Каталог статей

Головна » Статті » Готуємо уроки разом з дитиною! » Читання [ Додати статтю ]

Качан Анатолій Леонтійович

Качан Анатолій Леонтійович  

             Качан Анатолій Леонтійович  народився 16 січня 1942 року в селі Гур’ївці Ново одеського району на Миколаївщині в родині токаря МТС.  Дитячі роки минули в сусідньому селі Новопетрівському, на березі Південного Бугу. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Одеського університету. Після закінчення вузу (1965) вчителював у місті Вилковому на Дунаї, був військовослужбовцем у Криму, кореспондентом обласної молодіжної газети, редактором видавництва „Маяк” в Одесі.

             З 1970 року живе в Києві. Працював у секторі преси ЦК комсомолу України, протягом тривалого часу очолював літературні відділи в популярних дитячих журналах „Піонерія”(нині „Однокласник”), „Барвінок”, „Соняшник”, керував республіканським літературним об’єднанням школярів „Первоцвіт”. З 1995 року – на державній службі в Міністерстві інформації України, в Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Нині – голова комісії з дитячої літератури Національної спілки письменників України, очолює творче об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ. Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України. За роботу з розвитку творчих здібностей юних талантів нагороджений медалями імені А.С.Макаренка та „Будівничий України”.

             Друкуватися почав у студентські роки.  Як дитячий письменник дебютував у 1970 році. Член НСПУ з 1979 року. Автор багатьох поетичних книжок з маркою видавництва „Веселка”: „Джерельце” (1975), „Ворота міста”(1977), „Берегові вогні”(1979), „Колос наливається”(1981), „Зелений промінь”(1983), „Світанок року”(1986), „Прощання з літом”(1991). За збірку поезій „До синього моря хмарина пливе”(„Маяк”, Одеса, 2001) відзначений літературною премією імені Лесі Українки. Є також лауреатом літературних премій імені Миколи Трублаїні та імені Віктора Близнеця „Звук павутинки”. У доробку письменника – пісні, написані з відомими українськими композиторами, низка поетичних творів, що увійшли до шкільних підручників і посібників, численні публікації в зарубіжних виданнях, а також щойно видана збірка поезій „Чари ворожбита”.

Категорія: Читання | Додав: [ADM]Irina (19.06.2011)
Переглядів: 2886 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!