Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Загальношкільні заходи [ Додати статтю ]

КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ
КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ
(виховна година)

Мета: дати учням поняття краси та її складових; виховувати впевненість в своїх можливостях, прагнення до кращого, до вміння почувати себе вільно і повноцінно в суспільстві; розвивати уяву, мислення, вміння висловлювати свою думку; виховувати вміння бачити красиве, відчувати красу; збагачувати внутрішню красу добром, гарними вчинками; вчити сміливо вирішувати складні проблеми в групах.
Форма проведення: бесіда
Вчитель. „Краса врятує світ!” Цей крилатий вислів Федір Достоєвський залишив на роздуми нам
самим. Яка краса? Чия краса врятує світ? Чи замислюємось ми над цим? Загальне поняття краси має багато складових, зокрема, і красу людську. Що ж це таке – краса? Саме тому, ми обрали тему виховної години „Краса врятує світ”.
На уроці ми повинні з’ясувати, що таке краса, які її складові. Відповідаючи на питання «Що таке краса?», люди називають гарне обличчя, модний одяг, а дехто з досвідчених – красу душі, красу мови.
Що можна вважати красивим? Навряд чи хтось точно зможе відповісте на це запитання. Скільки людей - стільки ж думок. Те, що одна людина вважає красивим, іншій може здаватися

потворним, і навпаки.


Вчитель. Краса - в загальному випадку є характеристика персони, місця, об'єкта чи ідеї, що приносить відчуття приємності, яка відповідає задоволенню. Ідеал краси - це взірець, яким захоплюються. Поговоримо про людську красу, красу жіночу.
Як ви думаєте, краса яку ми бачимо, якою милуємось і та, яку ми відчуваємо, яка проявляється у наших вчинках – це одне і теж? (Учні обмінюються думками).
Вчитель. Отже, є зовнішня краса – та яку ми бачимо, милуємось, а є внутрішня краса – це та, яку ми відчуваємо.
Вчитель. Кажуть, що людину зустрічають "по одежі". Можливо,

хтось може не погоджуватися з цим, але признайтесь, чи принесе задоволення спілкування з людиною неохайною, брудною? Спочатку не сприймуть її очі, а потім, у більшості випадків, - і душа.
49

Бо зовнішній вигляд є відбитком внутрішнього стану, та про це, на жаль, пам'ятають не всі і не завжди.
Але мені можуть заперечити і сказати, що не всі у змозі одягатися красиво, модно. Та "красиво і модно" - це не тільки одяг та взуття. Перш за все, це - смак, гармонія, охайність, чисте тіло, усміхнені очі, красива мова. Все це і є зовнішньою красою людини, за якою не помічаються навіть певні фізичні недосконалості її обличчя або фігури.
Та найбільше її багатство - це красива душа. Душевна щедрість, працелюбність, любов, повага до людей, сердечне бажання допомагати іншим, лагідність, оптимізм, почуття гумору... Цей перелік найкращих рис характеру людини.
Вчитель. Яка ж, на вашу думку, важливіша? Зовнішня краса чи внутрішня? (Учні обмінюються думками)
Сила краси міститься у злитті в єдине ціле зовнішньої та внутрішньої краси самої людини.
Уявіть собі красиву людину, з якої витягнули душу. Що ми побачимо замість неї? Порожнечу. Порожнечу, яку має заповнювати те, що керує нами, нашими вчинками та вибором у житті. Саме вона, внутрішня краса, приховує чуйність, здатність любити, прощати та йти по життю... Саме у ній
„ховається” те, за що ми любимо і поважаємо людину. Ще Екзюпері сказав, що „найголовніше те, чого очима не побачиш”. А той, хто не оцінить внутрішню красу, не оцінить уже нічого в людині, навіть привабливу зовнішність...
Отже, красиві люди перш за все ті, які випромінюють позитивну енергію, творять і віддають тепло душі.
2. Чи впливає краса на людину?
Вчитель. Краса – це великий дарунок, що його ми отримуємо від Бога. Як відомо, жінки набагато більше приділяють увагу своїй красі. Для кожної з них він свій, унікальний. Із давніх-давен жінки намагалися зберегти цей скарб якомога довше, і виходило в них це не гірше ніж у сучасних, а може навіть і краще.
Вчитель. Чи впливає краса на людину? (Учні обмінюються думками)
Краса - це результат доброго здоров'я. Якщо людина бажає зберегти свою красу в зрілому віці, потрібно приділяти увагу правильному харчуванню, режиму дня, фізичних вправ, водних процедур і т.д. Обов'язково стежити за своєю вагою і сном, уникати стресів, хвилювань, переживань. Від психічного стану напряму залежить і зовнішність.
„Краса благотворно впливає на людину, краса є рушійною силою вдосконалення людського суспільства” – саме таке
розуміння краси визначало естетичний ідеал Т.Шевченка. У всі часи краса надихала, спонукала здійснювати благородні вчинки та давала надію. Отже, можна стверджувати, що краса робить людину кращою. Красива людина - впевнена у собі людина!
Вчитель. Які переваги має впевнена в собі людина? (Учні обмінюються думками) (Очікувані відповіді: почуває себе сильнішим; частіше досягає того, до чого прагне; покращує відносини з оточуючими; прискорює процес прийняття рішень; знаходить можливість спільно вирішувати проблеми)
3. Хто створює красу?
Вчитель. Зовнішній вигляд людини, вміння її через зовнішність передати свій внутрішній світ або, навпаки, приховати його, продемонструвати свою індивідуальність є сьогодні важливим елементом естетичної культури особистості.
Для того, щоб виглядати привабливо у наш час ми використовуємо всі реально допустимі можливості.
Кожна людина усвідомлює, наскільки важливу роль відіграє професія перукаря у нашому житті. Адже, люди приходять у перукарні, не лише аби привести до ладу свої зачіски, але й відпочити душею, поспілкуватися з людьми, дізнатися сучасні модні тенденції і піти з гарним настроєм, з новим зарядом бадьорості, а іноді і з почуттям початку нового життя. Часто ви можете бути свідками того, як змінити зовнішність людини, приховати деякі недоліки і акцентувати природну красу.
Вчитель. Хто є творцем краси? Яка роль перукаря в створенні красивих образів?

50

(Робота з фотографіями)

Вчитель. Можна стверджувати, що перукар – творець краси. Який еталон жіночої краси на вашу думку?
Вчитель. Люди різних національностей і соціальних шарів завжди прагнули виглядати красиво. Особливо важливо це було для жінок.
Еталон жіночої краси - явище мінливе, непостійне, так само як і мода. За всіх часів параметри оцінки зовнішності: фігура, довжина й колір волосся, розріз очей, форма губ були різні. Сьогодні еталоном жіночої краси в європейських чоловіків уважається: атлетична фігура, чутливі губи, високі груди, довгі ноги, круглі стегна, вузька талія, чарівні очі, довге волосся, маленький ніс, плоский живіт, гнучкість, довга шия.
За всю історію існування конкурсів стандарти краси змінювалися неодноразово. З появою нової кінозірки жінки одразу ж копіювали її образ (Мерилін Монро, Мадонна, Аджеліна Джолі…).
Отже, вмілі руки стилістів, перукарів, візажистів, керовані сміливою фантазією й тонким смаком, творять справжні дива.
Вчитель. Грецький історик I-II ст. н. е. Плутарх писав: „Краса Клеопатри була не тією, що зветься незрівнянною і вражає з першого погляду, зате обличчя її відрізнялося чарівною красою і тому її зовнішність, що поєднувалася з рідкісною переконливістю мови, величезною чарівністю, протягала в кожному слові, в кожному русі, пестили і радували слух, а мова була наче багатострунний інструмент,
що легко настроюється на будь-який лад і на будь-яку мову”.
Вчитель. У світі не існує якогось єдиного зразка гармонії. У кожної людини він може бути свій!
ІІІ. Заключна частина.
Вчитель. На вашу думку, яка краса врятує світ? (Учні обмінюються думками).
Висновок: Окрім фізичної краси все більше людей з віком звертають увагу на особистий розвиток особи. Краса є добро, ніжність, сила, цілеспрямованість, здатність до компромісів. Я бажаю вам бути не тільки зовнішньо привабливими, але і душевно
красивими — це, на мою думку, та сама краса, що врятує світ.

Данилишина О.В., класний керівник Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ
Категорія: Загальношкільні заходи | Додав: (24.11.2013) | Автор: Данилишина О.В.
Переглядів: 3192 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!