Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я | [ Додати статтю ] |
Доглядай за своїм тілом! Правила особистої гігієни. Практична робота: як правильно мити руки.
Тема: Доглядай за своїм тілом! Правила особистої гігієни. Практична робота: як правильно мити руки. Мета: розвивати в дітей зання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; навчати дітей розпізнавати предмети загальної та особистої гігієни; вчити правильно мити руки, використовувати засоби гігієни; виховувати охайність, прагнення чистоти і порядку. Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, слайди, предмети особистої гігієни. Хід уроку I. Організація класу. Психоформула Розпочинаємо урок, Часу не гаючи. І радість ми пізнаємо Лиш труднощі долаючи. II. Актуалізація опорних знань учнів. 2.1. Гра «Так чи ні» - о 7.00 встав із ліжка; - робив зарядку; - вмивався і чистив зуби; - багато гуляв на свіжому повітрі; - їв багато вітамінів; - займався спортом; - був чемним і вихованим; - лягав спати о 21.00 2.2. Інтерактивна гра «Мікрофон» - Що потрібно робити, щоб бути струнким? III. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку. - Як ви вважаєте, чи потрібно бути щодня чистим і охайним? Чому? - Сьогодні на уроці ми поговоримо про чистоту як основну вимогу особистої гігієни. (Слайд 1) IV. Сприйняття й осмислення нового матеріалу. 4.1. Розповідь учителя Про чистоту хто всюди дбає, Завжди здоров’я добре має. І настрій в того просто гарний, І в світі він живе не марно. - Слово «гігієна» означає здоровий спосіб життя. А однією з найголовніших вимог гігієни є чистота. Народна мудрість каже: Чистота – запорука здоров’я. (Слайд 2) - Чистота потрібна, щоб перемагати небезпечних ворогів людини – збудників хвороб. (Слайд 3) - Збудники хвороб 4.2. Гра «Допоможи Бруднулі» (Слайд 4) (Учні відгадують загадки та розповідають як предмет допомагає бути чистим та охайним) - Зуби є, рота немає. (Гребінець) - Мию, мию без жалю. Мию там, де брудно. Цю роботу я люблю, Та від неї худну. (Мило) - Гарно вмилася Марічка, Витирає руки, личко... Всіх охайних діточок Витирає .......... (Рушничок) - Гумова Акулинка Пішла гулять по спинці. Поки вона гуляла, Спинка рожевою стала. ( Губка) - Лежу в кишені і чекаю Рев, бруднуль і плаксіл Витру їм потоки сліз, Не забуду і про ніс. (Носова хустинка) - Щетинкова голівка Залазить у наш рот, Рахує наші зубки, Знімає з них наліт. (Зубна щітка) - Наче їжачок на вигляд, Та не просить їсти, По одягу перебіжить – Стане одяг чистий. (Одежна щітка) 4.3. Як ти вважаєш, які із зображених речей у кожної людини мають бути особисті? (Слайд 5) 4.4. Фізкультхвилинка 4.5. Робота з підручником. (с. 44 - 47) а) Бесіда за малюнками - Розгляньте малюнки та розкажіть, що роблять дітки, щоб бути чистими і охайними. Складіть речення. б) Обговорення тексту в підручнику. - Чи потрібно завжди бути чистими і охайними? Чому? - Що роблять діти, щоб бути охайним? - За яких умов ви почуваєте себе бадьоро? в) Розгляд фотографій - Які діти ризикують захворіти? Чому? - Щоб ви їм порадили? 4.6. Правила гігієни. Правило 1 (Слайд 6) Мий руки з милом! - Коли потрібно мити руки? ( Після відвідування туалету, ігор з тваринами, перед прийомом їжі ) Правило 2 (Слайд 7) Дбай про чистоту нігтів - Як треба обрізати нігті на руках? - Як треба обрізати нігті на ногах? - Нігті на руках треба обрізати округло і щотижня. Нігті на ногах треба обрізати рівно і раз на 2-3 тижні. Правило 3 (Слайд 8) Ніколи не гризи нігті на руках! Там багато мікробів. (Слайд 9) 4.7. Практична робота «Так я мию руки» (Одному з учнів пропонується показати, як слід правильно мити руки, у підготовненому посуді.) - Засучи рукави. - Змочи руки водою. - Намиль руки до ліктів до утворення піни. - Намиль руки між пальцями. - Ретельно змий мильну піну. - Витри руки насухо рушником. Висновок:правильне миття рук запобігає винекненню багатьох хвороб. V. Узагальнення та закріплення нових знань. 5.1. Гра «Впіймай м’яч» Кидати учням по черзі м’яч, називаючи слова. Учні, ловлячи його, мають відповісти, чи є ці речі предметами особистої гігієни. Слова для гри: мило, рушник, гребінець, зубна паста, шампунь, ручка, носовичок, ложка, ножиці. 5.2. Робота з прислів’ями. Хвороба з брудом у дружбі. Води не бійся – щоденно мийся. VI. Підсумок уроку. - Чому необхідно дбати про чистоту рук, тіла? - Коли треба мити руки? - Коли треба мити руки? - Як правильно підстригати нігтів на руках і ногах? - Які правила гігієни ви запам’ятали на уроці? Вчителі Коломієць Л. Л., вища категорія, вчитель-методист Кищук А. В., спеціаліст Джерело: http://docme.ru/Mfw | |
Переглядів: 6113 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0 | |