Каталог статей
Головна » Статті » Літній оздоровчий табір (пришкільний та ін.) » Барви сонячного літа | [ Додати статтю ] |
Народні рухливі ігри
У мовному загальному розвитку дітей велику роль відіграють народні рухливі ігри, завдяки чому діти не лише фізично загартовуються. У кожній грі ми маємо чудові виховні моменти, вона становить своєрідну школу естетики і етики, завдяки грі формується поетичне мислення, мистецькі смаки, віршовані тексти дають змогу розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас, прилучатися до невичерпної скарбниці української мови. "Дощик”
Мета: розвиток уваги, орієнтування координації рухів. Обладнання: горщик, дерев’яна ложка Хід гри
Обирають ведучого-кашовара. Він з горщиком і дерев’яною ложкою стає в центрі, ходить по колу і "варить кашу, вимішує її ложкою”. Діти, взявшись за руки, ходять навколо нього і примовляють: Іди, іди, дощику, зварим тобі борщику, у новому горщику. Тобі каша, а нам – борщ, щоб густіший ішов дощ. Учні зупиняються, а кашовар із заплющеними очима прямує до дітей і комусь із них вручає горщик, не відкриваючи очей. Кому випаде, той стає кашоваром. Коли гра набридає, школярі зі словами: Дощику, дощику, перестань! Ми поїдем на баштан, Та візьмемо диньку, усім по шматочку, а тобі – ціленьку! Всі розбігаються, підстрибуючи на одній нозі. "На баштані”
Мета: розвиток спритності та винахідливості Обладнання: палка для сторожа із дзвіночком Хід гри
Діти-гравці обирають сторожа лічилкою: Гоп, гоп, кавун. Малайди-драйди, кавун. Мацики-брики, не спіши, наш баштан стережи! Сторож ходить по баштану, береже свій урожай, радіє, що багато вродило кавунів і динь. У цей час школярі ховаються за кущами, спостерігаючи за дідом. Стомившись, той іде відпочити в холодок. Діти біжать на баштан зі словами: Крадем, крадем кавуни, нема діда вдома, Поїхав по дрова. Дрова погоріли, діда вовки з’їли. Діти удають , ніби рвуть кавуни. Сторож помічає дітей і кидається їх ловити. Кого він спіймав, той стає ведучим сторожом. "Піжмурки”
Мета: розвиток уваги, м’язів ніг, спритності. Обладнання: маленький барабан. Хід гри
Той, кому випало шукати, закриває очі долонями і, стоячи обличчям до стіни, повільно промовляє лічилку, поки решта дітей ховається: Кобре, кобре, ховайся добре, Хто не заховався, я іду шукать. -- Раз, два, три, чотири, п’ять, починаю всіх шукать. Кого спійму, шкуру знімлю, А я шкуру не продам, зроблю з неї барабан. Коли перших "застучу”, в барабан загуркочу – Нехай жмуре досхочу. І піжмурка починає шукати тих, хто заховався. У ході гри кожний школяр прагне не потрапити на очі піжмурці. Побачивши когось із них піжмурка називає його по імені і вистукує в позначеному місці, яке називається дук (там, де він жмурився). А коли той відходить від дука на пошуки, то учасники гри швидко кидаються сюди, щоб застукатися самим із словами "Тра-та-та, за себе”. "Чабан”
Мета: розвиток м’язів ніг, спритності, тренування дихальної системи Обладнання: маски овець, вовка, палиця Хід гри
Ведучий – чабан. Діти зображають овець, а кілька з них – вовки. Чабан зі словами: Ой у лісі, у ліску я овечки пасу Вигонить овець пастися на лужок. Вівці розбігаються, пасуться. Чабан стереже їх. Зі словами: День кінчається , овечки додому вертаються. Через ліс біжать, а там вовки сидять – Жене овець пастух додому. По дорозі їх перестрівають вовки, ловлять овечок і відводять до свого лігва. Чабан знову жене отару пастися. Перемагають найспритніші, найхитріші і найпрудкіші "вівці”, які після 3 – 5 разів лишаються на волі, не попадають вовку в зуби. "Веселі старти”
Свято починається з привітання команд. Ведучий: Якщо хочеш здоровим бути – правило запам’ятай Сам про своє здоров’я дбай, на лікарів цю турботу не перекладай. Лікарі лікують хворих, здоров’я вони не творять. Людина повинна сама дисциплінована буть і вольова. Команди разом: Будем з водою дружити, будем з повітрям дружити, Будем зі спортом дружити, щоб без хвороби нам жити 1 естафета ест– "Естафета з обручами” 2 естафета – "Естафета з м’ячем” 3 естафета – "Тік-так” Коли лунає один свисток, команда "Ромашка” кричить "Так”, коли два свистки – команда "Дружба” кричить "Тік!”. Перемагає та команда, яка найменше помилялась. Музична пауза "Голубой вагон”. 4 естафета – "Перестрибни через канавку” Із зав’язаними очима треба перестрибнути через "канавку”. 5 естафета – "Сороканіжка”. Учасники присідають, кладуть один одному на плечі руки і в такому положенні добираються до протилежної сторони і повертаються назад. Перемагає та команда, яка швидше дійде. 6 естафета – "Передавання м’яча двома руками над головою”. Гумористична пауза: "Завзятий фізкультурник” . Уперту має він натуру, щоранку робить фізкультуру : Легенько, ніби іграшкову, він гирю підкида пудову, А воду, тіло обливати, йому з криниці носить мати. Гумористична пауза: "Про Юру і фізкультуру” . Щось із Юрою не те: щось наш Юра не росте Він такий у нас тоненький, хворобливий і худенький, Мов заморене курча, -- одноліткам до плеча... Та чи знаєте ви те, чом наш Юра не росте? Подивіться: він з дружками мчить по вулиці з книжками. -- Звідкіля біжиш ти, Юро? -- Я тікаю з фізкультури! 7 естафета – "Стрибки на одній і двох ногах разом” 8 естафета – "Хто більше закине м’ячиків в круг?” Спортивна вікторина (За правильну відповідь 1 бал) 1. Які види спорту ви знаєте? 2. В яких видах спорту грають м’ячем? 3. Скільки гравців у футбольній команді? 4. Назвати вправи для ніг. 5. Що роблять із спортивним обручем? 6. Де кричать "Шайбу, шайбу” ? 7. В якому виді спорту одягають ковзани? Підводяться підсумки, визначають переможців. | |
Переглядів: 13532 | Рейтинг: 3.5/18 |
Всього коментарів: 0 | |