Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Поради батькам [ Додати статтю ]

Купуємо оцінки?

Купуємо оцінки?

 

Дуже багатьох батьків хвилює питання: «Як змусити дитину - молодшого  школяра вчитися, якщо вона нічого не хоче робити?»

 

Однозначної відповіді на таке питання немає і бути не може, кожен випадок і кожна проблема повинна розглядатися і вирішуватися індивідуально.

 

Іноді батьки намагаються зацікавити дитину, «оплачуючи» гарні оцінки або обіцяючи які-небудь подарунки у разі успішного навчання. Абсолютно точно можна сказати, що вирішення проблеми успішності з погляду «товарно-грошових відносин», спроби «підкупу» дітей ні до чого хорошого не приведе.

 

Звичайно, можна заохотити навчальний успіх дитини подарунком, солодощами чи іграшкою, але це повинно бути зроблено (і оголошено) після досягнення успіху. Якщо спробувати «купити» дитину до досягнення нею якоїсь позитивної мети («Закінчиш чверть без трійок - купимо ролики»), то раз чи два у Вас може вийти. Особливо якщо приз для дитини надзвичайно принадний. А потім? «Купувати» дитину кожного разу, коли Вам щось від неї буде потрібно?

 

Крім того, якщо дитина не вміє планувати свої дії і розраховувати зусилля, то поставлену мету вона може не досягти раз, другий і третій («Ти не виконав умови, не буде тобі роликів!»), і тоді вона розлютиться і кине Вам в обличчя: «Ну і не треба мені твого..! Не буду я це робити зовсім!». І що ж тоді робити батькам?

 

Абсолютно недопустима «плата за оцінки». Чомусь багатьом батькам така система здається спочатку цілком логічною: приніс п’ятірку - отримай п’ять гривень (або п’ять доларів, це вже у кого як з достатком).

 

За спостереженнями психологів, ні в одній сім’ї така система не діє довше, ніж місяць-півтора. Після закінчення цього терміну дитина повертається до колишнього рівня успішності (або навіть знижує його).

 

Крім того, в умовах «плати за оцінки» дитина приходить до наступних висновків:

 

а) Остаточно переконується, що вчиться вона не для себе, а для батьків.

 

б) Чекає, що і надалі всі її старання в будь-якій області «купуватимуть».

 

в) У дитини формуються певні уявлення про відносини між близькими людьми на основі товарно-грошових відносин в її сім’ї.

 

http://deti.e1.ru/

Категорія: Поради батькам | Додав: [ADM]Irina (07.06.2010)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!