Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Тема уроку: Дія віднімання. Складання за малюнками прикладів
на віднімання.. Мета уроку: продовжити формування вмінь учнів складати й
розв'язувати приклади на додавання й віднімання за малюнками на основі знання
складу чисел та за числовим відрізком. Обладнання: цифри від
1 до 10; знаки «+», «-». ХІД УРОКУ І. Організація класу. Увага ! Перевірте зараз, діти Чи готові урок розпочати? Все в порядку, все на місці: Книги, ручки, олівці? А тепер зручніш сідайте, Не крутіться, не шуміть, Старанно рахуйте, Правильно відповідайте. ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ И
ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Вправа «Мікрофон». Назвати число, яке передує шести. Назвати сусідів числа 8. Яка дія записана на дошці? (2 + 3 = 5) Як називаються числа при додаванні? 2. Повторення послідовності чисел у межах 10.
Каліграфічна хвилинка. Жив-був Дід-Цифроїд, їв він цифри на обід. Ось він скільки з'їв із чаєм! Встав, яких не
вистачає: 10,
..., 8, 7,…... , , …, З, ..., 1 - У якому порядку — збільшення чи зменшення —
записані числа? Запишіть числа в зошиті.
Ту цифру, яку написали бездоганно, найкраще, підкресліть. 3. Весела
лічба. ( за малюнками) 4. Гра
«Ланцюжки». 5 .
Розв'язання прикладів. Вставити пропущені знаки. 7 …
2 = 9
7 … 2 =5 - Який знак (« + » чи «-»)
поставимо у першому прикладі? Чому «плюс»? (Число збільшилось.) А в другому
прикладі? («Мінус», бо число зменшилось.)
6. Гра «Хто сусіди?».
7. Гра «Посели числа в хатки». IІI. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1.
Робота з підручником (№ 1 —3, с. 44). Запис прикладів у
зошит. 2. Складання прикладу за
текстом вірша і числовим відрізком. (слайд №1) В казковому будиночку
Чотири з них рибалити На озеро пішли. А решта вдома спали, Щоб ми їх рахували! - Як полічити гномів, що спали? Скільки було всіх? (7)
Скільки пішло рибалити? (4) Залишилось вдома менше, ніж 7? (Так.) Яка це дія?
(Віднімання: 7-4 = 3.) Виконаємо віднімання на числовому відрізку: Ось так, на 4 і а розділилися
і гномів.
Пригадайте,
з яких чисел складається число 7?
3. Складання прикладів за малюнками. Запис їх у зошити. (слайди № 2-6) • По дорозі їжак біг, Ніс шість
яблук на пиріг, Одне упало, покотилось. Скільки яблук залишилось.
Спритно в корзинку їх складала. Потім сіла,
відпочила, 2 горішки з’їла. Скільки діткам залишила? Шість кумедних ведмежат Біля броду борюкались. Двоє з них втекло до мами. Скільки ведмежат зосталось?
Вісім костяних рубах. Черепахи веселились, Дві із них в пісок зарились. Скільки їх залишилось?
Чотири яблука
несла, Два –
зайцю вітдала, Скільки в кладовку віднесла? 4. Гра
«Допоможи звірятам яблука в кошики збирати» (Робота в парах).
VI. Цікаві
вправи. • На полиці п'ять книг, Толя взяв
одну із них. Хто тепер
сказати б міг, Скільки на
полиці книг? • Киця й котик залюбки Киця з тіста п'ять зліпила, Котик з снігу тільки два. Скільки всіх, малечо мила, Пиріжків вони з'їдять? Мишка в полі працювала, Зернечко пшеничне залюбки
збирала. 10 зернини вона знайшла. Поки в нірку їх несла – Три зернини загубила. Хто тепер з вас відповість, Скільки мишка зерен з’їсть? (7)
Сім веселих хлопчиків В озері купались. Двох покликали матусі, Скільки хлопчиків
зосталось. (5)
IУ. ПІДСУМОК УРОКУ - Що ми вчилися робити на уроці? (Складати й розв'язувати приклади на віднімання й додавання.) Який знак означає «додати»? («Плюс».) Як називається знак віднімання? («Мінус».) Що відбувається з числом при додаванні? (Збільшується.) А при відніманні? (Зменшується.) Джерело: http://docme.ru/tFu | |||||||||||||||||
Переглядів: 2428 | Рейтинг: 2.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |