Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Охорона життя та безпека праці [ Додати статтю ]

Метро. Правила поведінки в метро
Метро

З давніх часів люди намагалися приручити час. Винайшли годинник - пісочні, водяні, сонячні, механічні Вигадали календар на 12 місяців Та все марно Зрештою люди зрозуміли, що час приручити неможливо Але якщо ставитися до нього бережно і витрачати його з розумом, то можна отримати від нього в подарунок кілька зайвих секунд, хвилин, годин і навіть днів. Люди перестали ганятися за часом, а навчилися заощаджувати його. Зокрема, допомагає їм у цьому і метро Адже ніхто не заперечуватиме, що метро набагато зручніше і швидше від трамваю, автобуса, тролейбуса.
Але щоб почуватися безпечно у підземному транспорті, треба знати і виконувати правила користування метрополітеном.

Почнемо зі східців. Вони тут незвичайні, наче в казці, самі несуть людей. І називаються ескалатором. Ідучи ним, треба триматися за поручень, щоб при раптовій зупинці не впасти.
Пригадай подібну ситуацію з мультика "Ну, постривай", коли вовк летів донизу в мисці, збиваючи всіх із ніг. До речі, заєць там теж порушив правила - біг ескалатором, перестрибуючи по дві сходинки.

Небезпечна ситуація може виникнути і на платформі - не підходь близько до її краю. Щоб не підсковзнутися, щоб хтось не штовхнув тебе. А якщо впустиш щось на рейки, то будь розумним пасажиром не стрибай вниз, знай, що у чергового по станції є спеціальні кліщі для діставання предметів.

Сидіти на східцях теж не рекомендується, навіть якщо ти дуже стомився Бо твій одяг може застрягнути між сходинками.

Без потреби не йди ескалатором, який не працює. Відомі випадки, коли під вагою крокуючих пасажирів ескалатор починав рухатися, а потім некеровано розганявся.

Якщо в тебе чи в когось із пасажирів щось упало, не намагайся лавірувати між чужими ногами,- все одно не збереш розсипані речі. Чергова має спинити ескалатор, щоб ти міг їх спокійно зібрати.

Якщо при аварії чи технічних неполадках поїзд зупиниться в тунелі - не панікуй і виконуй всі команди працівників метрополітену.

Метро розраховано на вихованих пасажирів. Кинута на платформі бананова шкірка може стати загрозою для багатьох людей. І не притримані двері вестибюля можуть набити комусь ґулю. Пам'ятай про це.

Настає час, коли й люди, котрі живуть у маленьких містах чи селах, приїжджають до великих міст і знайомляться з метро. Будь готовий і ти до зустрічі з ним.

Тамарa ШУЛЬГА


Джерело: http://abetka.ukrlife.org
Категорія: Охорона життя та безпека праці | Додав: Natali (04.03.2012)
Переглядів: 4370 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!