Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Казка «Звуки і голоси» С.Козлов. Звуки і букви. Голосні звуки. Алфавіт
Інтегрований урок 1 клас Інтегровані предмети: Українська мова. (Післябукварна частина. М.Д. Захарійчук.) Читання. (Післябукварна частина. В.О. Науменко) Тема: Казка « Звуки і голоси» С.Козлов. Звуки і букви. Голосні звуки. Алфавіт. Мета: повторити вивчений матеріал про звуки і букви; вдосконалити навички письма вивчених букв, слів, речень; вправляти у списуванні друкованого шрифту; розвивати мовлення учнів; розвивати навички правильного і виразного читання, читання в особах; вчити правильно інтонувати речення; розширити словниковий запас учнів; розвивати творчу уяву, фантазію, артистизм; виховувати естетичні почуття, любов до природи; Обладнання: маски їжака, ведмедика, аудіо запис мелодій, абетка, малюнки їжака. Хід уроку: І. Організація класу. Продзвенів уже дзвінок, Всіх покликав на урок, Тож за парти всі сідаємо, Працювати починаємо. -Сьогодні ми з вами потрапимо у казковий ліс. Спробуємо серцем почути ті звуки, що лунають у ньому. А допоможе нам казковий герой. 1)загадка (слайд 3,4) В лісі він без сумки ходить, Яблука й гриби знаходить, Спинка - голки. Очі – намистинки. Хто ж це там біля ялинки? (їжак) 2)хвилинка –цікавинка У звичайного їжачка приблизно десять тисяч голок. Раз на три роки відбувається оновлення голок. Голки у їжака ростуть досить довго, приблизно рік. До великої радості їжака, оновлення голок здійснюється поступово. Всього сто двадцять вісім днів триває зимова сплячка їжаків. Коли їжак спить — його температура тіла падає до двох градусів тепла. А в нормальних умовах температура тіла їжака становить тридцять чотири градуси. У сплячих їжаків дихання істотно загальмовано: не більше восьми вдихів-видихів за хвилину. ІІ. Актуалізація опорних знань. -Їжачок приніс нам скоромовку. Давайте прочитаємо.(слайд 6 ) 3) скоромовка Корж зі маком – їжа з їж. - Сядь, їжаче, з нами їж. Скинь лише піджак-голчак! - Я свій корж з’їм, вовче, й так. *читання в повільному темпі *читання в особах *читання в швидкому темпі 4) підготовка до читання. * читання складів за складовою таблицею 5) підготовка до письма. -Разом з їжачком давайте підготуємо руку до письма. * вправа для рук (слайд 7) Повз по лісу їжачок, В нього шубка з голочок. -Запишіть каліграфічно склади, речення. да ап ро їж жа зб ит оч Їжачок збирає грибочки. -Складіть звукову модель слова – їжачок.(слайд 8) -Які голосні звуки ви почули? - А чи знаєте ви, що любить їсти їжачок? (слайд 9) 6) пропедевтика української мови. - Давайте нагодуємо їжачка яблучками. ( слайд 10) -Прочитайте букви на яблучках. - Які звуки вони позначають? - Всі букви розташовані в установленому порядку. Це алфавіт. (слайд 11) В українській абетці 33 букви. Кожна буква має свою назву. На письмі вони позначають голосні і приголосні звуки. Голосних звуків 6, їх позначають 10 букв : а, о,у,е,и,я,ю,є,ї. 6) списування -Прочитайте вірш (слайд 12). Спишіть вірш та підкресліть голосні букви. Повз по лісу їжачок, В нього шубка з голочок. Ніс багато грушечок, Аж болів йому бочок. ІІІ. Фізпауза. (слайд 13) 7) конкурс «Найкращий читач» -Давайте прочитаємо цей вірш виразно. 8) хвилинка «Пофантазуй» (вчитель читає текст під звуки лісу) (слайд 14) -Пофантазуйте! Які звуки ви можете почути в лісі? -Ліс – це цілий світ, наповнений життям. Мешканці лісу не завжди показуються на очі гостям. Ховаються в норах лисиці, за кущами таяться зайчики. Фле якщо довго і тихо гуляти лісом, ти обов’язково помітиш, як вирує життя під кронами дерев, почуєш безліч таємничих звуків. Ось десь в гущавині співає іволга, її спів – немовби ніжні звуки флейти, а он стукає дятел по кленовому стовбуру. Ступай тихо, вчись чути і бачити красу. Будь природі другом і вона відкриє тобі двері у свій таємничий світ. -Які ж звуки ви почули у лісі? 9) знайомство з казкою «Звуки і голоси»(слайд 15,16,17,18) *читання казки вчителем -Послухайте казку і запам’ятайте, які звуки чув Їжачок. * перевірка первинного сприймання (слайд 19) * підготовка до читання ( слайд 20) - Прочитайте слова разом зі мною. - Прочитайте мовчки. - Прочитайте тільки чотирискладові слова. 10) читання казки. Види читання. * читання «естафетою»(ст.3) * читання «хвостик» (ст. 4) * читання в парах (ст.4-5) *розігрування розмови (с.4) ІV. Фізпауза для очей.(слайд 21) 11) списування слів в алфавітному порядку.( слайд 22) Їжак, грибочок, ведмідь, зяблик, ліс, жаба, яблучка, голос, звук. -З одним із слів складіть і запишіть речення V. Підсумок уроку. (слайд 23) - Наслідуйте їжачка. Вчіться чути ліс. Це досить захоплююче заняття. Допомагає одночасно бути розслабленим і сконцентрованим, розвиває увагу, уяву, тренує пам’ять. Прислухайтесь до лісу! Прислухайтесь до себе! Джерело: http://www.docme.ru/doc/1208789/-іntegrovanij-urok--chitannya-ta-ukraїns._koї-movi-1-klas | |
Переглядів: 1226 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |