Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Звуки [з], [з’ ], позначення їх буквою «зе». Дзвінке вимовляння цих звуків у кінці слів і складів. Читання слів.
Тема. Звуки [з], [з’ ], позначення їх буквою «зе». Дзвінке вимовляння цих звуків у кінці слів і складів. Читання слів. Мета: ознайомити дітей з новою буквою «З», «з» (зе) та її звуковими значеннями; вчити правильно читати слова з новою буквою, дзвінко вимовляти ці звуки у кінці слів і складів. Розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів, зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, мислення, збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до казки, інтерес до читання. Обладнання: комп’ютер, мультимедійна презентація, казкові герої (Вінні-Пух, П’ятачок, ослик Іа), пісня Вінні-Пуха, мікрофон, підручник, зошит, розмальовки. Тип уроку. Урок засвоєння нових знань. Хід уроку Слайд 1 стоїть на мультимедійній дошці до початку уроку. I. Організаційний момент. (Слайд 2) Вірш для піднесення емоційного настрою на урок. Пролунав уже дзвінок – Починається урок. Всі готові до навчання, То ж у нас урок читання. Зараз ми вивчаєм букви. Нам їх треба добре знати, Щоб здобути знань основи І навчитися читати. II. Основна частина уроку 1. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 1) Зустріч казкового героя. Загадка. (Слайд 3) - Сьогодні по вашу допомогу звернувся один казковий герой. Ви його впізнаєте, якщо загадку відгадаєте: Завітав до нас у клас Цей веселий персонаж, П’ятачку він вірний друг, Рудий ведмедик … (Вінні-Пух) 2) Вправа «Мікрофон». - Що очікуєте від сьогоднішнього уроку? Слайд 4 - Вінні сказав мені, що у хащах чарівного лісу стоїть хатинка. На ній висять три замки. А всередині замкнений і гірко плаче його друг П’ятачок. Він випадково зустрів Бабу Ягу у лісі. Вона виявилась дуже голодною і вирішила з’їсти бідного П’ятачка. Баба Яга закрила його аж на три замки, а сама пішла по дрова, щоб розпалити піч і приготувати собі обід. Слайд 5 - Ці замки не прості, ці замки чарівні і відкрити їх зможуть тільки чемні, уважні і розумні дітки. Кожний з цих замків відкриється тільки тоді, коли ви виконаєте певне завдання. - Ну, що ж ви відповісте Вінні-Пуху? Згодні йому допомогти? - Тоді мерщій у путь, виручати П’ятачка… 3) Завдання 1. Дидактична гра «Яка буква зникла?» (Слайд 6) - Зла Баба Яга полетіла у країну Букварію, викрала одну букву і заховала її. Дізнайтеся, яку букву заховала Баба Яга? - Яка вона голосна чи приголосна? Доведіть свою думку. - Які звуки позначає? - Молодці, з першим завданням ви справились дуже добре і один замок зник. (Слайд 7) 2. Робота над темою уроку. (Буквар, стор. 102) 1) Оголошення теми та мети уроку - Сьогодні буква З стане нам у пригоді. Ми будемо вчитись чітко вимовляти звуки [з], [з’] у кінці слів і складів, читати слова з нею. Тож працюємо далі, допоможемо Вінні-Пуху врятувати П’ятачка. 2) Графічне сприймання букви. (Слайд 8) Завдання 2. Дидактична гра «На що схожа буква з?» - Друге завдання для ваших уважних оченят. Роздивіться малюнки і скажіть, на що схожа буква з? (Діти висловлюють свої думки.) Вчитель: Збоку, знизу і згори Схожа З на цифру «3». Три зуби в букви З, Ними все вона гризе. І.Січовик На осонні змій повзе, Вигнувсь він, як буква З. Буква З, як цифра три. Щоб завчити, повтори. Слайд 9 - Молодці, дітки! Ось і другий замок зник. Залишився ще один. 3) Робота у зошиті. Друкування великої та малої букв З, з. - А тепер надрукуйте цю букву, щоб запам’ятати її на все життя. 4) Звукове сприйняття букви. Дидактична гра «Впіймай звуки [з], [з’]». (Слайд 10) - А от і третє завдання. Уважно прослухайте вірш. Де почуєте звуки [з], [з’] – плесніть у долоньки. Зірка в небі посміхнулась Зоєчці маленькій. Зоя ручки простягала До своєї неньки. З неба зіронька зірвалась. Зоя зірці посміхалась. Зірка Зоєньці світила, Зоя зірку полюбила. - Які ви, дітки, молодці! Слайд 11 - Дивіться, на хатинці не залишилося жодного замка, а П’ятачок вже вибіг нам на зустріч. Який Вінні-Пух тепер щасливий! Ви дуже добре справились з усіма завданнями і допомогли друзям знову зустрітися. - Нехай Вінні-Пух і П’ятачок залишаться у нас на уроці сьогодні і подивляться, чого навчилися учні нашого класу і що вже вміють робити. 5) Артикуляційні вправи. а) Чистомовка. (Слайд 12) б) Конкурс на кращого скоромовця. (Слайд 13) 6) Аналіз схем звуко-буквеного розбору слів у підручнику. (Слайд 14) 7) Фізкультхвилинка для очей. (Слайд 15) - Перед тим, як будемо читати, треба очі нам потренувати. 8) Робота над текстом. (Слайд 16) а) Інсценізація твору підготовленими учнями. (Автор, 5 бджілок, дівчинка-квітка.) - Уважно прослухаєте текст і дайте відповіді на запитання. Слайд 17 1. Хто дзижчав над дівчинкою? 2. За яку квітку сприймали її бджоли? 3. Як представилась їм чарівниця? 4. Що зробили бджоли потім? 5. Куди вони полетіли? 6. Скільки меду зібрали у той день? б) Робота в групах. Дидактичні ігри. (Слайд 18) - Вінні-Пух, П’ятачок та ослик Іа хочуть з вами пограти. Розподіліться порівну в групи. І група «П’ятачки» Дидактична гра «Впізнай квітку.» (Слайд 19) ІІ група «Вінні-Пухи» Дидактична гра «Впіймай бджілку.» (Слайд 20) ІІІ група «Ослики» Дидактична гра «Добери ознаку.» (Слайд 21) 9) Розвиток читацьких вмінь та навичок а) Розчитки І група «П’ятачки» Розчитка 1. (Слайд 22) ІІ група «Вінні-Пухи» Розчитка 2. (Слайд 23) ІІІ група «Ослики» Дидактична гра «Блискавка». (Слайд 24) б) Колективна робота. Дидактична гра «З’єднай слова.» (Слайд 25) в)Робота в парах. Читання стовпчиків слів. (Слайд 26) - Що в них спільного і чим вони відрізняються? 10) Фізкультхвилинка-руханка. (Слайд 27) - Вінні-Пух запрошує вас до активного відпочинку. Вінні-Пух зарядку робить, Вгору руки він підводить: Вгору-вниз, вгору-вниз, На сусіда подивись, Вгору-вниз, вгору-вниз, Подивись і посміхнись. Руки став як літачок – Це летить наш П’ятачок. Плавно руки піднімай І повільно опускай. Плавно руки піднімай І повільно опускай. Як зайчаточка у лузі Плигають веселі друзі. Вгору-вниз, вгору-вниз, На сусіда подивись, Вгору-вниз, вгору-вниз, Подивись і посміхнись. 11) Робота над текстом «Пісенька Вінні-Пуха». (Буквар, стор.103) а) Словникова робота. Читання слів за вчителем «луною». З’ясування значень слів. (Слайд 28) - Прочитайте слова. Правильно ставте наголос. Скажіть, чим відрізняються вони за значенням? б) Читання тексту добре читаючими дітьми «ланцюжком» по 1 рядку. (Слайд 29) в) Бесіда за змістом прочитаного. Дидактична гра «Чи уважний ти читач?» (Слайд 30) - Де мешкала сова? - Що з нею сталося? - Чому замок заіржавів? - Що найсмачніше у світі для Вінні-Пуха? г) Повторне читання тексту «дощиком» з різною силою голосу. (Під час читання вчитель коментує: «дощик дужчає», «дощик стає тихіше», «дощик закінчується», «падають останні крапельки …») д) Дидактична гра «Чим цікаві слова?» (Слайд 31) замок – замок 3. Закріплення вивченого матеріалу 1) Звуковий аналіз слів. Дидактична гра «Де зозуля? Де гніздо?» (Слайд 32) 2) Дидактична гра «Яке слово зайве?» (Слайд 33) Зозуля, козуля, зубр, заєць. Зіна, Зоя, Захар, Макар. Лоза, коза, коса, поза. Завдання, читання, запитання. 3) Загадки. (Слайди 34-37) Він із казки, він із пісні, В нього зубки, як залізні. Капустину він гризе. Зветься звір на букву З. (Заєць.) Що за птах, що в чужі гнізда яйця кладе? (Зозуля) Торох-торох, розсипався горох. Почало світати – нема що збирати. (Зірки) Не літаю, не кричу, А сичу, сичу, сичу. Від землі не відриваюсь, А лише в клубок звиваюсь. (Змія) 4) Творча робота «Склади казку». (Слайд 38) Жив-був . І був у нього друг . Одного разу … Та раптом … Потім … І все скінчилось добре, … 5) Кросворд. (Слайд 39) Не собака, а хату стереже. (Замок.) Біжить чимчик по долині У сіренькій кожушині. (Заєць.) Лежить стрічечка, Шипить нічкою. Брати небезпечно, Вжалить безперечно. (Змія.) Його ми чуємо і вимовляємо. (Звук.) У савані бігав кінь І від спеки шукав тінь. Притулився він до тину, Та й заснув десь на годину. А прокинувсь: Що за диво? Чорні смуги вкрили тіло! (Зебра.) 6) Робота в парах. Метод «Прес». (Слайд 40) - Доведіть багатозначність слова «зебра». Я вважаю, що … Тому що … Отже, … 7) Робота з прислів’ями. (Слайди 41-42) - Склади і поясни прислів’я. Зробив діло – гуляй сміливо. Здобудеш освіту – побачиш більше світу. 8) Анаграми. Дидактична гра «Збери слово». (Слайд 43) аизм (зима) різка (зірка) зока (коза) буз (зуб) ірізв (звірі) зіруд (друзі) 9) Дидактична гра «Збери мед». (Слайд 44) - Пригадайте мультфільм про Вінні-Пуха і визначте послідовність дій, коли ведмедик збирав мед. IV. Підсумок уроку - З якою буквою ми сьогодні познайомились? - Які звуки вона позначає? - Кого врятували від Баби Яги? - Чи сподобалось вам дружити з Вінні-Пухом та його другом П’ятачком? - Що запам’яталось найбільше? - Чого навчились? Слайд 45 - Дякую за урок! Вінні-Пуху і його друзям теж дуже сподобалось з вами співпрацювати. На добру згадку про сьогоднішні пригоди він вам дарує розмальовки і пригощає вас медком. Використані джерела: 1. Захарійчук М.Д., Науменко В.О. Буквар: підручник для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Грамота, 2012. – 176 с. 2. Цікава дидактика. Українська мова. 1-4 класи / Автор-укладач І.Є.Сєрпухова. – Х.: Веста: Видавництво "Ранок”. – 2005. – 304 с. 3. Народ скаже – як зав’яже: Укр. нар. Прислів’я, приказки, загадки, скоромовки. Для серед. шк. віку / Упоряд. Та передм. Н.С.Шумади; Іл. Ю.І.Криги. – К.: Веселка, 1985. – 173 с., іл.. 4. http://doshkolenok.kiev.ua/skorogovorki/208-skoromovku-ykr-movoy.html 5. Розмальовки http://images.yandex.ua/yandsearch?source=wiz&uinfo=sw-1227-sh-585-fw-1002-fh-448-pd-1&text=%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%20%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D1%83%D1%85&noreask=1&pos=17&lr=28539&rpt=simage&img_url=http%3A%2F%2Fimg1.liveinternet.ru%2Fimages%2Fattach%2Fc%2F2%2F74%2F227%2F74227461_preview_3356.gif Джерело: http://www.mediafire.com/download/gxkwupq8rdx67r2/%D0%91%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B8+%D0%97%2C%D0%B7.rar | |
Переглядів: 2634 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0 | |