Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Хто багато читає, той багато знає
Відкритий урок з позакласного читання
за темою:
Хто багато читає,
той багато знає.

Мета: розширити знання учнів про дитячі періодичні видання, удосконалювати вміння орієнтуватися в них, використовувати матеріали з періодики на уроках та в позаурочний час;
розвивати читацькі смаки учнів, прагнення самостійно читати, збагачувати словниковий запас учнів новими словами; сприяти вихованню любові до читання.
Обладнання: картки зі словниковими словами, дитячі газети та журнали, мультимедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація класу

Знову дзвоник лунає,
Мелодійно і ніжно звучить.
Бібліотека нам двері відчиняє,
Й цікавістю очі запалають вмить.
Дай нам, Боже, здоров’я і сили,
Щоб багато нового пізнать!
Отож облишмо всі забави
Й серйозно візьмемось до справи!

ІІ. Мовна розминка
1. Вправи на розвиток швидкості читання

Робота зі складовими таблицями (табл. № 6)
2. Робота над прислів’ям
Хто багато читає, той багато знає.
3. Гра «Дешифрувальник»
Які слова зашифровано?
Налжур, тагазе (журнал, газета).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми та задач урока

На сьогоднішньому уроці позакласного читання ми дізнаємося як друкують журнали, познайомимося з деякими періодичними виданнями для дітей, будемо вчитися читати та орієнтуватися в періодичних виданнях.

2. Словникова робота
Періодичні видання – газети, журнали, часописи, які друкуються через певні проміжки часу, але щоразу мають різний зміст.
Журналіст – людина, яка працює у редакції видання, пише статті.
Коректор – людина-працівник видання, який виправляє у статтях помилки.
Редактор – людина-працівник видання, який відповідає за макет майбутнього журналу.
Тираж – кількість виданих примірників журналу чи газети.
Примірник – один журнал або одна газета.
3. Розповідь вчителя
Перші газети виникли у Римі дуже давно, але вони мало чим нагадували сучасні газети. У Римі видавалися різні закони необхідні для населення про податки, підготовку до військових походів, введення нового календаря та ін. Як донести ці закони до населення придумав видатний діяч давньоримської держави Юлій Цезар. У центрі міста були встановлені гіпсові плити, на яких і писали повідомлення. Пізніше стали виготовляти невеличкі глиняні таблички, на яких записували новини, їх розмножували та продавали населенню. Це і була прабабуся сучасної газети та журналу.
4. Розповідь бібліотекаря з використанням мультимедійної презентації.
5. Робота в групах

Представлення журналів
На сьогоднішній урок кожна група готувала невелику розповідь-презентацію певного журналу за планом:
1) Назва видання
2) Чому так називається?
3) Скільки разів на місяць видається?
4) На який вік розраховано?
5) Які основні рубрики є у журналі?
6) Що найбільш цікаве у виданні?

ІV. Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так втомився
І наліво похилився?
Треба дружно нам всім встати,
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить,
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце встало
І проміння всім послало.

V.Самостійна робота
 Самостійне читання статей з журналів. Заслухування найцікавіших повідомлень.
 Індивідуальна робота (читання зі слабкими учнями)

VI. Підсумок уроку
Що нового ви дізналися на уроці?
Який з журналів сподобався вам найбільше? Чому?

Друзі мої, читайте журнали,
Передплачуйте без вагань.
Всього декілька сторінок –
А цікавинок, а знань!
Журнал – друг усім,
Він входить в кожен дім!
Його читають геть усі:
Батьки, і діти, й дідусі,
І люблять наші бабусі!

VII. Домашнє завдання
Прочитати невеличку статтю з журналу


Джерело: http://docme.ru/Zll
Категорія: Читання | Додав: (30.07.2012) | Автор: Гриценко
Переглядів: 4305 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!