Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Тема: Закріплення букви т у словах, реченнях, текстах. Інтонаційне читання діалогічного тексту. Читання і переказ казки “Котик і Півник”. Відтворення діалогів із прослуханої казки. Робота з дитячою книгою українська народна казка “Котик і Півник” . Практичне ознайомлення учнів зі змістом понять “обкладинка книги”, “корінець”, “сторінка”. Мета: Навчальна: Закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення, тексти , з буквою “те”; повторити й закріпити вивчені букви, їх звукові значення; вчити виразно читати тексти діалогічного характеру з додержанням відповідних інтонацій розмови між дійовими особами. Розвивальна: розвивати в учнів уміння зіставляти відповідні звуки і букви; розвивати зв’язане мовлення учнів, фонематичний слух. Виховна: виховувати любов до художнього слова, до книги; бережливе відношення до книги, до підручників; виховувати працелюбність, почуття дружби та взаємодопомоги. Обладнання: таблиця “Буква Т”, загадки, маски Котика і Півника, текст Фізкультхвилинки, комп’ютер, набірне полотно, набір букв. Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок. Хід уроку І. Організувати учнів до уроку. Ось і все, дзвенить дзвінок, В гості йде до нас урок. Буде він у нас цікавий – В ньому казочок чимало. Слайд 2 ІІ. Мовленнєва розминка.
Та-та-та – взята висота. Ти-ти-ти – зможеш підійти. Ті-ті-ті – земля у листі. Ат-ат-ат – мій брат солдат. Теп-теп-теп – розкинувся степ. Стук-стук-стук – лине лісом перегук. Слайд 3
Літали три, Літали три, Літали три сороки. І сіли три, і сіли три На липу, на високу. Слайд 4 ІІІ. Закріплення отриманих знань
а) читання прямих та обернених складів; та то ту ти ті ат от ут ит іт б) читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі; та кві лі лис ти ло то рва тіс міс Слайд 5 в) читання слів у стовпчиках; торт Тарас порт Тамара спорт Марта спирт Тимко Словникова робота: порт – ділянка на березі моря, судноплавної річки або великого озера, спеціально обладнана для причалювання, стоянки, розвантаження і навантаження суден та інших робіт. г) читання речень “ланцюжком” з таблиці Он клітка. Там – кролі. Тарас поклав у клітку траву, моркву, капусту. Висновок: доглядати домашніх тварин, оберігати природу рідного краю. Слайд 6
а) читання загадок з екрана; б) відгадування їх; в) звуковий аналіз слів-відгадок. А це що за дивина? Приросла до ніг вона. Я від неї утікаю – Ніг моїх не залишає. (тінь) Слайд 7 Шубка в нього є смугаста, Ну і сам він теж зубастий. Кішки прадід він, повір. Ну, звичайно, та це ж … (тигр)
Має вуса, пишний хвіст І негарну звичку: Спершу добре він поїсть, Потім – вмиє личко. (котик) Слайд 8 ІV. Фізкульт хвилинка “Райдуга” Слайд 9 Плаче небо дощиком золотим. Ой, принесло ж літечко нам тепла, І у небі райдуга розцвіла. Приспів: Райдуга, райдуга в барвах золотих, Радості, радості зичу я для всіх. Сонце закохано в небі посміхається, Все про що мріяли нехай Вам збувається!
Вітер повернувся й побіг у гай, Крикнув до хмаринки він - "Доганяй!" Як прибіг до райдуги на місток, Запросив хмаринку він у танок. V. Робота за Букварем с. 62-63
Паузи – коротка, де кома; - довга, де тире, чи крапка, знак оклику. 4. Мовчазне читання казки учням. Слайд 10 VI. Робота в парах: читання один одному по реченню казки “Котик і Півник.” VII. Продовження роботи над текстом казки с. 62.
Слайд 11 VIII. Інсценізація учнями уривку з казки “Котик і Півник” Слайд 12 Хатинка, в якій знаходиться Півник. Автор: - Котик у лісі, а Півник у кімнаті сам. Лиска стала коло вікна і покликала. Лиска: – Півнику! Півнику! Півник:- Ток-ток. Он там Коток! Автор: - От Лиска посипала коло вікна проса. Потім постукала в скло і покликала: Лиска: - Півнику! Півнику! Тут просо. Автор: – А Півник: Півник: – Ку-ку-рі-ку! Котику! Лиска: – Ходи, ходи, Півнику до мене, що у мене золота пшениця, медяна водиця. Півник: – То-ток, то-ток, не велів Коток! ІХ. Проведення вікторини “Чи знаєш ти казки” (малюнки з казок на екрані після розгадування)
Не зміг сидіти на вікні, У лісі всім співав пісні, Але коли зустрів Лисицю, Та пісня мусила скінчиться. (“Колобок”) Слайди 13-14 Підробив він голосок, Став малим співати! Здогадалися вони: Вовк – не наша мати. (“Вовк і семеро козенят”) Слайди 15-16 Бабуся старенька за лісом жила, Онука до неї гостинці несла, Та стрінувся в лісі їй сірий хижак. Ця дівчинка зветься, пригадуєм, як? (“Червона Шапочка”) Слайди 17-18 Сиднем у земля сиділа. Час настав – і всіх здружила: Діда, бабу, внучку й Хвінку, Мишку та кицюню Мінку. (“Ріпка”) Слайди 19-20 Як знайшов він колосок, Пиріжків напік і з’їв, Ледарів не пригостив. (“Колосок”) Слайди 21-22 Заховавшись у корзині, Їде не ведмежій спині, Дивиться, щоб волохатий, Пиріжка не міг узяти. (“Маша і ведмідь”) Демонстрування сюжетних малюнків відповідно до назви казки.
Слайди 23-24 Х. Підсумок уроку Гра “Продовж речення”
Слайд 25 Джерело: http://docme.ru/A2A4 | |
Переглядів: 3838 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |