Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
В. Скуратівський ≪Калина≫. С. Жупанин ≪Буду я природі другом≫.
Тема. В. Скуратівський ≪Калина≫. С. Жупанин ≪Буду я природі другом≫. Мета: продовжити роботу над темою: «Що таке Батьківщина»; ознайомити зі змістом оповідання В. Скуратівського «Калина»; розширити знання про калину як символ України; розвивати читацькі навички, образне мислення, вміння аналізувати прочитане, робити висновки; збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до рідного краю, бережне ставлення до природи. Обладнання: малюнок калинового куща, пісня ≪Червона калина≫, презентація, вирізані грона калини, без ягідок, пісня "Ой у лісі калина". Хід уроку I. Організація класу Гості прийшли до нас у клас , обернемось - привітаймось, посміхнемсь і до роботи всі візьмемсь. - Діти, а до якого уроку ми приготувалися? ( до уроку читання) 1 СЛАЙД 1) За допомогою карточок – блискавок ми привітаємось з навколишнім світом. Доброго ранку, сонечко ясне! Доброго ранку, земле прекрасна! СЛАЙД №2 Доброго ранку, дерева багряні! Доброго ранку, квіти духмяні! Доброго ранку, птахи галасливі! Доброго ранку, люди щасливі! 2) А цікаво вам дізнатись, Що сьогодні може статись? Ну то всядьтеся зручніше – Попрацюємо скоріше! - Що ми робимо на уроках читання? (читаємо; вчимося читати і переказувати; вивчаємо прислів’я ,приказки, скоромовки і т.п.; робимо тренувальні вправи і т.п.) - А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Слайд №3 (навчитися гарно читати; нових знань; цікавих завдань; що мене похвалить учителька; що я буду старанним і т.п.) 2) Познайомтесь з епіграфом уроку Криниця з журавлем і кущ калини – СЛАЙД№4 Це символ моєї Батьківщини. -Як ви розумієте цей епіграф? -Які асоціації у вас викликає слово Батьківщина? II .Перевірка домашнього завдання Зберіть усі знання і сили і згадайте , що дома вчили? - Яке домашнє завдання ви виконували? СЛАЙД №5 І гр.. - Скласти 5 речень про сучасний Київ ІІ гр.. - Скласти план тексту, навчитись читати виразно ІІІ.гр. -Малюнок, відповідати на питання. ІІІ. Підготовчі вправи для читання Щоб почати нам читати - треба вправи нам згадати 1. Мовна розминка СЛ №6 2. Чистомовки - добавлянки СЛ №7 3. Скоромовки СЛ №8 4. Таблиця Шульте 5. Вправи на промовляння складів на видих- вдох 6. Вправи для очей VI. Мотивація навчальної діяльності -Давайте подивимось на шифрограму .СЛ №9 -Прочийте у віконечках (робота в парах) (піднімаємо карточку того кольору на якому написаний потрібний склад - в цілому слово) -Прочитайте разом слова по порядку вказаному внизу таблиці -Яке слово ми сьогодні ще не вживали? (калина) До нас завітала чарівна дівчинка Калина виступ( Калина - це символ України. На нашій планеті росте понад 200 видів калини. Калина — лікарська рослина. Проводжаючи сина в далеку дорогу, мати напувала його калиновим чаєм і давала в дорогу пиріжок з калиною. На честь народження дочки біля хати садили калину. На великі свята поруч з хлібом клали і калину. Я ВАМ ПРИНЕСЛА ГРОНА , але вони без ягідок , коли ви будете давати гарні відповіді то будете отримувати ягідки і в кінці уроку ми прикрасимо гронами нашу калину. ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Саме про калину ми будемо говорити на уроці і прочитаємо оповідання «Калина», а щоб дізнатися ім"я і прізвище письменника, потрібно прочитати записи на СЛАЙДІ №10 Знайомство дітей з біографією В. Скуратівського СЛАЙДІ №11 Оповідання «Калина» написав ВасильСкуратівський. Народився Василь Скуратівський у глухому поліському хуторі Забуда на Житомирщині. З дитинства любив читати. У 13 років вирішив стати письменником, написав перші вірші. З часом їх почали друкувати. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг. Метою нашого уроку буде можливість поглибити наші знання про калину - як символ України; поділимо текст на частини; додамо у скриньку «Народної творчості» нові прислів’я; пограємо в цікаві ігри; поповнимо словниковий запас новими словами. V. Робота над текстом Відкрийте, будь ласка, підручники на сторінці 69 - Порахуйте, скільки абзаців має текст; 1_ Читання І абзаца учнем; а) Запитання: - Про які дерева говориться в тексті? - Символами яких країн вони є? Гра «Відгадай слова» СЛАЙД №12 л н к е з і б к р е а е б р в а л а и н к а б) Вибіркове читання -Знайдіть і прочитайте прислів"я - Яке прислів’я ви прочитали у тексті? - Як ви його розумієте? в) Про калину народ склав дуже багато прислів’їв та приказок. Гра «Мозаїка». (робота в групах) ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ СЛАЙД№13 І група. Скласти зі слів прислів’я У лузі калина з квіточками, немов матуся з діточками. ІІ група Любуйтеся калиною, поки цвіте, а дитиною, поки росте ІІІ група Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина 2) Читання ІІ абзаца мовчки; а) Запитання: - Про що ви дізналися в цьому абзаці? - Про яку саме пісню говориться? - Коли народ склав цю пісню? - Хто такий Богдан Хмельницький? Давайте звернимося до довідкового бюро. б) Довідкове бюро СЛАЙД 14 Богдан Хмельницький – гетьман України 1648 – 1657р.р. , полководець і державний діяч в) Слухання пісні, - як вона звучить?.ЗАПИС 1 СОВПЧИКА г) Читання пісні по рядам 1 ряд -1,2рядки 1р.+ 2р. - 3-4рядки 1р.+2р.+3р.-5,6 рядок ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Стомились трохи- підемо пісень поспіваємо сл. 15 3) Читання ІІІ абзаца вчителем. - Я прочитаю текст - ви позначите слова , які вам не зрозумілі а) Словникова робота СЛАЙД №16 дбайливо- з турботою, піклуванням. наруга- відверте, демонстративне, цілеспрямоване знущання, кепкування, глузування; ганьба- сором, безчестя, лиха слава; накличе- викликати небажане. насамкінець- в кінці весни; б) Інтонаційне читання: - Знайдіть і прочитайте питальне речення, - розповідне речення, - спонукальне речення ДО ЧОГО СПОНУКАЄ ------БЕРЕГТИ КАЛИНУ І ВСЮ ПРИРОДУ. VI. Робота над віршем. Сьогодні ми познайомимось з віршем Степана Жупанина "Йтиму садом.." Послухайте коротку біографію СЛАЙД № 17 Народився 18 січня 1936 року в с. Іршава в сім’ї хлібороба. В дитинстві любив слухати розповіді та казки, які розповідав йому батько. Вмів грати на сопілці. Написав багато скоромовок, закличок, оповідань, що склали 25 збірок. Ми пограємо в гру "Розвідники" і закодуємо наш вірш , щоб його могли зрозуміти ви і наші гості і вивчити вірш напам"ять. Повчимося читати вірш інтонаційно. Я читатиму вірш , а ви повинні подумати і сказати про що цей вірш (про зв'язок людини і природи) КОДУВАННЯ ВІРША (на слайді випливають малюнки) ЧИТАННЯ З ІНТОНАЦІЙНИМИ ПАУЗАМИ ПОВТОРЕННЯ вірша по піктограмам VІІ. Підсумок уроку -Чи справдились ваші содівання? -Про який народний символ йшлася мова на уроці? -Хто розкаже вірш напам"ять ? VII.Домашнє завдання.
І група - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 3 прислів’я про калину. ІІ група - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 2 прислів’я про калину. ІІІ група - с. 69 – 70, вивчити вірш, виписати 1 прислів’я про калину. ВІРШ КАЛИНКИ . Червоні кетяги калини горять вогнями усіма. Без калини нема України, без народу Вкраїни нема. (Давайте і ми прикрасимо нашу калину червоними кетягами) -Яку основну думку ми ви несли з цього уроку " БЕЗ КАЛИНИ -НЕМАЄ УКРАЇНИ" ПРИГОЩАЄМО ГОСТЕЙ КОРОВАЄМ Джерело: http://docme.ru/LHW | |
Переглядів: 5973 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |