Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Плавання дозволяє дітям краще бачити. Що ще покращує зір?

Плавання дозволяє дітям краще бачити. Що ще покращує зір?

Якщо у дитини псується зір, ми списуємо це на вплив комп'ютера. Але чи тільки монітори винні в тому, що у кожної третьої дитини в Росії проблеми із зором? Спробуємо розібратися разом з Мариною Мінаєвої, офтальмологом, лікарем вищої категорії

Звідки проблеми?

Не рухаються. Діти працюють з комп'ютером і будуть це робити - така вимога часу. Але не можна забувати про тимчасові обмеження: до 5-6-х класів комп'ютер фактично повинен бути заборонений, а учні 7-8-х класів можуть сидіти за ним не більше 40 хвилин на день, до 10-го класу - годину. Скажіть, хто ці норми дотримується? Звідси й проблеми ... Буває й так: батьки строго стежать за часом перебування дитини біля комп'ютера, але не звертають уваги на тривале просиджування біля телевізора, на багатогодинні ігри з мобільним телефоном або телевізійними приставками, тобто на все те, що змушує сидіти на одному місці, часто у вимушеній позі.

Першопричина зниження зору у дітей різного віку - посилюється з року в рік схильність до гіподинамії (низька фізична активність) та ожиріння, тривала напружена робота очима на близькій відстані, найчастіше при поганому освітленні, а також наявність вегето-судинної дистонії, що викликає погіршення циркуляції крові, у тому числі у сітківці та зоровому нерві.

Не так сидять. У багатьох дітей до 10 років з'являється сколіоз (викривлення хребта), що погіршує кровопостачання голови, а значить, і очей.

Не те їдять. Чим простіше їжа, тим вона здоровіша: у ній більше вітамінів і мікроелементів. Так як в сучасному харчуванні дуже багато жирів, рафінованих вуглеводів (солодощів), штучних барвників, нинішні діти мають більшу вагу, ніж їх однолітки 20-30 років тому. А надмірна вага може провокувати в числі іншого і зниження зору, оскільки призводить до ускладнення кровообігу, створює більш виражене навантаження на хребет, посилює гіподинамію.

Що робити?

Не задирали голови. Екран монітора повинен знаходитися на рівні очей дитини або трохи нижче. Часто виходить, що дитина, сідаючи за стіл батьків, задирає голову вгору. Пережимає шийний відділ хребта, з'являються головний біль, втома, затуманення зору. Треба підняти сидіння дитини на належну висоту. Підбирати шрифти. Чим молодша дитина, тим крупнішими мають бути літери. Не посилюйте яскравість екрану. Світло повинно падати зліва (для лівші, навпаки, праворуч). Якщо доводиться сидіти за уроками довго, кожні півгодини треба робити перерву на 10-15 хвилин незалежно від того, читає дитина книгу або сидить за монітором.

Дотримувати відстань і режим. При читанні відстань від очей до книги повинна дорівнювати довжині від ліктя до кінчиків пальців, до монітора комп'ютера - 60 см. Від телевізора потрібно відсунутися мінімум на 2,5-3 метри. Заведіть правило: заздалегідь обговорюйте з дитиною, скільки часу вона може працювати за комп'ютером або дивитися телевізор. Якщо малюк почав сіпатися, терти очі, постійно міняти позу - значить втомився, і комп'ютер треба вимикати.

Більше гуляйте. По-перше, на вулиці дитина більше рухається, що дуже корисно для поліпшення кровопостачання. По-друге, у нього більше можливості дивитися вдалину і тренувати м'язи очей, які в приміщенні не отримують навантаження, що в кінцевому результаті призводить до погіршення зору. При будь-якій можливості і особливо після зорових навантажень - уроків, комп'ютера, читання - просіть дитину дивитися вдалину і, наприклад, дивлячись у вікно, описати в дрібних деталях, як виглядає якийсь об'єкт, що знаходиться досить далеко.

Спорт. Плавання, лижі, вправи з гантелями - все, що розвиває верхній плечовий пояс, покращує кровопостачання, у тому числі очей. Діти, що успадкували короткозорість, набагато менше страждають нею, якщо займаються плаванням. Дуже корисні курси масажу спини і комірної зони.

Стежте за харчуванням і здоров'ям. У будь-який час року на столі мають бути фрукти, овочеві салати. Для підтримки зору необхідні вершкове масло, печінка тріски, яйця, горіхи, морква, квасоля, вівсянка, гречка, м'ясо, риба. Раз на півроку обов'язково потрібно показуватися окулісту. Вчасно виявлені порушення, як правило, оборотні.

До речі

Поганий знак. Запідозрити порушення зору в малюка можна, якщо він намагається дуже близько сісти до екрану телевізора або монітора комп'ютера, якщо після нетривалих зорових навантажень починає вередувати, терти очі.

 

http://www.aif.ru/

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (30.07.2010)
Переглядів: 1298 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!