Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Історія іграшки. За Людмилою Гладун. «Державний музей іграшки»

Урок читання, 3 клас.

Тема. Історія іграшки. За Людмилою Гладун. «Державний музей іграшки».

Мета: розвивати в учнів пізнавальні інтереси, бажання більше знати; розширювати знання учнів про історію іграшки, про діючі музеї, значення їх для людей; розвивати образне мислення, уяву дітей; збагачувати мовлення образними висловами; удосконалювати вміння читати; виховувати любов до іграшок.

Обладнання: презентація, підручник «Читанка 2 клас», дитячі іграшки.

                                                                  Хід уроку

І. Огранізаційна частина.

 1.  Мовна розминка.   Розчитування .

Іграшки

У сина - машина,

У доні в долонях

Лисичка-сестричка

Руда вереда.

      Два зайці у штанцях,

      В них капці на лапцях.

      Вухаті, кудлаті

     Стрибають по хаті.

І ненька рідненька,

І тато завзято

Для доні, для сина

Збирають машини.

         Лисичка-сестричка

         І зайчик-стрибайчик,

        Ляльки й піаніно -

        Все доні і сину.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.     Вступне слово вчителя.

 – Сьогодні  день незвичайний у нас, адже він сповнений див і чудових прикрас. Мудрою світлою стежиною знань до нас поспішають загадкові гості.

2.     Загадки(слайд 2)

Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини.

 Її пестять, одягають,

 Спати ввечері вкладають.

 І годують її смачно –

 Дуже мамі вона вдячна!

                        (Лялька)

                                     Плига, плига цілий день (слайд 3)

                                     Через лаву, через пень,

                                     Через кущ і через квіти.

                                    Що за іграшка це, діти?

                                                                        (М’яч)

-         Як одним словом можна назвати ці предмети? ( іграшки )

-         Де ви їх можете побачити? ( У магазині, вдома, в музеї)

3.     Довідкове бюро, (слайд 4).

            Музеї – гр. слово " храм муз ”. Науково-дослідні і науково-освітні заклади, які збирають, вивчають, зберігають і популяризують пам'ятки історії, матеріальної і духовної культури.

В Україні діє понад 380 музеїв.

 Музеї: історичний, художній, будинки- музеї, музей просто неба, на заводах,  у школах, у інститутах (слайд 5).

  1) Аптека -музей у Львові (слайд 6).

Аптека ”Під чорним орлом” – діюча аптека і музей. Тут демонструється більше ніж три тисячі рідкісних експонатів. Її засновано в 1735 році військовим фармацевтом, магістром Наторпом.

 3)  Музей бджільництва на Полтавщині (слайд 7).

У хаті кінця XIX ст., перевезеній із села Помоклі Переяслав-Хмельницького району, розміщений «Музей історії бджільництва».

    Хата збудована в шули: хата, сіни, хатина і прихатня комора. У дворі — комора для зберігання меду, рамок, вуликів і вільшанник — погріб, покритий двоскатним солом'яним дахом для зимування пасіки, та вулики-дупляки середини XIX ст.

 3)   Музей лісу і сплаву в Карпатах (слайд 8).

Музей лісу і сплаву розташований на території НПП "Синевір”. Єдиний діючий музей у Європі. Це диво-об’єкт, якому немає аналогів у всьому світі, - чудова гідротехнічна споруда 19 ст.,побудована  на воді.

 4)  Музей підков у Львові (слайд 9).

У музеї зберігається своєрідне ковальське свідоцтво минулих століть: це підкови, знайдені під час археологічних розкопок. Очевидно, вони належать до XVII століття.

     При Ветеринарній школі у Львові ще з 1881 року функціонувала школа кування коней. В музеї знаходяться  роботи коваля Петра Голінка.

4.     Історія виникнення іграшки

           Перші іграшки почали робити ще первісні люди. Тоді вони мали вигляд  кам'яних, глиняних або пізніше металевих фігурок, які виготовлялися з художньою і релігійною метою.  На території Сибіру знайдені фігурки тварин: мамонта, носорога, ведмедя, верблюда, птахів. Вони зроблені з м'якого каменю задовго до нашої ери. В  Україні були знайдені фігурки людини і коня, виконані з глини, які  датуються 4-3 тисячоліттям до нашої ери. На території Новгорода археологи виявили велику кількість виробів з дерева. Ранні іграшки Давнього Єгипту датуються серединою III тисячоліття до нашої ери і, ймовірно, мали в основному релігійне значення. Це дерев'яні фігурки корів, тигрів, крокодилів.

         Уперше зустрічаються іграшки з нескладним дротяним механізмом руху. Велика кількість ляльок було знайдено на території Стародавньої Греції та Риму. Ці ляльки також мали культове призначення. Але були і дитячі ляльки. Робилися вони з глини, дерева і часто мали рухливі руки і ноги за рахунок того, що прикріплювали  до тіла за допомогою ниток і паличок.

       У XVI столітті виникло ремесло з виготовлення ляльок на замовлення. Ціни на ляльки  були дуже високі, оскільки ці іграшки були мініатюрними моделями: матері вивчали за ним моду, а дочки бавилися ними. Дешеві дитячі іграшки з'явилися у Франції в кінці XVI століття, але виробництво їх було кустарним.

ІІІ. Опрацювання оповідання за Людмилою Гладун «Державний музей іграшки».

1.     Читання тексту вчителем.

-         Що вас здивувало в цьому оповіданні?

-         Про що ви довідалися вперше?

-         Які іграшки вас вразили?

2.     Біографічні дані про автора – Людмилу Гладун.

Директор Державного музею іграшки в Києві (слайд 10).

3.     Відомості про музей.

         Музей має три  виставкові зали. Дві  -"Історія іграшки" та  "Українська іграшка". Там виставлені переважно "навколотехнічні іграшки" -  різноманітні конструктори, мозаїки, пірамідки, дитячі залізниці, трансформери (не сучасні, а радянські),  різні набори "юних" електриків, оптиків, фізиків, хіміків (слайд 11, 12, 13, 14, 15).

4.     Словникова робота.

Оберіг (слайд 16).

Трансформер (ребус, слайд 17, 18).

5.     Повторне читання тексту.

-         Про який музей ви дізнались?

-         Скільки років колекції іграшок?

-         Яка іграшка найстарша?

6.     Вибіркове читання.

-         Чим пишається музей?

-         Знайдіть опис старовинної іграшки.

7.     Мікрофон

-         Що може розказати твоя улюблена іграшка про себе?

8.     Робота в групах.(Кожній групі дається іграшка, діти об’єднуються  за вибраною іграшкою). Складіть розповідь про неї.

9.     Розвиток зв’язного мовлення. Творча робота в парах.

-          Поміркуй, для чого людина слухає:

·        щоб дізнатися про щось;

·        щоб зрозуміти;

·        щоб навчитися чогось…

ІV.  Підсумок уроку (слайд 19).

-         Що нового ви дізналися на уроці?

-         Дізнайтеся у батьків, якими іграшками вони гралися.



Джерело: http://docme.ru/ALE
Категорія: Читання | Додав: [ADM]Irina (14.08.2013) | Автор: Смілянець Світлана Миколаївна
Переглядів: 5336 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!