Дії при сигналі "УВАГА ВСІМ!”
З-поміж комплексу заходів щодо захисту населення під час надзвичайних ситуацій важливе місце належить організації своєчасного оповіщення. Це – завдання органів цивільної оборони. Завивання сирени, переривчасті гудки підприємстві сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал "Увага всім!”.
За цим сигналом потрібно увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів. Вислухавши це повідомлення управління, відділи або штаби цивільної оборони з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками. Пам'ятайте, у цих умовах дорога кожна хвилина! Повідомлення містить наступну інформацію:
- - місце і час виникнення надзвичайної ситуації;
- - розміри та масштаби надзвичайної ситуації (загальнодержавного – 2 і більше області, регіонального – 2 і більше адміністративних районів або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційно-небезпечного об'єктового – всі інші, які не підлягають під зазначені визначення;
- - час початку та тривалість дії факторів ураження;
- - територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;
- - порядок дій при надзвичайних ситуаціях;
- - інша інформація.
Повідомлення передаються у наступних надзвичайних ситуаціях:
- при аварії на радіаційно-небезпечному об'єкті; - при аварії на хімічно-небезпечному об'єкті; - про можливий землетрус; - про повінь або катастрофічне затоплення; - про повітряну небезпеку; - про закінчення повітряної небезпеки; - при загрозі хімічного зараження; - при загрозі радіоактивного зараженні. Кожен громадянин повинен знати дії при сигналі "Увага всім”.
|