Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Охорона життя та безпека праці [ Додати статтю ]

Інструкція з охорони праці під час роботи в кабінеті інформатики

 

«Схвалено»                                                               «Затверджую»

Постановою профспілкового комітету                      Керівник закладу

Протокол № від «___»_____20___р                                            _______________________                                   «___»_______20___р.

 

ІНСТРУКЦІЯ

з охорони праці під час роботи в кабінеті інформатики

 

1. Спільні вимоги безпеки

 

1.1. До роботи в кабінеті інформатики допускаються учні з 1-го класу, які пройшли інструктаж з охорони праці, медичний огляд і що не мають протипоказань за станом здоров'я.

1.2. При роботі в кабінеті інформатики учні повинні дотримуватись правил поведінки, розклад учбових занять, встановлений режим праці і відпочинку.

1.3. При роботі в кабінеті інформатики можлива дія на учнів наступних небезпечних і шкідливих виробничих чинників:

- несприятлива дія на організм людини неіонізуючих електромагнітних випромінювань відеотерміналів;

- несприятлива дія на зір візуальних ергономічних параметрів відеотерміналів, що виходять за межі оптимального діапазону;

- ураження електричним струмом.

1.4. Кабінет інформатики має бути укомплектований медаптечкою з набором необхідних медикаментів і перев'язувальних засобів для надання першої допомоги при травмах або при поганому самопочутті.

1.5. При роботі в кабінеті інформатики дотримуватись правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежегасіння. Кабінет інформатики має бути оснащений двома вуглекислотними вогнегасниками.

1.6. Про кожен нещасний випадок постраждалий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний негайно повідомити вчителю (викладачеві). При несправності устаткування припинити роботу і повідомити про це вчителеві (викладачеві).

1.7. В процесі роботи з відеотерміналами учні повинні дотримуватись порядку проведення робіт, правил особистої гігієни,  чистоту на робочому місці.

1.8. Учні, які не виконують, або порушують інструкциії з охорони праці притягуються до відповідальності і зі всіма учнями проводиться позаплановий інструктаж з охорони праці.

 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

 

2.1. Ретельно провітрити кабінет інформатики і переконатися, що температура повітря в кабінеті знаходиться в межах 20-21° С, з відносною вологістю повітря в межах 62- 55%.

2.2. Переконатись у наявності захисного заземлення устаткування, а також захисних екранів відеотерміналів.

2.3. Включити відеотермінали і перевірити стабільність і чіткість зображення на екранах.

 

3. Вимоги безпеки під час роботи

 

3.1. Не включати відеотермінали без дозволу вчителя (викладача).

3.2. Неприпустимі заняття за одним відеотерміналом двох і більше учнів

3.3. При працюючому відеотерміналі відстань від очей до екрану має бути 0,6 - 0,7 м, рівень очей повинен доводитися на центр екрану або на 2/3 його висоти.

3.4. Зошит для записів розташовувати на підставці з нахилом 12-15° на відстані 55-65 см від очей, яка має бути добре освітлена.

3.5. Зображення на екранах відеотерміналів має бути стабільним, ясним і гранично чітким, не мати мерехтінь символів і фону, на екранах не повинно бути відблисків і віддзеркалень світильників, вікон і навколишніх предметів.

3.6. Тривалість роботи з відеотерміналами не повинна перевищувати: для учнів 1-х класів (6 років) - 10 хв., для учнів 2-5 класів -15 хв., для учнів 6-7 класів - 20 хв., для учнів 8-9 класів 25 хв., для учнів 10-11 класів - при двох уроках підряд на першому з них - 30 хв., на другому - 20 хв., після чого зробити перерву не менше 10 хв. для виконання спеціальних вправ, які знімають зорове стомлення.

3.7. Під час виробничої практики щоденна тривалість роботи за відеотерміналами не повинна перевищувати 3-х годин для учнів старших 16 років і 2-х годин для учнів молодших 16 років з обов'язковим проведенням гімнастики для очей через кожних 20 - 25 хв. роботи і фізичних вправ через кожних 45 хв. під час перерв.

3.8. Заняття в гуртках з використанням відеотерміналів повинні проводитися не раніше, ніж через 1 годину після закінчення учбових занять в школі, не частіше 2-х раз на тиждень спільною тривалістю: для учнів 2-5 класів - не більше 60 хв., для учнів 6-х класів і старших - до 90 хв.

 

3.9. Не рекомендується використовувати в кабінеті для написання інформації крейдову дошку.

 

4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

4.1. В разі появи несправності в роботі відеотерміналу слід вимкнути його і повідомити про це вчителеві (викладачеві).

4.2. При поганому самопочутті, появі головного болю, запаморочення та ін. припинити роботу і повідомити про це вчителеві (викладачеві).

4.3. При ураженні електричним струмом негайно відключити відеотермінали, надати першу допомогу постраждалому, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи і повідомити про це адміністрацію установи.

 

5. Вимоги безпеки після закінчення роботи

 

5.1. З дозволу вчителя (викладача) вимкнути відеотермінали і привести в порядок робоче місце.

5.2. Ретельно провітрити і провести вологе прибирання кабінету інформатики.

 

Завідувач кабінетом__________________

 

" Погоджено "

Заступник керівника установи з навчальної роботи                  _______________________

Категорія: Охорона життя та безпека праці | Додав: [ADM]Irina (23.01.2009)
Переглядів: 9822 | Рейтинг: 4.8/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!