Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Пивний алкоголізм

Пивний алкоголізм

Вже давно відомо, що пивний алкоголізм формується швидше, ніж горілчаний. Пиво – це натуральний алкогольний напій, в складі якого присутні велика кількість сполук: вода (91-93%), вуглеводи (1,5-4,5%), етиловий спирт (3-7%) азотовмісні речовини (0,2-0,65%) та інші компоненти Чому так відбувається? 

Міф №1. Існує думка, що пиво корисне для серця та судин. Пиво швидко всмоктується в організм, переповнюючи кровоносну систему, при великій кількості випитого виникає варикозне розширення вен і збільшення об’ємів серця. Рентгенологи називають цей феномен явищем пивного серця, або синдром капронової панчохи. Якщо зловживати пивом, в кінці кінців серце стає в’ялим, а його функція живого мотору знижується.

Міф №2. Пиво корисне для продовження роду.

Ні, адже у відповідь на прийом пива в чоловічому організмі, зокрема в печінці, починає виділятися речовина, яка заважає вироблятися тестостерону – головному чоловічому статевому гормону. А жіночі статеві гормони беруть верх. Як наслідок, починається розвиток організму за жіночим типом – стає ширшим таз, збільшуються грудні залози, з яких починає виділятися молозиво.У жінок, які зловживають пивом, збільшується вірогідність захворювання на рак молочної залози.

Міф №3. Пиво допомагає зняти стрес, корисне для нервової системи та клітин головного мозку. При пивній залежності уражуються клітини головного мозку, послаблюється імунітет та стає нестійкою психіка людини. В склад пива входять психоактивні речовини, які створюють ефект сп’яніння, який притупляє почуття та рефлекси. Тобто пиво є ще й седативним засобом. З часом погіршується пам'ять, знижується рівень навчальної діяльності. Дози пива збільшуються, проявляються алкогольні ексцеси, гинуть клітини головного мозку, які через кров, нирки та сечовий міхур потрапляють до каналізації. Навіть безалкогольне пиво шкідливе, так як алкоголь у ньому все ж таки є, хоча й в дуже малій кількості. Хворі пивним алкоголізмом потрапляють в лікарні в край важкому, запущеному стані, найчастіше з вираженим недоумством і зниженням особової оцінки. 

Міф №4. Пиво корисне для нирок.

Пиво вимиває з організму всі білки, жири, вуглеводи та мікроелементи, особливо калій, магній та вітамін С. При дефіциті калію відбуваються зриви серцевого ритму, виникає сухість шкіри, слабкість м’язів. При нестачі магнію змінюється настрій, виникає безсоння. Нестача вітаміну С призводить до зниження імунітету, виникають часті простудні захворювання. Яка ж від цього користь?

Зараз в Росії й Україні кожен десятий алкоголік, адже пиво вживають підлітки молодші 15 років. Пиво є дуже легкодоступним. Адже не потребує навіть поводу для випивки. Його п’ють в метро, маршрутках, дома, на вулиці, в компанії, наодинці, сидячи, стоячи, на ходу. Лікарі стверджують, що боротися з пивним алкоголізмом набагато важче, ніж з горілчаним, бо більшість вважають пиво слабоалкогольним напоєм. Ось чому, з точки зору наркології, пивний алкоголізм - це небезпечний важковиліковний варіант алкоголізму.

http://vrschool2.at.ua/

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (23.02.2010)
Переглядів: 910 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!