Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Письмове виконання сумісних дій додавання і віднімання
Тема. Письмове виконання сумісних дій додавання і віднімання. Складені задачі на 3 дії (різницеве порівняння). Мета: узагальнити вміння дітей виконувати письмове додавання та віднімання трицифрових чисел, удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на різницеве порівняння, формувати вміння розв’язувати задачі двома способами; розвивати обчислювальні навички, оперативну пам’ять, логічне мислення; виховувати здоровий спосіб життя, бережне ставлення до свого здоров’я. Обладнання: тестова програма на закріплення знань, мультимедійна презентація, картки для опитування, фішки, мікрофон. Тип уроку: узагальнення та систематизації знань. План уроку I. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння. 3 хв. II. Перевірка домашнього завдання. 2 хв. III. Відтворення та узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань. Усна лічба. Каліграфічна хвилинка. 13 хв. IV. Фізкультхвилинка. 2 хв. V. Узагальнення і систематизація основних теоретичних положень. Робота в групах. 17 хв. VI. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання. 3 хв. Хід уроку - Діти, яка зараз пора року? - Взимку люди часто хворіють на різні простудні захворювання. Як вберегти свій організм від такої небезпеки? Слайд 1. - Сьогодні на уроці ми теж будемо збагачувати свій організм ось такими овочами та фруктами (фішками). - Вони допоможуть мені оцінити ваші знання. За кожну правильну відповідь ви берете собі 1 фішку. В кінці уроку полічите свої фішки і їх кількість буде додана до оцінки за класну роботу. - Давайте пригадаємо девіз, який ми складали на минулому уроці. Слайд 2. - Отже, зберемося з думками та дружно розпочнемо наш урок. Дуже хочеться побачити, чи всі діти піклуються про своє здоров’я. - Сьогодні на уроці ви узальните свої знання по темі „Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел” з метою навчитись правильно та швидко розв’язувати приклади, рівняння та складені задачі. Слайд 3. II. Перевірка домашнього завдання. - Яка сума цифр у 2 і 3 магічного квадрата? ( 126 і 750 ). - Перевіримо 2 квадрат. Які цифри вставили? ( 66, 26,74, 58, 18 ). - Скільки триває в Києві найдовший день? ( 16 год 27 хв ). - Скільки всього метрів проїхав хлопчик? ( 945 м ) - На якій відстані від свого будинку він опинився? ( 145 м ). III. Відтворення та узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань. 1 Усна лічба. 1) Кругові приклади. Слайд 4. - Як називаються ці приклади? Як треба їх розв’язувати? 350 + 240 590 – 120 565 – 165 500 + 65 470 + 30 400 – 50 Слайд 5 2) Заповни цікавий квадрат так, щоб по вертикалі і горизонталі отримати 100. 24 46 10 30 3) Розв’язати усно № 742. 2. Каліграфічна хвилинка. - Записати каліграфічно трицифрове число, щоб його відняти від 880 і одержати 40 ( 840 ). ( Пояснення його написання вчителем). - Записати письмову характеристику цього числа. 3. Диференційована робота над розв’язанням виразів та рівнянь. 1) Мозковий штурм. - Як називаються числа при відніманні? - Як знайти невідоме зменшуване? - Як знайти невідомий від’ємник? - Як додаються і віднімаються трицифрові числа? - Яку дію виконуємо першою, якщо є дужки? - Якщо дужок немає, то як виконуються дії? 2) Виконання завдань по групах. Учні 1 групи розв’язують самостійно рівняння, виконуючи дії в стовпчик: x – 369 = 423; 611 – a = 127. Слайд 6 Учні 2 групи виконують № 745 ( дії в стовпчик ) самостійно. Учні 3 групи з № 745 виконують 2-гий приклад на дошці. Перевірка результату 1-го прикладу 2 групи. Самоперевірка ( 1 група ). IV. Фізкультхвилинка. V. Узагальнення і систематизація основних теоретичних положень.
1.Робота в групах. - Зараз ви попрацюєте за комп’ютерами, виконаєте тести з метою перевірки знань по темі „Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел”. - Давайте повторимо правила безпечної поведінки за комп’ютером. - Якщо комп’ютер виставить вам оцінку 11 або 10 балів, що потрібно далі робити? Творче завдання Слайд 7 Встав замість зірочок пропущені цифри. +**5 -**5 -9** +3*9 *5* *5* *62 *5* 555 555 443 671 Тести 1. Утвори число, в якому 7 сотень і 3 одиниці: а) 733; б) 703; в) 730. 2. Розв’яжи рівняння: 150 + x = 250; x =_ а) 400; б) 100; в) 300. 3. 5 м – 3 дм = _ а) 2 дм; б) 20 дм; в) 47 дм. 4. Різницю чисел 590 і 270 збільшити на 21: а) 341; б) 300; в) 301. . 5. Розв’язати задачу. Робітник за день виготовив 260 деталей, а його учень – на 40 деталей менше. Скільки деталей вони виготовили за день разом? а) 220 деталей; б) 300 деталей; в) 480 деталей. - Якщо отримаєте достатній або середній рівень, то берете картку із завданням, щоб покращити свій результат. Картки для опитування Достатній рівень 1. Скласти і розвязати вираз, записуючи дії в стовпчик. Різницю чисел 631 і 240 збільшити на 55. 2. Завдання: 6 м – 4 дм 8 м – 20 см Середній рівень 1. Розв’язати рівняння: 2. Розв’язати приклади письмово: 270 + x = 460 . 365 – 109 462 - 126 1 група – за комп’ютером 2 група - № 746 ( самостійно ). Дії записують в стовпчик. 3 група – з вчителем. Мікрофон. - Як називаються числа при додаванні? - Як знайти невідомий доданок? - Як називаються числа при відніманні? - Які знайти невідомий від’ємник, зменшуване? - Скільки дециметрів в 1 метрі, сантиметрів в 1 метрі? - 7 м – 9 дм 9 м – 10 дм 3 м – 5 см 4 м – 30 см Підсумок роботи за комп’ютером 1 групи. 3 група – за комп’ютером 1 група – працює самостійно 2 група – з вчителем ( перевірка самостійної роботи ). Підсумок роботи за комп’ютером 3 групи. 2 група – за комп’ютером 3 група – працює самостійно 1 група – з вчителем ( перевірка творчого завдання ). Підсумок роботи за комп’ютером 2 групи. 2. Робота над задачею. - Прочитайте задачу №747. - Про що йдеться мова в задачі? Слайд 8 - Яке запитання? - Чи можемо ми одразу дізнатися, на скільки деталей більше стали обробляти за 8 годин? Чому? - А можемо дізнатися , на скільки деталей більше стали обробляти за 1 годину? - Якою дією? То яка 1 дія? 9 – 7 = 2 ( дет. ) - А тепер на запитання задачі можна відповісти? - Якою дією? То яка 2 дія? 2 * 8 = 16 ( дет. - Хто додумався і може пояснити розв’язання задачі 2 способом? 1) 7 * 8 = 56 ( дет. ) 2) 9 * 8 = 72 ( дет. ) 3) 72 – 56 = 16 ( дет. ) - Який спосіб зручніший? Чому? - Запишіть відповідь коментовано. 3. Робота в групах над логічними задачами. Клас поділяється на 3 групи. Кожній групі дається задача і 2 хвилини на обговорення. 1 група Сестра старша від брата на 5 років. На скільки років вона буде старша від нього через 6 років? 2 група. Палиця має 2 кінці. Скільки всього кінців у двох з половиною палиць? 3 група. Скільки потрібно зробити розрізів, щоб розпиляти семиметрову колоду на частини, завдовжки 1 м кожна? Перевірка виконаних задач. VI. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання. - Полічіть свої фішки, їх кількість запишіть на полі в зошиті. - Як треба правильно додавати і віднімати трицифрові числа? - Якщо в задачі запитується : на скільки більше або менше, яку останню дію треба робити? Домашнє завдання: 1 група – скласти і розвязати подібну задачу до № 747; 2 група - № 749, № 744; 3 група - № 749, 750. Джерело: http://www.docme.ru/doc/123240/pis._move-dodavannya-%D1%96-v%D1%96dn%D1%96mannya | |
Переглядів: 4046 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |