Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Природознавство | [ Додати статтю ] |
Тема. Природа навколо нас. У природі все пов’язане. Ланцюжки живлення. Мета: продовжити формувати в учнів поняття «природа», «жива природа», «нежива природа», «плід праці людини»; встановити відмінність між живою і неживою природою та їх взаємозв’язок; навчити складати ланцюжки живлення; - розвивати увагу, мислення, уміння аналізувати, виділяти головне і робити певні висновки; виховувати активність на уроці, уміння працювати в групах, любов до природи та бажання її охороняти. Обладнання: слайди з ілюстраціями об’єктів живої і неживої природи; мікрофон, конверти з малюнками об’єктів живої і неживої природи. Хід уроку І. Організаційний момент. Сьогодні працюватимемо під девізом: (Слайд 1) ІІ. Актуалізація опорних знань. · Презентація учнями проекту «Народний календар» · Аналіз та узагальнення роботи учнів. ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Запропонувати учням прочитати тему уроку на екрані.(Слайд 2) ІV. Мотивація навчальної діяльності. Ми живемо на чудовій, квітучій планеті, ім’я якої – Земля. Її освітлює і обігріває Сонце. Завдяки світлу і теплу, повітрю і воді, ґрунту і поживним речовинам живуть рослини, тварини і люди. Це все – природа. Знання про природу дають людям змогу використовувати її багатства для поліпшення умов свого життя. V. Робота над темою уроку. · Розповідь учителя, що супроводжуєть ілюстративним матеріалом. Отже, все, що нас оточує, крім того, що людина створила своєю працею, і є природа. Природа буває нежива і жива. Сонце, зорі, місяць, вода і повітря, гори, гірські породи, ґрунт - це нежива природа.(Слайд 3) Дерева, кущі, трави, тварини, гриби, люди – це жива природа.(Слайд 4) Об’єкти живої природи, на відміну від неживої, дихають, живляться, ростуть, розмножуються і вмирають. У природі все пов’язане. Жива природа не може існувати без неживої: сонячне тепло і світло, вода і повітря, поживні речовини необхідні всьому живому. · Аналіз результатів попередніх дослідів про вплив неживої природи на рослини: - зерно, посіяне в сухий ґрунт, не дало сходів; - сходи, позбавлені сонячного світла, мають жовте забарвлення; - зерно, посіяне у сухий ґрунт збіднений на поживні речовини, дало кволі сходи; - зерно, посіяне в чорнозем збагачений перегноєм, не обділене теплом, вологою і світлом, дало міцні зелені сходи. Жива природа впливає на неживу: рослини очищають повітря, насичують його киснем, тварини збагачують ґрунт перегноєм, підвищують його родючість. Рослини і тварини пов’язані між собою: рослини – корм для тварин.(Слайд 5) Тварини допомагають рослинам розповсюджуватися . · Робота з підручником - Розглянути ілюстрації на 22 сторінці підручника. - Опрацювати статтю «Ланцюжки живлення» на ст.23 та дати відповідь на запитання до статті. · Колективне складання ланцюжка живлення за малюнками на слайді.(Слайд 6) VI. Фізкультхвилинка. VII. Закріплення вивченого матеріалу. · Робота в малих групах (4-5 уч.) з використанням інтерактивної технології «Мікрофон» - З дидактичного матеріалу, що знаходиться в коробочках, визначити об’єкти живої, неживої природи та плоди праці людини. (Доповідають спікери груп). - Використовуючи малюнки, що знаходяться в конвертах, скласти ланцюжки живлення. (Доповідають віце-спікери). VIIІ. Підсумок уроку. · Підсумкова бесіда. - Яка буває природа? - Чим жива природа відрізняються від неживої? - Крім природи, що ще оточує людину? ІХ. Домашнє завдання. - Опрацювати матеріал на 21-23 сторінках підручника. - Опрацювати завдання на 44 сторінці зошита з друкованою основою. - Скласти нові ланцюжки живлення. Джерело: http://docme.ru/xSk | |
Переглядів: 35177 | Рейтинг: 3.4/9 |
Всього коментарів: 0 | |