Як не постраждати у натовпі
В місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад, у школі, кінотеатрі, на стадіоні, мітингу, громадському транспорті і т.д., некеровані панічні дії натовпу можуть викликати навіть людські жертви.
Уникати натовпу і стовпотворіння. При русі в суцільному натовпі не напирати на тих, хто йде попереду. Якщо паніка почалася через терористичний акт, не поспішайте своїм рухом ускладнювати безладдя і не позбавляйте себе можливості оцінити обстановку та прийняти правильне рішення. Якщо в місцях великого скупчення людей побачите багато п'яних або сильно збуджених громадян – залиште місце події раніше або значно пізніше Старайся уникати затору, а головне - тих місць, де просування обмежують гострі кути, перила, скляні вітрини (кращих умов, щоб бути притиснутим, роздавленим і серйозно травмованим важко придумати).
Ситуація підвищеного ризику можуть виникнути при поїздці в громадському транспорті, де найбільше скупчення буває в часи пік та після закінчення масових заходів. Тому пам'ятайте наступні правила: • Чекаючи автобус чи тролейбус, треба стояти на добре освітленому місці поряд з іншими людьми. • Коли транспорт підходить, не стійте в першому ряді нетерплячого натовпу - вас можуть виштовхнути під колеса. • Не спіть під час руху у міському транспорті можна отримати травму при різкому гальмуванні або маневрі. • Не можна спиратися спиною на двері, по можливості треба уникати їзди на сходинках або в проходах. • У разі виникнення пожежі в громадському транспорті треба всіма засобами боротися з панікою, рятувати в першу чергу дітей, людей похилого віку, інвалідів. • Якщо біля виходу створилася давка, не приєднуйтесь до натовпу, краще вибийте вікно та самостійно вибирайтеся назовні, після чого починайте допомагати іншим.
Матеріал підготовлено завідувачем методичного кабінету Федор О.Т.
|