Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика [ Додати статтю ]

Закріплення таблиць множення і ділення. Творча робота над задачею. Виготовлення сніжинок із пінопластових кульок.
Тема. Закріплення таблиць множення і ділення. Творча робота над задачею.
Виготовлення сніжинок із пінопластових кульок.

Мета уроку: Закріпити знання табличних випадків множення і ділення, вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння, розв’язувати рівняння;
навчити робити сніжинки з пінопластових кульок;
Розвивати пізнавальний інтерес учнів; прагнення до активного відпочинку взимку;
Виховувати старанне ставлення до навчання, вміння помічати красу навколо себе.

Обладнання уроку: картки з завданнями для усного рахунку ,презентація до уроку, магнітофон, записи музичного оформлення уроку, заготовки сніжинок, пінопластові кульки, клей ПВА, підкладні аркуші, декоративні матеріали, матеріали до гри « Сніговик.

1.Організаційний момент
2. Повідомлення теми і завдань уроку
слайд 1
На екрані картина Циганова В. З. « Зима», звучить пісня « Завітала зима»
Вчитель читає під музику «Білосніжний снігопад.» Т. Корольової :

Білий, білий, білий сніг
Уночі на землю ліг.
Білосніжний снігопад
Вкрив і лан, і ліс, і сад.
Горобину крив та глід,
Заячий засипав слід
І хатинку борсука,
Й теплу нірку байбака.
Навіть білочка руденька
Миттю стала вся біленька.
- Про яку пору року йдеться у вірші?
- Про зиму.
- Тема уроку « У гості до Зими»
3. Активізація знать учнів
- скільки місяців триває зима?
- Три
- Яку частину від року складає?
- Четверту
- Назвіть місяці зими
- Грудень, січень, лютий
- Який самий короткий місяць року?
- Лютий
- Скільки у ньому днів?
- 28 або 29
- Який місяць рік закінчує, а зиму починає?
- Грудень
- відкриємо зошити , запишемо число , класна робота.
- Хвилинка каліграфії :
- Коли сама довга ніч та самий короткий день? В народі кажуть : Зимою деньок, як комарів носок.
-21 ( 2010 рік) або 22 грудня (2011 рік)
Щоб ви краще запам’ятали день зимового сонцестояння – запишіть рядочок 21, 22

-Діти, до нас завітала сама Зима і запрошує здійснити незвичайну математичну подорож . Ми покажемо як вивчили таблиці множення та ділення, як вмієте вирішувати задачі, як старанно вмієте працювати і слухати вчителя. А вона вас навчить робити … здогадайтеся що?! ( Звучить тиха мелодійна музика. На дошці – картина « Зима»))
Слайд 2
Білі мухи налетіли ,-
Все подвір’я стало біле.
Не злічити білих мух,
Що летять неначе пух.

_ Що це за « мухи» ? Звичайно, сніжинки! Зима навчить вас робити не звичайні сніжинки.
4. Математичний блок
4.1Усний рахунок
У кожного з вас на парті лежить маленька сніжинка, на ній завдання . по черзі дайте відповіді ( Завдання на використання таблиць множення і ділення) Наприклад:
Добуток Частка Число 57 Число 42
Чисел чисел збільшити зменшити
6 і 8 63 і 9 на 29 у 6 разів

Сума Різниця Число 54 Число 3
чисел чисел зменшити збільшити
47 і 49 98 і 72 на 33 у 7 разів

4.2 Робота над задачею
- Ваші сніжинки притрусили доріжки і ми відправляємось у подорож.
Як ми можемо це зробити? Щоб діти були здорові, треба займатись спортом і загартовуватись. Які зимові види спорту ви знаєте? Відповісти на це запитання вам допоможуть зображення на екрані.
Слайд 3,4,5

- Види спорту на снігу: лижний спорт , біатлон, стрибки на лижах з трампліну, горно лижний спорт, фрістайл, сноубордінг , сноукайтінг ; Санні види спорту: бобслей, скелетон; Види спорту на льоду : фігурне катання, конькобіжний спорт, шорт- трек, хокей з шайбою, хокей з м’ячем, кьорлінг , буерний спорт, зимове плавання.
Слайд 6,7
- Спочатку прокотимось на лижах. І вирішимо задачу ( подивіться на екран)
Оленка пройшла на лижах відстань 65м , Мишко на 17м менше ніж Оленка, а маленька Таня у 6 разів менше ніж Мишко. На скільки метрів менше пройшла Таня ніж Оленка? ( одна дитина записує скорочену умову задачі на дошці. Далі фронтальне робота. Діти записують розв’язання по діях . Читають ,як записали відповідь. )
Слайд 8
- Як слід змінити запитання , щоб задача розв’язувалась так:
1) 65-17=48(м)
2) 48:6 =8(м)
3) 48-8+40(м)
- На скільки метрів менше пройшла Таня ніж Мишко?
4.3 Гра « Сніжки» Слайд 9
- Настала пора пограти у «сніжки». Незвичайні , математичні сніжки! Учні першої команди задають запитання до другої, ті відповідають, якщо відповідь вірна – «кидають свою сніжку - запитання», а якщо – ні, то отримують повторну.
4.5 Робота з підручником. Самостійна робота над прикладами.
Слайд 10
- Ой так радість дітворі на санчатах мчать з гори! Зараз прокотимось - хто скоріше?! Робота з підручником , по варіантах приклади № 447 стор. 66
(1- верхній рядок, 2- нижній рядок) Перевірка.
4.6 Гра « Сніговик» слайд 11
- Ось взялися дружні діти
Бабу снігову ліпити
Очі чорні - дві вуглинки
Ніс зробили із морквинки!
Гра « Сніговик» ( клас поділяється на три команди по рядах, біля дошки працюють три дитині, кожна отримає завдання розв’язати рівняння – « скатати кулю» для сніговика , хто перемагає - прикрашає його )

5.
Х : 7=8 Х * 8=48 Х : 9=9

Фізкультфвилинка Слайд 12
- Ой діти, сталася не звичайна подія!!! У моїх знайомих зник сніговик!
( фізкультхвилинка під пісеньку « Зник сніговик»)
- З яких геометричних фігур складається наш сніговик ?
- круг, чотирикутник, трикутник, півколо.
- пригадайте, про які геометричні фігури йшлося у домашньому завданні (трикутник, шестикутник; стор.67 завдання 455) Чому дорівнює сторона кожної з цих фігур? ((54: (3+6)= 6 см)

Слайд 13
- Які геометричні фігури ви бачите на екрані?
- Квадрат, прямокутник, круг, шестикутник ...
- яка фігура нагадує сніжинку? Слайд 14
6.Праця
В народі кажуть :
Не той сніг ,що мете, а той, що зверху йде.
Зима з снігами - літо з хлібами.
Зараз ми допоможемо Зимі – зробимо багато снігу!
Звучить тиха музика
6.1 Орг. момент ( Діти поклали серветки, підготували матеріали до праці)
- А скільки видів сніжинок нарахували вчені ?
- Більше 7000 видів.
- А ви уявляєте собі некрасиву сніжинку?
- Ні
Слайд 15
- То у царівни – Зими дуже багата фантазія та величезне вміння створювати шедеври краси. То ми з вами будемо у неї цього навчатися. У вас є заготовки сніжинок та пінопластові кульки. Вони зазвичай використовуються у будівництві, як теплозберігаючий матеріал. Але ми використаємо їх як декоративний матеріал і прикрасимо ними ваші сніжинки .
6.2 Первинний інструктаж :
1. Починати треба з країв , поступово ідучи до центру.
2. Клей наносимо на папір, після цього викладаємо відповідно до форми сніжинки
3. Для декорування можливе використання блискучих клейових олівців або мілко порізаних новорічних гірлянд.
6.3Виконання роботи « Сніжинки із пінопластових кульок» (Діти працюють під музику, на екрані з’являються різновиди сніжинок , вчитель допомагає тим, хто цього потребує, надає текучий інструктаж )
Під час роботи вчитель дає поради , як правильно проклеювати кульки, як доцільно розташовувати тощо. Слайд 16,17,18
6.4Аналіз робіт, створення виставки Коли діти закінчили працювати – роблять виставку на столі, щоб не перехиляти роботи, дають час добре висохнути . Діти з вчителем аналізують роботи, виставляють оцінки.
7. Підсумок уроку слайд 19
(Оксана Санатович « Веселий сніг»)
Падав сніг,
Падав сніг –
Для усіх, усіх, усіх,
І дорослих і малих,
і веселих і сумних,
всім, хто гордо носа ніс,
він тихцем сідав на ніс
До роззяви, як на сміх,
Залетів до рота сніг.
Вереді на комір вліз
І довів його до сліз.
А веселі грали в сніжки –
Сніг сідав їм на усмішки.
І сміявся з усіма:
- Ой, зима, зима, зима !
Звучить музика.
- Я думаю, що у нас роззяв та веред не було, діти старанно працювали , думали та міркували. Настав час повертатися .Але давайте пригадаємо, що цікавого було у нашій подорожі із Зимою? Що нового ви дізналися? Чого навчилися? Що найбільш сподобалося? ( Діти відповідають)

- Перегорніть ваші роботи - там ви знайдете домашнє завдання
- На згадку про наш урок давайте подаруємо нашим гостям наші веселі усмішки і попрощаємось з ними. Урок закінчено.
-
- Слайд20


Джерело: http://docme.ru/7Ok
Категорія: Математика | Додав: boiko (16.08.2011) | Автор: Олена Бойко E
Переглядів: 3287 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!