Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Навіщо і коли віддавати дитину в басейн

Навіщо і коли віддавати дитину в басейн

Поки всі мами прагнуть тепліше укутати нащадків у шарфи і одягти на них шапки-вушанки, ти можеш піти іншим шляхом: записати своє чадо в басейн. Імунітет дитини від цього тільки виграє

До того ж новонароджені завдяки плавання легко адаптуються до навколишньої дійсності, трилітки поліпшать поставу, а ті, хто старший, звикнуть до залізної дисципліни.

У якому віці віддати дитину в плавання, залежить в основному від її, а іноді й твого бажання. Записатися в басейн можна в два роки, чотири, сім років. Втім, заняття плаванням не злякає навіть крихту, якій стукнуло всього кілька місяців. Адже до появи на світ діти в прямому сенсі купаються в навколоплідних водах. Тому новонароджені можуть робити перші запливи, як тільки заживе пупкова ранка - в 2-3 тижні.

До року: зняти стрес

Заняття з немовлятами проводяться в невеликих групах по 5-6 пар мама + малюк. Перші вправи твій пупс буде робити разом з інструктором, але вже зовсім скоро він стане самостійним і почне дивувати тебе своєю повною безстрашністю, умінням пірнати і ... спілкуватися із собі подібними карапузами!

Саме так: не дивлячись на існуючу думку, що діти до 6 місяців цілком «несоціальні», на таких заняттях маленькі плавці тягнуться один до одного, а іноді в них навіть можна розгледіти дух суперництва! Чи варто говорити, скільки радості приносять дітям такі уроки! Втім, відмінний настрій - не єдиний плюс грудничкового плавання. На думку фахівців, знаходження у воді дозволяє дитині, яка тільки що з'явилася на світ розслабитися, знімає післяпологовий стрес. І, звичайно, басейн для крихіток - це чудовий спосіб загартування. Якщо твій малюк з народження знайомий з водною стихією, в вашу першу спільну поїздку на море тобі не доведеться тягнути з собою величезну аптечку з протизастудними препаратами.

Але врахуй: щоб імунітет малюка став міцнішим, тобі потрібно правильно підготувати карапуза до перших уроків плавання. Температура навколоплідних вод під час вагітності була 37 º, а дитячого басейну - 29 º. Тому починати треба з теплої домашньої ванни з 36,6 º.

Потім день за днем знижувати цей показник до температури басейну. Не квапся, стеж, щоб карапузові було комфортно. Якщо тобі здасться, що йому прохолодно, додай теплої води. Разом зі зменшенням температури збільшуй час знаходження у ванні: почни з 5-10 хвилин, а до моменту переходу в басейн доведи до 30.

Однак у грудничкового плавання є і супротивники. Деякі фахівці стверджують, що купання в басейні є причиною частих нежиті й отитів у зовсім маленьких дітей. Вода, перейнявшись в носоглотку, призводить до запалення слизової оболонки, а при попаданні в травну систему - до розладу шлунка. Також пірнання малюка, що дає відчуття ширяння в невагомості, загрожує схильністю до запаморочення і негативно впливає на відчуття простору і рівноваги дитини.

Протестують проти настільки ранніх занурень і тренери. За статистикою, жоден з тих, кого навчали плавати в грудному віці, не став у майбутньому не те що чемпіоном, а навіть просто професійним плавцем. Справа в тому, що новонароджені діти тримаються у воді майже вертикально і потім їх неможливо перевчити. Так що якщо ти хочеш бачити свій скарб на п'єдесталі із золотою медаллю - не поспішай з басейном.

Після двох: поліпшити поставу

Два-три роки - ідеальний вік для плавання. Саме в цей час у малюка активно формується постава, а у воді знімається навантаження на хребет. Також плавання зміцнює кістки, є відмінною профілактикою плоскостопості та збільшує витривалість. І, звичайно, кожен раз, повертаючись з басейну, малюк буде вражати тебе вовчим апетитом і спати міцним, здоровим сном.

Але врахуй, плавання принесе користь тільки в тому випадку, якщо ти не станеш ставитися до занять занадто серйозно. Фахівці наполягають на тому, що до 5 років басейн для малюка повинен бути розвагою. Ходити займатися потрібно не частіше одного-двох разів на тиждень, але при цьому не треба вчити його плавати. Можна показати деякі рухи, «повозити» дитину по поверхні води, щоб він відчув її і звик, головне - робити те, що йому подобається! Адже в цьому віці багато дітей бояться плавати, і тільки ігри і веселі плескання можуть зруйнувати страх.

Вибери фітнес-клуб, де є дрібний дитячий басейн і усміхнений тренер. Краще, якщо ти запишеш свого карапуза на групові заняття: навіть якщо у крихти викликає жах одна лише думка доторкнутися п'яткою води, в компанії однолітків він швидше впорається зі своїми фобіями.

Уважно спостерігай за чадом, що грає у воді. Негайно припиняй заняття, якщо у нього з'явився ефект «мармурової» або «гусячої» шкіри і якщо вона стала синюшного відтінку, - це перші ознаки переохолодження. Витягую малюка з води, якщо він

занадто збуджений, проявляє неспокій або просто втомився.

Помітила, що все перераховане повторюється часто? Обов'язково зроби перерву в заняттях або взагалі відклади басейн на кілька років. Якщо в цьому віці у дитини закріпиться негативне ставлення до плавання, потім ти вже ніякими пряники не затягнеш його у воду.

При всіх плюсах у занять у басейні є і свої мінуси. Навіть сумлінно очищена вода може нашкодити юному Іхтіандру. Тим більше це стосується дітей із сухою і схильною до алергії шкірою. Будь-який елемент знезараження, будь то озон або хлор, розпушує епідерміс малюка, що спрощує «доступ до тіла» бактеріям, яких у більшості басейнів достатньо.

5 років: виростити чемпіона

Якщо ти бачиш свого нащадка чемпіоном світу з плавання, тобі варто записати малюка в басейн, коли йому виповниться 5-6 років. По-перше, саме в цьому віці дітей приймають у серйозні плавальні секції, по-друге, дитина вже в змозі зрозуміти, що від нього хоче дядько-тренер. Але май на увазі: якщо плавання перетвориться на спорт, басейн перестане бути для малюка місцем веселих ігор. Спочатку три, а потім п'ять разів на тиждень твій чемпіон буде добиватися серйозних спортивних результатів.

Це важка робота, тому тобі дуже важливо у всьому підтримувати юного плавця і забезпечити його правильним харчуванням. Це питання краще обговорити з дієтологом і тренером. Адже якщо малюк буде весь час втомленим чи голодним, це навряд чи позитивно позначиться на його здоров'ї і спортивній кар'єрі.

Найголовніше - звертай увагу на те, в якому настрої твій спортсмен збирається в басейн і повертається звідти. Якщо материнське чуття підказує тобі, що дитина не в захваті від занять з плавання, постарайся з'ясувати причину. Можливо, у нього немає контакту з тренером, тоді варто подумати про іншу секції та нового викладача.

Є ймовірність, що маляті просто не подобається плавати, але він не хоче тебе засмучувати. Тоді забудь про свої амбіції мами нового Фелпса і запропонуй чемпіону що-небудь більш захоплююче, що підійде в першу чергу йому, а не тобі. До того ж рано чи пізно серйозні навантаження на тренуваннях почнуть позначатися на успішності твого чада. Адже з кожним роком вимоги до юного спортсмену будуть рости, і на навчання у нього просто не буде залишатися часу.

Дві сторони медалі

Плюси Мінуси

Дихання

Пливучи будь-яким спортивним стилем, дитина долає опір води, і кожний вдих-видих є для нього відмінною дихальною гімнастикою. Як правило, всі тренування з дитячого плавання відбуваються в закритому басейні, де дуже вологе повітря і часто присутні, нехай у невеликій кількості, випаровування хлору. Для легких це сумнівна користь.

Здоров'я

Абсолютно будь-який вид плавання - це чудова фізична підготовка, але особливу користь воно приносить серцево-судинній системі. У басейні дитина знаходиться в горизонтальному положенні і майже в невагомості, відповідно знижується навантаження на серце. Майже у всіх плавців є свої «професійні» хвороби. У їх числі - хронічний риніт та шкірні захворювання.

Безпека

Уміння вільно триматися на воді і вражати своєю технікою плавання друзів і однокласників - вже величезний плюс! За статистикою, 65-70% з потонулих дітей або регулярно відвідували басейн, або серйозно займалися плаванням. Виною тому - втрата почуття небезпеки перед знайомою водною стихією і переоцінка своїх можливостей.

Думка фахівця

Олексій Васін, дитячий тренер з плавання фітнес-центру «Веліч СOUNTRY Club»:

- На відміну від таких гендерних видів спорту, як хокей чи художня гімнастика, плавання підходить всім: і хлопчикам, і дівчаткам. Винятком є лише синхронне плавання, та й то ця дисципліна стала жіночим видом спорту виключно через естетику. Адже міцна волохата чоловіча нога над водою навряд чи справить враження на глядачів.

Що стосується водного поло, завжди вважався спортом для хлопчиків, зараз у нього грають і дівчата. Тому неважливо, син у вас або дочка. Ви можете сміливо записувати дитину в басейн. Але врахуйте, у плавання є свої протипоказання: уроджений порок серця, шкірні захворювання, гострі вірусні інфекції.

Заняття варто пропустити і в тому випадку, якщо у дитини піднялася температура. Що стосується професійного плавання - щоб бути прийнятим в секцію, малюк повинен бути абсолютно здоровий.

Шукай чисту воду

Озон і хлор

Епоха рясного засипання хлоркою давно пішла в минуле. За нинішніми законами, у басейні, тим більше дитячому, повинна бути питна вода! Нове слово в її очищенні - озон. Але врахуй, його одного недостатньо. Переконайтеся в тому, що після озонування все одно проводиться хлорування, але доза хлору при цьому знижена до безпечної.

Ультрафіолет

Що стосується модного і непахучого способу дезінфекції - ультрафіолетового опромінення води, фахівці радять його уникати: є ймовірність, що мікроорганізми все ж таки присутні в басейні і активно розмножуються під штучним «сонечком».

Срібло та мідь

Останнім часом для знезараження води використовують іони міді та срібла. Метод підкуповує відсутністю хімії, але професіонали стверджують, що він хороший для невеликих купалень. Для великих резервуарів цей спосіб буде ефективним лише в тому випадку, якщо басейн очищається 24 години на добу. А це занадто дороге задоволення для бюджету будь-якої організації. Тому неодмінно поцікався, наскільки сумлінно знезаражується вода в конкретно обраному тобою басейні.

Дар'я Скрябіна

http://www.aif.ru/

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (08.08.2010)
Переглядів: 2108 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!