Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

В.Осєєва «Сини»
Тема. Робота над текстом В.Осєєвої «Сини» 
Мета. Удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; навичку свідомого і правильного виразного читання; вміння зв’язно, послідовно висловлювати свої думки, враження на задану тему. Розвивати логічне мислення, стійку увагу, пам'ять. Активізувати словниковий запас учнів словами, словосполученнями з нововеденого тексту. Виховувати позитивні емоції, почуття доброти, поваги до батька і матері, високі моральні якості.
Обладнання. Мультимедійні засоби навчання: презентація уроку, індивідуальні картки-підказки, картки із завданнями: "Читай швидко, вимовляй чітко”, Буквар, літературний матеріал.

Хід уроку 

I. Організація класу.
1слайд. Зображення свічки, яка горить на фоні звучання спокійної музики (Бетховен «Музика янголів»)
- Діти, що може свічка нам дарувати? (тепло, світло)
- Як гадаєте, чи може людина дарувати тепло, світло?
- Які добрі вчинки здатна творити людина?
- Я приємно вражена, що ви так багато знаєте про добрі вчинки і хочу побажати вам бути добрими завжди, щоб вами пишалися ваші рідні та близькі. Пропоную виконати вам першу гарну справу і виконати вправу «Усміхнись».
- Усміхнуся сонечку: «Здрастуй, золоте!» (слайд 2)
- Усміхнуся квіточці: «Хай вона росте!» (слайд 3)
- Усміхнуся небу: «Пригорни мене!» (слайд 4)
- Усміхнуся друзям: « Бажаю вам добра!» (слайд 5)

- Усміхнусь усім: «Хай усмішка луна!»

II. Повторення вивченого матеріалу 

1. Розчитування.
- Для того, щоб я і всі присутні почули, як ви гарно читаєте і вимовляєте звуки мовлення нам потрібно виконати вправи для язичка, дихання та артикуляційні вправи.
1) вправи для язичка: «Хоботок», «Гірка», «Прокол щоки»;
2) вправи для дихання: «Човник», «Задування свічок на тортові»
3) артикуляційні вправи:
- вітерець у лісі - ш-ш-ш;
- просимо тишу - ц-ц-ц;
- розженемо галасливих птахів – кш-кш-кш;
- дзюркоче вода у струмочку – дз-дз-дз;
- забриніла бджілка – дж-дж-дж.
4) таблиця складів;
5) слайд 6. Прочитайте слова: Леся, школа, поет, поетеса, Батьківщина.
- Чому слово Леся пишемо з великої літери?
- Від якого слова походить слово Батьківщина?
- Яке слово записане першим? Останнім? Другим?
2. Гра «Бджолине читання» (текст «Леся Українка» с.160)
3. Бліц – опитування.

- Де виростала дівчинка Леся?
- Чому дівчинка не могла ходити до школи?
- Як називається перший вірш Л. Українки?
- В скільки років вона його написала?
- Чому вона обрала псевдонім Леся Українка?
III. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа: «Роз’єднай слова і прочитай вислів». 
- Щасливібатькиколидобрідіточки. (слайд 7), (слайд 8)
2. Створення асоціативного куща. (слайд 9)
- Як розумієте слово щастя?
- То як зрозуміли вислів: Щасливі батьки, коли добрі діточки.
3. Вправляння у читанні.
- Прочитайте вислів, змінюючи логічний наголос.
- Чи можемо виділити найголовніше слово?

IV. Повідомлення теми і завдань уроку 

- Сьогодні на уроці ми і поговоримо про щастя, батьків, дітей і опрацюємо текст «Сини». (слайд 10)

V. Вивчення нового матеріалу 

1. Робота над текстом «Сини».
1.1. Словникова робота. (слайд 11)
- сил доклали;
- бути порядними;
- до життя придивлятися;
- мудрих прислухатися;
- старших поважати;
- честь;
- інженер;
- приїжджати. (Скільки звуків позначає буквосполучення дж, скільки звуків позначає ї після голосного, вимова і правопис).
1.2. Зразок читання.
- Зверніть увагу з якою інтонацією я буду читати.
1.3. Самостійне читання.
- Читайте уважно і старайтеся запам’ятати імена героїв тексту.
Релаксація. Створення картини з піску. (слайд 12)
1.4. Вибіркове читання.
- Прочитайте тільки окличні речення.
- Знайдіть і прочитайте речення, які дадуть можливість зрозуміти, як це зберегти честь свого прізвища.
1.5. Вправа «Продовжіть речення» 
- Як зберегти честь свого прізвища? (слайд 13)
1.6. Бесіда за змістом. (слайд 14)
- Це сім’я кого?
- Як звали старших членів родини?
- З якими словами зверталась Катерина до своїх дітей?
- З якими словами звертався Михайло до своїх синів?
- Що означає: зберегти честь свого прізвища?
- Як звали старшого сина? Що про нього запам’ятали?
- Як звали молодшого сина? Що про нього запам’ятали?
- Як звали онуку?
- Кого із членів родини не виокремлено?
- Як звали онука?
- Що запам’ятали про онуків?
- Зачитайте останнє речення. То у чому щастя Катерини і Михайла?

Фізкультхвилинка 

Славний таточко у Нати –
В волейбол він любить грати
Ось так, ось так –
В волейбол він любить грати
А матусенька у Ані
Любить грати на баяні
Ось так, ось так –
Любить грати на баяні.
Всі разом - чудова днина,
Веселиться вся родина,
Ось так, ось так –
Веселиться вся родина.
1.7. Інсценізація «Мати і син»
- Прослухайте і запам’ятайте, чому одні зірки на небі світлі, ясні, а інші ледь видно.
Син: - Матусю, а правда, що небо на залізних стовпах тримається?
Мати: - Так, синочку, правда.
Син: - А чому так багато зірок на небі?
Мати: Це коли людина приходить на світ, Бог свічку запалює, і горить та свічка, поки не помре. А як помре, свічка гасне, зірочка падає.
- Бачив?
Син: Бачив, матусю, бачив… Матусенько, а чому одні зірочки ясні, великі, а інші ледь видно?
Мати: - Бо, коли людина зла, заздрісна, скупа, її свічка ледь-ледь тліє. А коли добра, любить людей, тоді свічечка такої людини світить ясно, і світло це далеко видно.
Син: - Матусю, я буду добрим. Я хочу, щоб моя свічка світила найясніше.
Мати: - Старайся, мій хлопчику…

- То, чому одні зірки на небі світлі, ясні, а інші ледь видно?
- До якого висновку прийшов хлопчик?
- А про які зірочки мрієте ви? Що для цього треба робити?

V. Підсумок уроку 

- Який настрій у вас став після уроку?
- То у чому полягає щастя батьків?
- А ваше?

Підготувала вчитель початкових класів м.Хмельницького Сподинська Катерина Василівна



Джерело: http://docme.ru/7Po
Категорія: Читання | Додав: KatyaS (25.10.2012) | Автор: Катерина Василівна Сподинська E
Переглядів: 2237 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!