Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Широкун
Валентина Миколаївна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І
- ІІІ ступенів №8 Уманської
міської ради Черкаської
області
2 клас Математика Тема. Вправи і задачі на додавання круглих десятків. Мета: 1) ключові компетентності:
формувати компетентність вміння вчитися (планувати свої дії, добирати засоби
досягнення мети); загальнокультурну компетентність (вміння будувати взаємні
стосунки на партнерській, толерантній основі); здоров'язберігаючу
компетентність (удосконалення фізичної, соціальної, психічної та духовної
складових здоров'я); соціальну компетентність (продуктивно співпрацювати у
парах, проявляти ініціативу). 2) предметні компетентності: вправляти учнів у
розв’язуванні виразів і задач на додавання і віднімання круглих десятків , розвивати
уміння розв’язувати задачі на знаходження суми і різниці, виховувати варіативне
мислення, колективізм, вимогливість у взаємооцінці. Обладнання: комп’ютери, таблиці для лічби, схеми задач, предметні малюнки. Тип уроку. Застосування знань, умінь, навичок. Урок-подорож. Особливості проведення уроку: проводиться за можливості кожній дитині працювати за
окремим комп’ютером з централізованою системою управління. Урок розроблено з використанням: інтерактивних методів
навчання, комп’ютерної навчальної
гри для дітей «Петрик. Лісові
пригоди», додаткової літератури. ХІД УРОКУ I.
Організаційний
момент. Сьогодні у нас
незвичайний урок. Ми засобами математичних обчислень побуваємо в математичному
лісі А щоб не заблудитися , ми будемо працювати в парах II.
Повідомлення
теми уроку. -
Протягом
подорожі ми будемо розв’язувати вправи і
задачі на додавання круглих десятків Вправа «Очікування» -
Що ви очікуєте
від сьогоднішнього уроку? Починаємо зі слів: «Я очікую…» Діти в парах записують очікування на листочки і
прикріплюють на дереві. -
А щоб всі
сподівання здійснилися ми будемо
працювати на уроці під девізом: Діяти активно! Думати оперативно! Сперечатись доказово!
Для всіх обов’язково! III.
Контроль,
корекція і закріплення знань. 1.
Каліграфічна хвилинка
(Слайд 4) -
Наш Петрик в математичному лісі зустрів зайця.
Він попросив Петрика зібрати двоцифрові числа і поставити їх у порядку
зростання. Робота в парах. Взаємоперевірка 2.Математичний диктант. Потім Петрика про допомогу попросив півник. 1.
Завдання
півника. (Слайд 5) -
Записати
числа, які знаходяться лише в червоному колі; в зеленому; червоному і синьому; в
синьому і зеленому; червоному і зеленому; червоному, синьому і зеленому. Робота в парах. Взаємоперевірка 2.
Завдання сови.
(Слайд 9) -
10 збільшити
на 10; І доданок –20, ІІ доданок – 20,
знайти суму; 30 – зменшуване, 20 – від’ємник, знайти – різницю; 40 зменшити на
30 Робота в парах. Взаємоперевірка 3.
Завдання
мишки. (Слайд 6-7) -
Яких цифр не
вистачає? Робота в парах. Взаємоперевірка
IV.
Розвиток
математичних знань. 1.
Завдання
жабки. (Слайд 12) -
Назвати
геометричні фігури після того, як
розв’яжете вирази. Робота в парах. Взаємоперевірка 2.
Завдання
ворони. (Слайд 13) -
Вставити
пропущені круглі числа. Робота в парах. Взаємоперевірка
V.
Розв’язування
задач. 1. Завдання їжачка. (Слайди
14-15) -
Скласти і
розв’язати задачі за малюнками . 2.
Рольова гра. -
Придумати і
розв’язати задачу за предметними малюнками 3.
Завдання
вовка. Порівняти вартість гаманців. (Слайд
16) 4.
Завдання
лисички. Знайти суму вартості круглих, трикутних, прямокутних цукерок. (Слайд
17) Робота в парах. Взаємоперевірка 5.
Завдання
білочки. Розставити горішки в відповідні дупла. (Слайд 18) Робота в парах. Взаємоперевірка 6.
Завдання
ведмедя. (Слайд 19) Відкрити замки від дверей, де зберігається мед. Робота в парах. Взаємоперевірка 7.
Завдання
папуги. (Слайд 20) Вставити математичні знаки у пусті
клітинки, щоб відповідь дорівнювала 50. Робота в парах. Взаємоперевірка
VI.
Підвести
підсумок уроку. - Над якою темою працювали на уроці? Чи справдилися ваші
очікування? З якими героями зустрілися? Хто найбільше запам’ятався?
VII. Домашнє завдання Вибери завдання, яке тобі по душі. -
Скласти і
розв’язати задачу на додавання круглих десятків. -
Зашифрувати
слова з використанням круглих десятків.
Список використаної літератури: 1.
Пометун О.,
Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання.
– К.: Видавництво А.С.К., 2003. – С.52. 2.
Семенов С. М.
Дидактична гра як форма навчання // Радянська школа. - 1989. - № 3. – С.48. 3.
Сиротенко. Г.
О. Сучасний урок: інтерактивні технології
навчання. – Харків: Видавнича група « Основа»,2003. – С.64. 4.
Сучасний
урок. Інтерактивні технології навчання: Наук. – метод. Посібн./ О. І.
Пометун, Л. В. Піроженко; За ред. О. І. Пометун._ Київ: А. С. К., 2006. – С.33. 5. Навчальна гра для дітей «Петрик. Лісові пригоди» Картинки 4-20. Джерело: http://docme.ru/bDy | |
Переглядів: 1188 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |