Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Загальношкільні заходи | [ Додати статтю ] |
Продовження В лісі поночіє. З гущавини вибігає Мавка. Біжить, мов утікаючи, волосся її розвіялось, одежа розмаялась. На галявині вона спиняється, оглядаючись, притуляє руки до серця, далі притуляється до берізки. Мавка: Мавка щирая тобі, ніченько-чарівниченько. Що закрила ти моє личенько! І вам, стежечки, мов мережечки, Що вели мене до березочки1 Ой сховай мене, ти сестриченько! ( Ховається під березу, обійнявши її стовбур ) Лукаш : ( Підходить до берези, нишком ) Ти, Мавко? Мавка : ( Ще тихіше ) Я. Лукаш : Ти бігла ? Мавка : Як білиця. Лукаш : Втікала7 Мавка : Так ! Лукаш : Від кого ? Мавка : Від такого як сам вогонь. Лукаш : А де ж він ? Мавка : Цить! Бо знову прилетить. ( Мовчання ) Лукаш : Як ти тремтиш! Я чую, як береза стинається і листок шелестить. Мавка : ( Відхиляється від берези ) Ой лихо ! Я боюся притулятися, А так не встою. Лукаш : Притулись до мене. Я дужий, здержу, ще й обороню. ( Мавка прихиляється до нього. Вони стоять у парі. Лукаш все ближче притуляється до неї і раптом цілує.) Мавка : ( Скрикує з болем щастя ) Ох ! Зірка в серце впала! Русалка : Ха – ха - ха ! Лукаш : Що це таке ? Мавка : Не бійся, то русалка. Ми – подруги. Вона нас не зачепить. Вона свавільна, любить глузувати, Але мені дарма...мені дарма Про все на світі. Лукаш : То й про мене? Мавка : Ні ти сам для мене світ, милішй , кращий, Ніж той, що досі знала я, а й той покращав, відколи ми поєднались. Лукаш : То ми вже поєднались ? Мавка : Ти не чуєш, як солов’ї весільним співом дзвонять? Лукаш : Я чую...Се вони вже не щебечуть, Не тьохкають, як завжди, а співають: " Цілуй! ", " Цілуй !”, " Цілуй !”
( Цілує її довгим, ніжним, тремтячим поцілунком ) Я зацілую тебе насмерть !
Мавка : Ні, я не можу вмерти, а шкода... Лукаш : Що ти кажеш? Я не хочу. Навіщо я сказав? Мавка : Ні, се не так так добре – умерти, як летюча зірка... Лукаш : Годі! ( Говорить пестячи ) Не хочу про таке! Не говори1 Не говори нічого!..Ні, кажи!
Чудна у тебе мова, але якось Так добре слухати... що ти мовчиш? Розгнівалась? Мавка : Я слухаю тебе... твого кохання... Юнак : Співуча муза великої української поетеси не раз наснажувала творців музики. В наш час композитор Михайло Скорульський написав балет на сюжет " Лісової пісні " ( Звучить фінал з балету " Лісова пісня " , поступово музика стихає ) Могутньою стоголосою піснею лунає поетичне слово Лесі Українки – наймужнішої поетеси в світі. Сяє непогасною зорею у славному сузір’ї великих майстрів українського слова. Дівчина : Ні! Я жива ! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає. Юнак : Ці слова здійснились. Могутньою стоголосою піснею лунає поетичне слово Лесі Українки по всьому світі – вона втілюється у звуки музичних творів, наснажених її співочою музою, її безсмертним генієм. Бережна Т. М., учитель української мови та літератури, Решетилівська школа Полтавської обл. | |
Переглядів: 1095 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |