Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
По роботі й нагорода. Казка «Колосок»
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета: Вчити дітей читати в особах , аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики , виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів. Обладнання: Ілюстрації до казки , малюнки півника і мишенят, маски тварин, таблиці. Хід уроку I. Організація класу. У ч и т е л ь Пролунав уже дзвінок, Починається урок. Що ми будемо робити? Учні (разом) Букви будемо читати Один, два, три, чотири, п’ять — Хочем все на світі знать. б) Психологічний настрій на урок - Нас нема (діти закривають очі, кладуть голівку на руки повторюють за вчителем): Я в школі. Я в школі на уроці читання. Я хочу читати. Я дуже хочу читати. Я читаю краще всіх. - Ми є (діти розплющують очі, піднімають голівки). -Я рада вас бачити на уроці читання . Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж ,починаємо. II. Мовна розминка. 1. Гра «Хто як говорить». - Пригадаймо ,друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили. 2. Робота з чистомовкою. - Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з - чистомовкою. Влітку сонечко пече ― че-че -че Всім спечу по калачу ― чу-чу-чу Не лежи на печі ― чі-чі-чі. Будеш їсти калачі. III. Перевірка домашнього завдання. ― Який розділ ми з вами почали опрацьовувати? ― Які казки ми вже з вами прочитали? ― Спробуйте вгадати за малюнками казку. ― Яку з прочитаних казок ми не назвали? ― Відновіть порядок подій за малюнками. Що було спочатку? IV. Повідомлення теми і мети уроку 1. Мотивація навчальної діяльності. Відгадайте назву казки,яку ми сьогодні будемо читати. Так, ми познайомимося з українською народною казкою «Колосок.» V. Опрацювання казки 1. Слухання казки в записі 2. Передбачення. Хто з вас вже знає цю казку? Давайте зробимо так. Хто знає ― мовчить, а хто не знає ― спробуйте уявити собі півника і мишенят. Як ви гадаєте: Який півник? Які мишенята? 3. Виразне читання вчителем та підготовлених учнів. 4. Словникова робота. Удосвіта – до сходу Сонця. Обмолотити – звільнити зерно від стеблин та оболонки. Млин – споруда, де зерно перетирають на порошок-борошно. 5. Читання «ланцюжка» слів: півник, колосок,зерно, борошно, тісто, дрова, піч, пиріг. ― прочитати зверху вниз; ― прочитати знизу вгору; ― прочитати на одному подиху. 6. Читання «ланцюжком» Завдання: Читаючи, подумайте, чому герої казки мають такі імена. (Круть, Верть, Голосисте Горлечко) VI. Фізкультхвилинка - Давайте трошки відпочинемо і заспіваємо пісеньку «Два півники .» Два півники , два півники Горох молотили. Дві курочки ,дві курочки До млина носили Цап меле , цап меле , Коза насипає . А маленьке козенятко На скрипочці грає. Танцюй танцюй зозулечко Ніженьками туп―туп Татусенько з матусеньков Принесуть нам круп―круп А вовчок сірячок З лісу виглядає Та на біле козенятко Скоса поглядає. 1. Вибіркове читання . ― Прочитайте, що найбільше любили мишенята робити ? ― Прочитайте, чим займався півник . ― Що він знайшов одного разу ? ― Прочитайте улюблені слова мишок . ― Прочитайте ще раз останню розмову півника з мишками. ― Що зробив півник ? ― Чи справедливо він вчинив ? 2. Характеристика героїв казки. Гра «Хто який?» Мишки Півник Хитрий, лінивий, веселий, стриманий, слухняний, працьовитий, неуважний, невдячний, справедливий. 3.Стислий переказ за малюнковим планом. - Розкажіть казку за Малюнками. 4. Робота з прислів’ями Без трудів не їстимеш пирогів. Хто дбає, той і має. Хто діло робить, а хто ґави ловить. Роботящий здобув коржик, а лінивий ― пустий кошик. ― Яке з прислів’їв найкраще розкриває основну думку казки? 5. Угорський кросворд ― У кожному рядочку спробуйте знайти слово, яке пов’язане з казкою. (Колосок, півень, миші, пиріг, праця) VII. Підсумок уроку. ― Кому з героїв ви можете дата свої поради? ― Які саме? ― Чого вчить ця казка? ― Хто з вас поводиться так як мишенята? VIII. Домашнє завдання. 1-ша група - читати казку в особах. 2-га група - переказувати казку. 3-тя группа - намалювати малюнки. Вчитель: Ось і уроку кінець Хто працював, той молодець! Що сподобалось вам, поділіться вдома. Що сумним було, пожалійтеся вдома. Всі дружні й активні були увесь час. Хороші оцінки сьогодні у вас. (Вчитель оцінює відповіді дітей) Урок можна скачати із сайта http://www.docme.ru/doc/120405/По_роботі_й_нагорода._Казка_«Колосок» до нього додається і презентація http://www.docme.ru/doc/120400/kolosok- Джерело: http://www.docme.ru/doc/120405/По_роботі_й_нагорода._Казка_«Колосок» | |
Переглядів: 2390 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |