Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Я у світі | [ Додати статтю ] |
Тема. Прагнення до самостійності Мета: дати учням уявлення про самостійність та відповідальність; навчати аналізувати свою поведінку, міркувати над майбутнім; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність. Обладнання і матеріали: мультимедія, роздатковий матеріал, карта успіху,девіз на дошці, музичний супровід, мультфільм «Ах і Ох», іграшки медведики. Хід уроку-тренінгу Вступна частина 1. Організація класу. – Дітки, усміхніться до мене, подаруйте усмішку один одному, поверніться до гостей і подаруйте їм теж посмішку, і тоді ми з гарним настроєм почнемо урок. Я всміхнулася сонечку: Здрастуй, золоте! Я всміхнуся квіточці – Хай вона цвіте! Я всміхнуся дощику: – Лийся, мов з відра! Друзям усміхнуся – Зичу їм добра! Учитель. – Не гаймо часу, поспішаймо, урок скоріш розпочинаймо!
Учень. Ми прийшли у світ, щоб жити Всі на просторі земнім, Щоб сміятись і радіти У довкіллі чарівнім. Це життя. Це справжня казка! Ллється музика і сміх. Ти ж, запам’ятай, будь ласка, Неповторний серед всіх!
2. Очікування. Вправа «Вазон зернят» (промовляючи свої очікування,). Ситуація успіху. У природі є сонце. Воно світить, гріє і всіх любить. Зараз сонечко послало нам своїх веселих і теплих зайчиків. Вони сіли спершу на носики, потім на щічки, на ротики, тепер вони перебралися на шийки і вирішили залишитися з нами, щоб ми посміхалися, раділи, відчували щастя. А тепер відкрийте очі та подаруйте посмішки один одному і, звичайно, сонечку, що світить у віконечко! Давай, поглянемо на картину і прикріпимо кожен молоденькі деревця! Для того щоб воно росло, треба удобрити ми можемо словами. Так уявіть –це Ви. Теплий сонячний промінь упав на них й зігрів їх. Побажайте, своєму деревцю побажанню на цей урок та оберіть собі квіточки на столі, в майбутньому ми ними прикрасимо нашу картину( це є поділ на 3 групи) 3. Повторення правил Вчитель: «Діти, а яких правил ми повинні дотримуватись на уроці»?
І хай девіз вашого уроку буде такий»: Не просто слухати, а чути Не просто дивитися, а бачити Не просто відповідати, а міркувати Дружно, плідно працювати. Основна частина.
Проблемне питання Хто вона – самостійна і відповідальна людина? - В цьому нам допоможе ведмедик, який хоче бути саме таким.
(Про розвиток людини до 8 років)
Давайте, з’ясуємо до чого повинна прагнути дитина в 9 років, щоб стати самостійним? 1 група. Допомагає ведмедику з домашніми справами. 2 група. Допомогти товаришувати. 3 група. Допомагає з шкільними справами.
Алгоритм самостійності (узагальнення).
Коли тренер каже «сонце» - учні стрибають, коли – «дощ» - стають і «відкривають парасольки»(руки в сторони) Полили своє деревце.
Дітям пропонується скласти казку або оповідання навпаки, з кінця. І діти стали самостійні….
Не кажи – не вмію, а кажи – навчусь. Заключна частина
2.Завершення тренінгу. Прийом «Дерево» Із насіннячка проклюнувся паросток, а з нього виросло чудове деревце. Пеститься деревце на сонці, тягнеться до тепла і світла повертає голівку за сонцем Діти стають в коло на деякій відстані один від одного. Кожен учень сильно надавлює п’ятками на підлогу, руки стискує в кулачки, міцно стискує зуби. Ведучий говорить, звертаючись до кожного. «Ти – могутнє, міцне дерево, у тебе сильне коріння, і ніякі вітри тобі не страшні. В складних життєвих ситуаціях, коли хочеться плакати або битися, - стань сильним і могутнім «деревом», скажи собі, що ти сильни1, у тебе все здійсниться, і все буде добре. Ти впевнена – людина». І говорять «Ми разом велика сила». Самотньому дереву важко, разом ми цілий ліс. Джерело: http://osvita.ua/school/lessons_summary/initial/46009/ | |
Переглядів: 3740 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |