Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Урок розвитку
продуктивного мислення. (1 клас) (за програмою О.
Гісь «Планета Міркувань) Тема. Геометричні задачі ( Класифікація ліній. Прямі, криві,
ламані. Замкнені та розімкнуті лінії. Поділ на частини. Розрізання за вказаним
правилом) Тип уроку: комбінований. Вид уроку: урок-гра. Мета: Вчити ученів позначати
на малюнках прямі, криві та ламані лінії, відмічати замкнуті та
розімкнуті лінії. Ділити фігури на частини за допомогою прямих ліній. Розвивати графічні навички, логічне мислення,
просторову уяву, стійку увагу,мовлення . Виховувати інтерес до логічних
завдань, старанність, доброту, взаємодопомогу, вміння дружити. Обладнання: схема до слова Геометрія, набір об’ємних геометричних
фігур, назви геометричних фігур, мультимедійна система. Хід уроку. І. Організаційний момент. - Першими сядуть ті, хто хоче сьогодні на уроці отримати
найкращу оцінку. - А що потрібно робити на уроці, щоб отримати високий
бал? (відповіді учнів). -
А тепер підніміть руку ті, хто вміє дружити по
справжньому? -
Що потрібно робити для того, щоб мати друзів? ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної
діяльності. 1.
Підготовка до створення ігрової ситуації. Я не просто запитала вас про це.Адже сьогодні, щоб
дістати частинку нашого зорельоту, нам потрібно подружитись із самою королевою.
А як її ім’я ви прочитаєте за цією схемою. Е РГОТМІЯ Е -
Чи знайоме вам це слово? 2.
Очікування. Я відправила королеві повідомлення про наші плани. Але щоб подружитись з королевою Геометрією і
дістати наступну деталь зорельоту ми повинні виконати три бажання королеви: Ось що вона нам повідомила: Слайд № І. Але вірус частково зіпсував повідомлення і ми
повинні його виправити. Я чухо, щоб ив ковинали рит мої жабання: - навчилися
розрізняти різні види ліній; - вивчили назви
об’ємних геометричних фігур; - навчилися
знаходити серед предметів, що нас оточують геометричні фігури; І пам’ятайте: Дружба родиться в біді, а міцніє в
труді. ІІІ. Актуалізація опорних знань. 1.
Гімнастика для розуму. Щоб нам вистачило знань виконати бажання королеви, ми
повинні «поточити» (потренувати) наш розум. -
Яка літера зайва? -
Запам’ятай предмети і добери загальну назву. -
Розгадай ребус. -
Задачі із сірниками. Постав один сірник, шоб рівність
стала вірною. -
Задачі для кмітливих. Що важче одна шишка чи один
жолудь?Чому? -
Задачі для кмітливих. Олена
і Тамара мають прізвища Іваненко та
Сидоренко. Яке прізвище у кожної дівчинки, якщо Олена живе на одній вулиці з Сидоренко? -
Назвіть наступну
фігуру. -
За якими ознаками
об’єднали фігури двох кругів? -
ІУ.
Сприймання та засвоєння матеріалу. 1.
Фізкультхвилинка. Розум
наш ми відточили, Наберемось тепер сили Й помандруєм неодмінно В Геометрії країну. (намалюйте
плечиками цифру 1, ліктиками цифру 3, колінками – 4, борідкою – 5, очками – 7 і
8, правою рукою намалюйте коло, а лівою трикутник. А тепер зробіть це одночасно
двома руками). 2.
Ознайомлення
з видами ліній. Щоб
потрапити у країну Геометрію ми повинні знайти дорогу. А для цього виконаємо
перше бажання королеви Геометрії: повторимо,
які бувають лінії ( прямі, криві, ламані). Вивчивши лінії ми потрапляємо у
країну Геометрії і познайомимося із її мешканцями. Виконання
завдання 2 ст.112. Отримуємо код ПКЛКПЛЛКК. 3.
Усвідомлення
поняття «замкнена», «розімкнена» лінії. Здоров’язберігаюча технологія. Лінії
ще бувають «замкнена», «розімкнена». Давайте спорбуємо руками показати замкнену
і розімкнену лінії. -
Зробимо
висновок, яку лінію можна назвати замкненою? ( яка не має кінця) -
А
розімкненою? ( яка має 2 кінця). Виконання
завдання 3 -4 ст. 112. Зафарбуйте фігури, що обмежені замкненою лінією. 4.
Ознайомлення
із назвами об’ємних геометричних фігурю -
Що ж
нас вітають помічники Королеви Геометрії.І ми виконуємо друге бажання королеви.Дізнаємося
назви цих фігур, розв’язавши логічну задачу яку надіслала нам королева
Геометрія. Ось що вона повідомила: -
Ця
фігура знаходиться скраю, ала не перша.
(5) (куля ) -
Як вона
називається? -
Ця
фігура знаходиться посередині.(3) (паралелепіпед) -
Як вона
називається? -
Ця
фігура не перша і не четверта(2). (піраміда) -
Як вона
називається? -
Ця
фігура не крайня (4). Яка її назва? (циліндр) -
Чи
можемо ми сказати назву цієї фігури? (конус). 5.
Робота
у парах. Поєднання об’ємних геометричних фігур із предметами схожими на них.Фронтальна
перевірка завдання. Діти називають фігуру та предмет на яку він схожий. -
А тепер
ми виконаємо останнє бажання королеви. Поєднаємо фігури із предметами на які
вони схожі. 6.
Поділ
фігури на частини однією,двома лініями. 7.
В
королівстві Геометрії трапилась біда. Між точками виникла суперечка і вони не
можуть жити разом їх потрібно розділити. Але ліній є дуже мало. Тому ми двома
лініями повинні розілити фігури на
чотири частини так, щоб точки були роділені. Ось подивіться як це зробила я. У.
Підсумок уроку. 1. Ми
виконали всі бажання королеви Геометрії і тепер подивимось чи прийшла вона до
нас. Заходить королева Геометрія. 2. Екзамен
від королеви Геометрії, повторення вивченого. -
Дякую
усім за гарну роботу. Сьогодні я знайшла вірних друзів. Ви гарно засвоїли новий
матеріал і ще на крок наблизились до 2 класу. я ставлю усім за роботу найвищий
бал. Тепер можу повернути зароблену вами
частинку Зорельоту, який допоможе вам потрапити у наступний клас.. -
А ще
маю вам подарунок. Ось ця незвична рукавичка. -
Що в ній незвичного? (два пальчики) -
Як ви
гадаєте, для чого вона призначена? (міркування дітей). - Якщо ви раптом посварились із своїм другом, візьміть цю рукавичку і одягніть її разом і тоді ви неодмінно помиритесь. Джерело: http://docme.ru/WKx | |
Переглядів: 2822 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |