Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Математика | [ Додати статтю ] |
Вправи і задачі на застосування таблиці множення числа 7
Тема. Вправи і задачі на застосування таблиці множення числа 7. Рівняння на знаходження невідомого від’ємника. Мета: вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення числа 7, навчати розв’язувати рівняння на знаходження невідомого від’ємника, удосконалювати вміння розв’язувати задачі двома способами; розвивати обчислювальні вміння і навички, оперативну пам’ять, творчі здібності учнів; виховувати естетичні почуття, любов до осені, збагачувати словник народними прикметами. Обладнання: тестова програма для перевірки знань учнів з теми: „Таблиця множення числа 7”, мультимедійна презентація, індивідуальні картки, чарівні листочки, сигнальні картки, магнітофон. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. План уроку I. Організація класу. Створення проблемної ситуації. 3 хв. II. Перевірка домашнього завдання. 2 хв. III. Актуалізація та корекція опорних знань,умінь і навичок. Усний рахунок. Каліграфічна хвилинка. 6 хв. IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння. 2 хв. V. Осмислення змісту і послідовності застосування способів виконання дій. Робота над рівняннями і задачею. 8 хв. VI. Фізкультхвилинка. 2 хв. VII. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і з допомогою вчителя. Робота в групах. 12 хв. VIII. Підсумок уроку. Домашнє завдання. 5 хв. Хід уроку I. Організація класу. Усміхнулось сонечко, Посила проміння в клас. Отже, діти, приготуйтесь – Математика у нас. Створення проблемної ситуації. - Діти, яка зараз пора року? - Які ознаки осені? - Підніміть руки, хто любить осінь? - А тепер закрийте очі і уявіть, як дівчина Осінь тихо ступає стежиною зачаровує все навколо. (Звучить шелест листочків і повільна мелодія). Вона забарвила одяг дерев у різні кольори, які так милують око усім навколо. Тихо кругом і спокійно. Аж ось здійнявся легенький вітерець, і різнобарвні листочки, кружляючи у веселому таночку, почали плавно і ніжно падати додолу. Слайд 1. - Діти, погляньте, декілька листочків залетіли і до нас у клас. Але вони не прості, а із завданнями. Давайте покажемо, що ми кмітливі і спробуємо виконати всі завдання, які запропонувала нам красуня Осінь. Можливо в кінці уроку, якщо ми гарно справимось зі всіма завданнями, вона завітає і до нас у клас. II. Перевірка домашнього завдання. - Виконаємо завдання, яке є на 1-му листочку. Перевіримо домашню роботу. - Збільшіть відповіді прикладів на 2 і назвіть їх у порядку спадання ( 64, 37, 34, 30, 14, 9 ). - Скільки літрів пального витратить трактор за восьмигодинний робочий день? (56 л). Гарно справились із цим завданням. III. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок. - Спробуємо розв’язати завдання на 2-му листочку. Це усний рахунок. 1.Усний рахунок. а) Робота в парах. 1в. - Що таке множення? 2в. – Як називаються числа при множенні? б) Карусель. 1в. задають приклади на множення. 2в. відповідають і міняються місцями. в) Скласти задачу за виразом. - Що ставим при множенні на 1-ше місце, на 2-ге місце? 7 * 2 + 5 * 2 Слайд 2.. - Змініть запитання до задачі так, щоб третя дія була віднімання. - Молодці, виконали завдання правильно. 2. Каліграфічна хвилинка. - Наступний листок пропонує нам написати каліграфічну хвилинку. 14 21 28 32 35 42 Слайд 3. Знайдіть зайве число, запишіть його каліграфічно. (Пояснення вчителем правильного написання числа 25). - Складіть і запишіть 1 приклад, щоб це число було: 1 ряд – доданком, 2 ряд – діленим, 3 ряд – зменшуваним. - Які приклади записали? Ряд чисел, з яким ми щойно працювали, починається з числа 14. А чи знаєте ви, що 14 жовтня – свято Покрови? У народі кажуть, що Покрова покриває землю або листям, або снігом. І з цим завданням ви справились. IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів. - Що ж пропонує нам 4-тий листочок? Це знайомство з темою уроку та розв’язання рівнянь і задачі. - А тема нашого уроку буде така: „ Вправи і задачі на застосування таблиці множення числа 7” з метою удосконалення розв’язання рівнянь на знаходження невідомого від’ємника та задач. Слайд 4. V. Осмислення змісту і послідовності застосування способів виконання дій. 1. Робота над рівняннями. - Що таке рівняння? Що означає розв’язати рівняння? - Як називаються числа при відніманні? Як знайти невідомий від’ємник? - Діти, у які кольори забарвила осінь листочки дерев? Діти 1-го ряду будуть сьогодні зеленими листочками ( 3-тя група ), 2-го ряду – червоними (1-ша група ), а третього ряду – жовтими листочками (2-га група ). Червоні листочки працюють самостійно, виконуючи завдання з підручника № 251. Вам треба знайти і розв’язати рівняння на знаходження невідомого від’ємника. Жовті листочки розв’язують рівняння з дошки теж самостійно. Слайд 5: 35 – a = 25; 18 – b = 9. А зелені листочки розв’язують 1 рівняння на дошці з коментуванням. Червоні листочки – самоперевірка. Слайд 5 ( продовження ). - 8 листопада – Дмитра. Якщо замерзла земля і дме холодний вітер – снігу не буде аж до Нового року. Перевірка 2-го рівняння, яке виконували жовті листочки. 2. Робота над задачею. Цей самий листочок пропонує нам ще й розвязати задачу. - Прочитайте задачу № 249 з підручника. Про що йдеться мова в задачі,? - Що таке верстат? Верстат – це прилад для виготовлення деталей. Слайд 6. - Погляньте на скорочений запис цієї задачі. Слайд 7. За 1 год. За 8 год. На старому верстаті 2 деталі ? На ? більше На новому верстаті 9 деталей - Що таке 2 деталі? 9 деталей? Червоні листочки розв’язують задачу виразом на 3 дії самостійно і думають над розв’язанням задачі 2-гим способом. - Можемо ми в 1-шій дії дізнатися на скільки більше деталей став обробляти робітник за восьмигодинний робочий день? Чому? - А можемо взнати скільки деталей обробить робітник на старому верстаті за 8 годин? То яка 1-ша дія? - В другій дії можна дізнатися скільки деталей обробить робітник на новому верстаті за 8 годин? То яка 2-га дія? - Тепер ми вже можемо відповісти на запитання задачі? То яка 3-тя дія? Жовті листочки розв’язують задачу діями самостійно, а зелені – з коментуванням на дошці. 1) 2 * 8 = 16 (д.) – на ст. верст. за 8 год. 2) 9 * 8 = 72 (д.) – на нов.. верст. за 8 год. 3) 72 – 16 = 56 (д.) Перевірка роботи червоних листочків. - Розв’яжемо задачу 2-гим способом. - Подивіться на числа 2 і 9, що є у таблиці. Про що можна дізнатися за цими числами? - Давайте прочитаємо запитання, які нам допоможуть. Слайд 7 (продовж.) - Запишемо 2-гий спосіб виразом. ( 9 – 2 ) * 8 = 56 (д.) Відповідь пишемо коментовано. - І це завдання Осені ми виконали успішно. Прийшла пора відпочити. VI. Фізкультхвилинка. (Під музику ). VII. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і з допомогою вчителя. - Яке ж завдання на 5-му листочку? Це робота за комп’ютером. Кожен із вас попрацює за комп’ютером, виконуючи програму з метою перевірки знань по темі „ Таблиця множення числа 7 „ Тести 1) 7 + 7 + 7 = 7 * _ а) 3; б) 7. 2) 60 – 7 * 5 = _ а) 15; б) 25. 3) У скільки разів 6 <, ніж 42? а) у 6 разів; б) у 7 разів. 4) а * 4 = 28; а = _ а) 6; б) 7. 5) На клумбі росло 6 гладіолусів, жоржин на 2 більше, ніж гладіолусів, а айстр – у 7 разів більше, ніж жоржин. Скільки айстр росло на клумбі? а) (6 + 2) * 7; б) 6 * 2 + 7. - Давайте повторимо правила безпечної поведінки за комп’ютером. Той, хто справиться за комп’ютером на 10 балів, повертається на місце і виконує творче завдання. Творче завдання Слайд 8. Поставити запитання і розвязати задачу на 2 дії. До шкільної їдальні привезли 42 кг картоплі, цибулі – у 6 разів менше, а буряків – на 30 кг більше, ніж цибулі. - Ті діти , хто допустив помилку за комп’ютером, беруть картку ( відповідно до своєї оцінки ) і виконують ще раз це завдання, щоб покращити свій результат. Картки для опитування 1. Достатній рівень. Поставити знаки: >, < ,= і написати у скільки разів або на скільки більше перше число. 36 _ 6 _ на _ 4 _ 28 на _ 36 _ 6 _ у _ разів 4 _ 28 у _ разів 36 _ 6 * 6 4 _ 28 : 4 2. Середній рівень. Знайти і розв’язати рівняння на знаходження невідомого множника: х * 6 = 48; х : 6 = 4; 5 * а = 35; 92 – а =60. 3. Початковий рівень. 1) Замінити множенням: 6 + 6 + 6 = 6 * _ 3 + 3 = 3 * _ 2) Розв’язати приклади: 23 + 7 * 2 30 – 7 * 3 1 група - за комп’ютером. - Які є дії 1-го ступеня? 2-го ступеня? - Якщо є дужки, то яка виконується 1 дія? - А якщо дужок немає, то як виконуються дії? 2 група – самостійно, підручник №252. Розв’язати приклади, в яких останньою є дія віднімання. 3 група – з вчителем. - Що ставимо при множенні на перше місце? На друге місце? Замінити множенням: 3 + 3 + 3; 5 + 5 + 5 + 5. - Як називаються числа при множенні? - Як знайти невідомий множник? Знайдіть у підручнику №250. Давайте його виконаємо. 3 група – за комп’ютером. Підсумок роботи 1 – шої групи. 1 – група – самостійно. 2 – група – з вчителем. Перевірка самостійної роботи. 2 – група – за комп’ютером. Підсумок роботи 3 – ої групи. 3 – група – самостійно. 1 –група – з вчителем. - Вставити такі знаки дій, щоб рівності були правильними.Слайд 8(продовж..) 3 _ 7 _ 1 = 20 3 _ 7 _ 1 = 9 Перевірка творчого завдання. Підсумок роботи 2 – ої групи. - Із цим завданням ви гарно справились. VIII. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
- А 6–ий листочок пропонує нам виконати ще одне завдання і підвести підсумок нашої роботи. Гра „Знайди помилку”. Слайд 9. 7 * ( 5 + 3) – 6 = 50 7 * ( 5 + 3 – 6) = 14 7 * 5 + 3 – 6 = 21 Робота з сигнальними картками. 21 листопада – Михайла. Михайло неодмінно має сповістити про зиму, бо „приїжджає на білому коні”. Якщо іній – чекай великих снігів, коли день почнеться туманом – бути відлизі. - Отже, ви гарно попрацювали, виконали всі завдання на листочках. - Яку тему ми сьогодні повторювали? - Які правила ви будете застосовувати при розв’язуванні рівнянь? - Якщо в задачі запитується на скільки більше, то яка буде остання дія? Оцінювання дітей. Домашнє завдання. Слайд 10. Збірник, ст.44 № 288, ст.40 №248. Підручник, ст. 41 №253, 254. Підручник, ст. 41 № 248, 253. Повторити таблицю множення числа 7. Стук у двері. Входить Осінь. - Я – Осінь-чарівниця. Мені дуже сподобалось, як ви легко справились зі всіма моїми завданнями. Ви – розумні, кмітливі і наполегливі діти, гарно працювали на уроці, старались, думали, обчислювали. - А які народні прикмети про осінь ви вивчили? - На мій погляд, за вашу старанність потрібна винагорода. Прийміть ці мої дарунки від щирого серця. Смакуйте їх та будьте здоровими. А мені вже час іти. До побачення. До нових зустрічей. Джерело: http://www.docme.ru/doc/123241/vpravi-%D1%96-zadach%D1%96-na-zastosuvannya-tablic%D1%96-mnozhennya-chisla-7 | |
Переглядів: 2671 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |