Підготовка вчителів 1-х класів розпочнеться у лютому
У лютому 2018 року в Україні розпочнеться підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У рамках заходів з підготовки вчителів Інституту модернізації змісту освіти, місцевим органам управління освітою та закладам післядипломної педагогічної освіти доручено забезпечити обов’язкове підвищення кваліфікації учителями початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках та вчителями шкіл (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин.
Також у МОН рекомендують організувати проходження підвищення кваліфікації заступникам директорів шкіл з навчально-виховної роботи у початкових класах та вчителям-предметникам фізичної культури, мистецтв, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках.
Учителі іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році, підвищуватимуть кваліфікацію за окремим графіком та програмами Британської Ради в Україні, Гете-Інституту в Україні та Посольства Франції в Україні.
Керівники інститутів післядипломної педагогічної освіти також отримали доручення подати на затвердження МОН списки тренерів з підвищення кваліфікації та регіональні графіки навчання вчителів 1-х класів Нової української школи.
Початок проведення першого етапу підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/19 навчальному році запланований на лютий 2018 року.
Зокрема, з 15 лютого до 06 березня має відбутись перша настановна очна сесія. Проведення другої очної сесії заплановане на березень – квітень, а у травні – червні має відбутись підсумкова сесія.
Разом з тим, вже з 01 лютого має бути організовано обов’язкове проходження дистанційного курсу навчання вчителів, які впроваджуватимуть стандарт початкової освіти у 2018/19 навчальному році, відповідно до графіку виконання освітньої програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що вже затверджена МОН.
Учителям, які успішно пройдуть курс підготовки з впровадження нового змісту початкової освіти, будуть видані документи про підвищення кваліфікації встановленого зразка.
У вересні цього року запланований початок другого етапу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2019/20 навчальному році.
Джерело: http://osvita.ua/school/reform/59009/ |