Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я | [ Додати статтю ] |
Де можна гратися, а де - ні.
Тема: Де можна гратися, а де – ні. Практична робота: визначення безпечних місць на шкільному подвір’ї. Мета: ознайомити учнів із правилами безпечної поведінки вдома, вчити обирати безпечні місця і предмети для ігор удома, формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків; виховувати обережність. Хід уроку I. Організаційний момент. Я всміхаюсь сонечку: - Здраствуй,золоте ! Я всміхаюсь квіточці : - Хай вона цвіте ! Я всміхаюсь дощику : - Лийся,мов з відра . Друзям усміхаюся Зичу їм добра ! Я бажаю вам провести наш урок з гарним настроєм і отримати від нього задоволення. А гарний настрій, усмішка, доброзичливість – це запорука здоров'я. Девіз уроку: Не просто слухати, а чути Не просто дивитися, а бачити, Не просто відповідати, а міркувати Дружно й плідно працювати II. Актуалізація опорних знань. Розпочинаємо урок основи здоров'я. На цих уроках ми говоримо про безпеку. - А що ж це таке ? - А як ви розумієте слово небезпека? III. Повідомлення теми і мети уроку - Гратися люблять усі – дорослі і діти. Тільки у дітей – дитячі ігри, а в дорослих вони трішки інші. Але гра – це дуже цікаво і весело. Але для цього треба вибрати правильне місце, час, предмети, якими можна гратися. Почнемо з початку – з місця, де ви будете гратися. Здається – так просто! Де захотів, там і граєшся, розважаєшся, але ж – ні. Місце для гри правильно вибрати дуже важливо, бо від того, де ти будеш гратися, може залежити твоє життя і здоров’я . Отже , на сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про безпечні місця для гри. IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Вправа "Мікрофон” - Вам, напевно, доводилось залишатися вдома без дорослих. Розкажіть, чим ви займаєтесь, коли залишаєтесь вдома наодинці. Завдання: обговоріть з батьками, які місця вдома безпечні для навчання і гри. 2. Бесіда "Яке місце для ігор можна вибрати вдома” - Для власної безпеки краще гратися у своїй кімнаті або в загальній кімнаті в своєму куточку. Щоб не нашкодити собі та іншим, на місці розваг завжди повинно бути чисто і прибрано. - А, що для цього робите ви, діти? - А ще дуже зручним місцем для тихих ігор є ваш робочий стіл. За ним зручно малювати, клеїти, гратися у настільні ігри. 3. Робота в підручнику. а)Робота в парах ( розгляд і аналіз малюнків). б)Робота в групах (обговорення ситуацій). - Гуляти і гратися можна лише у призначених для цього місцях. У місті — на ігрових майданчиках біля будинків, у скверах чи парках. У селі — на подвір'ї, на майданчиках біля шкіл, дитячих садків. Пам'ятай! Від того, як ти відпочиваєш, залежить твоє здоров'я! 4. Вивчення порад. Запам’ятай небезпечні місця для гри Горища, підвали, ліфти, трансформаторні будки, дахи різних будівель, всі драбини, високі дерева, сходи, каналізаційні люки, швидкісні автомагістралі, дороги, будівельні майданчики, кар’єри, старі будівлі, залізниці – все це несе загрозу для життя і здоров’я. Запам’ятай безпечні місця Грайся на ігрових майданчиках, в ігрових кімнатах, у коридорах школи на перервах, на подвір’ї, у парках і скверах, коли є дорослі поруч, у відведених для гри місцях. Але коли починає сутеніти, іди додому навіть із цих безпечних місць. 5. Фізкультхвилинка. „Сонечко” Вийшло сонце на гороньку (руки вгорі колом) Разом з білим днем, ( руки в сторони) Розчісує голівоньку білим гребінцем, ( розчісують) Ясний промінь заплітає У стрічку імлі, ( заплітають довгі коси) Дрібні іскри розсипає По усій землі. (розсипають іскри по колу) V. Узагальнення і систематизація отриманих знань. 1. Робота в групах - Діти, щоб з вами не трапилось біди, щоб ви не отримали травм в школі, ми попрацюємо в групах і складемо правила безпечної поведінки в школі. Нас буде працювати 3 групи. - Як потрібно працювати в групах? - Вміння слухати один одного. - Не кричати. Діти, в кожній групі є капітан, він буде захищати свою роботу. 1-ша група буде працювати над правилами на шкільному майданчику, вам потрібно із розрізаних слів скласти правила. - не ображай менших. - не грай біля вікон. - не бийся. - не кричи. 2-га група. Позначити ті предмети , які можуть бути небезпечними і коли ? (голка, нитки, ножиці, скакалка , м’яч ). 3-тя група.Поясніть ситуацію. (на подвір'ї ) 2. Робота в зошиті. - Розгляньте малюнки і скажіть, чи безпечні місця обрали діти? Чому? - Зафарбуйте місце на шкільному подвір’ї, де можна гратися. - З’єднайте речі з місцем їх зберігання. 3. Робота в парах. - Розгляньте малюнки. (картка 1) Назвіть зображені предмети. Позначте червоним квадратиком небезпечні для ігор предмети. - Розгляньте малюнки. (картка 2) Щ о роблять діти? Складіть речення - Поясніть, яка небезпека чатує на цих дітей? VI. Підсумок уроку.
- Відпочинок може бути пасивний і активний. Особливо велику цінність має активний відпочинок. Кататися на велосипедах, самокатах, роликах, ковзанах, санчатах, лижах, скейтбордах корисно для здоров'я. Але для таких ігор треба вибирати безпечні місця. Футбол, теніс, баскетбол та інші рухливі ігри сприяють зміцненню здоров'я. Азарт гри піднімає настрій і ми часто не помічаємо, як швидко минає час. Активно рухаючись, ми відчуваємо радість, розкутість і свободу від оволодіння руховими діями. - Які безпечні ігри вдома ви обираєте? - Які безпечні місця для ігор є на шкільному майданчику? - Які поради допоможуть уникнути небезпечних ситуацій під час вибору місця для гри? Підготувала вчитель другої категорії Хмельницької СЗОШ №18 ім. В. Чорновола Гончарук О.М. Джерело: http://docme.ru/eoy | |
Переглядів: 10280 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |