Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Поради батькам щодо розвитку у підлітків впевненості в собі

Поради батькам щодо розвитку у підлітків впевненості в собі

 

1. Завжди підбадьорюйте підлітка. Впевненість проявляється тоді, коли тобі кажуть: «Я знаю, ти можеш це зробити! Ти це зробив! Приголомшливо! ». Немає такого скромного успіху, який не заслуговував би похвали. Але це не означає, що слід струшувати повітря удаваним «ура» і не слід критикувати. Критику потрібно поєднувати з похвалою і практичною порадою.

2. Дозволяйте досліджувати. Підлітки, та й дорослі теж, захоплюються тими, хто прагне пізнавати нове, долати перешкоди, і йдуть по їх стопах. Але як часто ми вчимо наших дітей не ризикувати!

3. Налаштовуйтеся на успіх. Навіюйте своїй дитині, щоб вона думала не про перешкоди, а про успіх. Той, хто вірить в успіх, захоплює за собою інших. Тільки той стає рішучим, який пробує, зазнає невдачі, виправляє свої помилки і пробує знову.

4. Вислуховуйте дітей, коли вони говорять про свою мрію. Заохочуйте їх мрії, якими далекими від життя вони вам не здавалися. Важливо, щоб діти вміли фантазувати і думати про те, як мрію здійснити.

5. Стати організатором компанії. Заохочуйте сина чи дочку виступати в класі. Уміння говорити перед аудиторією без сорому - одне з головних якостей впевненої людини. Нехай дитина потренується вдома, перш ніж виступити перед класом. Підкажіть їй, як потрібно говорити, - голосніше або тихіше, можливо більш виразно.

6. Батьки повинні прищепити дитині 3 головні якості: повага, винахідливість, відповідальність. Мантія вождя дістається тим, хто намагається зрозуміти й виконувати правила (повагу), хто і в разі невдачі не залишає спроб відшукати нові шляхи (винахідливість) і хто вміє відповідати за наслідки своїх вчинків (відповідальність). На закінчення слід зазначити, що приклад батьків важливіше всіх сказаних слів.

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (06.06.2011)
Переглядів: 3048 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!