Інтегрований урок
2 клас
Інтегровані предмети:
Літературне читання(підручник О.Я. Савченко)
Розвиток мовлення (зошит К.Пономарьової)
Англійська мова (Підручник: Ростоцька М.Є., Карп’юк О.Д. )
Вчитель класу: Паюк Н.А.
Вчитель англійської мови: Масловська О.Л.
Тема уроку: Літературне читання: В.Сухомлинський «Покинуте кошеня».
Розвиток мовлення: Редагування тексту шляхом заміни повторів того самого слова близькими за значенням словами. «Тваринка у моєму домі».
Англійська мова:Animals around us.
Мета уроку: поглибити навички роботи над різними жанрами творів;
розвивати способи і види читання;
збагачувати словниковий запас учнів;
виховувати бережливе ставлення до природи, любов до тварин;
закріпити ЛО до вивченої теми, вчити описувати тварин та що вони можуть робити; узагальнити поняття дітей про групи тварин, вчити граматичну структуру can/cannot;
розвивати навички говоріння, монологічного мовлення, письма; розвивати пізнавальний інтерес учнів, увагу, пам’ять, логічне мислення, кмітливість;
виховувати любов та дбайливе ставлення до тварин; виховувати активність, командний дух, організованість, повагу до думки інших, інтерес до вивчення англійської мови;
формувати вміння помічати й усувати недоліки в тексті шляхом заміни повторів того самого слова близькими за значенням словами; розвивати зв’язне мовлення, увагу, вміння слухати й розуміти зміст текстів; виховувати любов і відповідальне ставлення до тварин.
Обладнання до уроку:картки із завданнями, відеозапис, макет мобільного телефону, три макети будиночків;малюнки тварин: котика, собачки, папуги; опорна схема, конверти із завданнями; презентація
Хід уроку:
І.Організація класу. Учнів поділено на 2 команди.
Вчитель класу: ( слайд 2)
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо .
Роботу швидше починаймо.
Вчитель англійської мови слайд 3, 4)
Schoolis waiting
Can’t be late.
Hurry! Hurry!
Half-past eight.
Out the door
And down the street,
Then softly, quietly,
Take your seat.
Вчитель класу:
-Діти, сьогодні у нас цікавий урок. Ми будемо опрацьовувати новий текст, будемо працювати над складання опису на українській та англійській мові. А про кого ми будемо говорити ви взнаєте, коли розшифруєте назву нашого уроку. Вам допоможе наш чарівний телефон. Будьте уважні! (слайд 5)
Вчитель англійської мови: Today we will speak about very interesting things around us. We will write, watch video, do some exercises and play games. Can you guess what is the main idea of our lesson? Look at the blackboard. We have phone screen with numbers and letters. You should find the title of our lesson. (слайд6)
І команда.
- Ви розгадаєте назву на українській мові.
ІІ команда.
- Ви розгадаєте назву на англійській мові.
.
2)Робота над загадками.(учні відгадують загадки, перекладають відгадку на англійську мову)
І команда.ІІ команда.
*З господарем дружить, , *Мордочка вусата,
Будинок вартує, Шубка смугаста
Живе під ґаночком, Часто вмивається,
Хвіст колечком. (Собака)( dog) А з водою не знається. (Кішка)(cat)
*Вдалині посеред ночі *До пухнастого хвоста
засвітились хижі очі. личить шубка їй руда.
Від його пісень у звірів Як рушає полювати,
морозецьбіжить по шкірі. (Вовк)( wolf ) не виходить зайчик з хати. (Лисиця) (fox)
* Хитрий, хижий і смугастий, *Грізний погляд, буйна грива,
пазуристий та ікластий. дужий, спритний, гордівливий.
Сам він родом із тайги, Заричить — усяк змовкає,
здогадались, хто такий? (Тигр) (tiger) бо він цар, це кожен знає. (Лев)(lion)
Вчитель англійської мови:
3)Very good!You are great.
Task 1.Now imagine that you are ananimal. Describey ourself but don’t name what animal you are. (Перевірка домашнього завдання. Описати тваринку не називаючи її. Діти мають здогадатися хто ти є.)( слайд 7)
Вчитель класу:
4) Складання «сенкану»( слайд 8,9)
-Розкажіть, опираючись на схему:
Підказка 1(Для тих,хто має тваринку) Підказка 2(Для тих,хто мріє про тваринку)
-Який має вигляд? -Про яку тваринку мрієш?
-Що цікавого вміє робити? -Який вона матиме вигляд?
-Як ти за нею доглядаєш? -Як ти за нею доглядатимеш?
(Робота в командах)
Вчитель англійської мови Лічилка)(слайд 10)
1,1,1 little dogs run.
2,2,2 Cats see you.
3,3,3 birds in the tree.
4,4,4 Rats on the floor.
Вчитель класу:
5) Чистомовка(слайд 11)
А-а-а-котика нема,
Е-е-е- де наш котик,де?
У-у-у-мишку з’їв малу.
І-і-і-він спить на печі.
И-и-и-має гарні сни.
І-і-і- тихо,мишки, всі!
6)Скоромовка(слайд 12)
Мишка раз прийшла до кішки,
Уклонилась кішці в ніжки,
Кішці — смішки,
Мишці — нітрішки.
ІІІ.Фізпауза.(TheHokeyPokey)
Вчитель класу:
7)Опрацювання оповідання «Покинуте кошеня».( слайд 13-17)
-Прочитайте назву твору. Як ви розумієте слово «покинуте»?
-Як би ви вчинили,якби побачили покинуте кошеня чи песика?
*читання вчителем.
-Які почуття ви переживали, слухаючи оповідання?
-Коли вам було сумно?
-Які речення слід читати з почуттям тривоги?
-Які речення слід читати з почуттям вдячності?
*читання «ланцюжком»
-Чому кошеня опинилось на дорозі?
-Чому воно нявчало?
-Як люди ставилися до кошеняти?Чому ніхто йому не допоміг?
-З якого речення зрозуміло, що в Наталки добре серце?
*Гра «Дослідники»
-Скільки разів зустрічається слово «кошеня»?(4)
*Конкурс «Продовж оповідання» (у командах діти придумують продовження оповідання)
Вчитель англійської мови:
8)Гра“OurHome”(слайд 18,19)
Look at the blackboard, please. You can see two houses: Forest/Yard. And you have two typesof animals. You should divide them in to the correct groups Wild/Domesti can dsettle in to their house.
Example: This is a cat. It is a pet. It lives in the yard.
(Кожен учень отримує картинку тварини. Він має визначити чи вона дика чи свійська. Діти по черзі підходять до дошки, називають тварину за зразком та прикріплюють її до відповідного будиночка)
Вчитель класу:
9)Робота з текстом. Гра «Виправ помилки»(зошит) (слайд20)
-Перед вами текст про котика. Поміркуйте який недолік у ньому?
У мене є котик. Котика звати Мурчик. У котика гострі зубки і рожевий носик .Очі в котика , ніби вогники. Котик має білу шерсть і пухнастий хвостик.
Вчитель англійської мови:
Task 2. Grammar time. Revision can/cannot
Take your cards, look at these pictures and write what eachofanimalscan or cannot do.
Example: The parrot can fly. The parrot cannot swim.
Teacher: Read and translate your sentences.(слайд21,22)
10)Довідкове бюро.(слайд23,24,25)
*Жираф, верблюд і кішка – це єдині тварини,
при ходьбі яких ідуть спочатку ліві ноги,
а потім праві. Така ходьба гарантує
швидкість, хитрість та тишу.
*В Британії кішок використовують для охорони харчових складів, зерносховищ та реліквій Британського музею від мишей. А в Австрії кішкам, які прослужили на охороні складів кілька років, призначається довічна пенсія у вигляді молока і м'яса.
*Якщо вашій кішці – 3 роки, це прирівнюється до людського 21 року.
Якщо вашій кішці 8 років, то по-людські – 40.
Середній вік домашньої кішки – 15 років, в той час як для диких – від 3 до 5 років.
11)Гра «Мікрофон» (Кореспонденти двох відомих видань беруть інтерв’ю на тему тваринного світу)(слайд 26)
Вчитель англійської мови:
- What is your favourite animal?
- Do you have a pet?
- Can your petfly?
- Do you like hamsters?
ІV. Підсумок уроку.(слайд 27-30)
Вчитель класу:
Не встигаєш переступити поріг, а до тебе кидається твій улюбленець, який чекав на твоє повернення з нетерпінням і вимагає, щоб йому приділили увагу. Хто б то не був, він прекрасно знає, що є повноправним членом родини, де його люблять і ніколи не образять, бо він довірився людині і не має нікого ближчого за неї.
Взявши додому маленьке цуценятко, людина милується ним та його пустощами, але тільки-но це цуценятко виростає у велику собаку, то починає набридати господареві — і опиняється на вулиці. Люди не відчувають відповідальності за свої вчинки, і тому на вулицях нашого міста так багато бездомних тварин.
Ми відповідальні за тих, кого приручили.
Вчитель англійської мови:
Things we never should forget:
Animals we must protect!
Thank you for your work today.
Good bye, dear children.
Вчитель класу:
Дякую за урок.
Джерело: http://www.docme.ru/doc/1295839/іntegrovanij-urok-rozvitok-movlennya-anglіjs._ka-mova--chita... |