Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я | [ Додати статтю ] |
Тема: Унікальність людини Мета: показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення
неповторності себе й оточення; дати дітям можливість порівняти ознаки людей,
відшукати схожі риси та відмінності; пояснити, що таке ‘’унікальність’’;
виховувати у дітей шанобливе ставлення до іншої людини не за те, що вона має
певні видатні якості або такі якості, які подобаються нам, а просто тому, що
вона має право бути іншою. Хід уроку I.
Організаційний момент. Доброго ранку, ліси
і поля! Доброго ранку,
плането Земля! Щастя, здоров’я
всім людям бажаємо, З радістю в школу
до знань поспішаємо. II.
Актуалізація опорних знань та мотиваціянавчальної
діяльності. 1.
Постановка проблеми. -
Покажіть,
як ви вмієте працювати разом. Обговоріть в групах та визначте своє ставлення до
запитання:”Хто
найважливіша людина на Землі?”. У вас може бути декілька відповідей. Даю вам 1 хвилину
для обговорення. 2.
Вирішення проблеми. -
Я
почула багато відповідей. І мені важко визначити, яка з них найточніша, бо всі
вони правильні. Вирішити цю проблему нам допоможе ”Чарівна скринька”. Ось вона. Зараз кожен, кого я викликатиму, загляне у
скриньку і побачить найважливішу людину на Землі. Тільки домовимось:бажаючі
піднімають мовчки руки, не встаючи з місця. Це буде одним з правил нашої гри.
Поки всі по черзі не заглянуть туди, не можна розкривати "секрет”.( Всередині скриньки знаходиться дзеркальце ) -
То
хто ж найважливіша людина на Землі?( Я, я, я….) -
Ось
ми і дізнались, що найважливішою людиною
на Землі може бути кожен. III.
Повідомлення теми і мети уроку. До уроку вчитель оформив плакат "Я”,
на якомурозміщеніфотографіїучнів. -
Подивіться,
діти, на плакат, на якому зображені ваші фотографії. Це наш 1-Г клас. Кожен з
вас по-своєму унікальний і неповторний. Наш урок присвячений унікальності і
неповторності людей. IV.
Вивченняновогоматеріалу. 1.
Що
таке "унікальність”? Пропоную знайти відповідь на це запитання, звернувшись
до матінки-природи. -
На
екрані ви бачите фото квітів соняшників. Чим схожі? Чим вони відрізняються?
-
А
зараз подивіться на фото котенят. Чи можемо сказати, чи вони однакові? -
Кого
ви бачите на цій фотографії? Чим схожі діти? Чим відрізняються? Висновок: у
природіоднаковіоб`єкти зустрічаються
дуже рідко. 2.
Робота у парах Завдання: порівняти малюнки ліній на своїх долонях. ( Учитель підкреслює, що у людей двох абсолютно однакових
візерунків на пальцях і долонях не буває. Це свідчить про унікальність кожного
учня. Його унікальність – це цінність. Тому діти мають бути уважними і
дбайливими одне до одного, до своїх батьків, а також до себе.) -
Що
означає турбота про себе? У чому вона повинна виражатися? -
Кожна
людина хоче жити довго і щасливо. Ви згодні зі мною? А для цього людині
потрібно міцне здоров’я. Кожна людина, кожен учень неповторний. Унікальність людини – це поєднання її здібностей,
зовнішності і рис характеру. Фізкультхвилинка Віє вітер нам в лице, Захиталось деревце Вітерець все тихше, тихше, Деревце все вище, вище. V.
Узагальнення і систематизація знань. 1.
Робота у підручнику (с. 91-92)
(Зачитуємо
текст у підручнику. Розглядаємо малюнки) 2.
Проблемна
ситуація. Робота у парах. -
А
зараз спробуємо визначити чим саме особливі саме ви. Що відрізняє вас від інших
діток? Попрацюйте в парах, і з допомогою свого сусіда по парті, дайте відповідь
на запитання. 3.
Робота у зошиті.
- Діти, подивіться у зошиті завдання 1. Потрібно намалювати
свій портрет. Звертайте увагу на те, якого кольору у вас волосся, якого кольору
очі. ( Учні малюють у зошитах автопортрет) 4.
Вправа "Мікрофон” Учні беруть до рук велику букву Я і розповідають про
себе, передаючи букви Я одне одному. Після виступу кожна дитина нагороджується
оплесками класу. Висновок: ми всі різні, але у нас багато спільного. VI. Підсумок
уроку -
Подивіться
одне на одного. -
Чи
є серед вас хоч би двоє схожих одне на одного? -
Кожен
учень нашого класу неповторний, має унікальне поєднання рис, інтересів. Таланти
і якості кожного з вас роблять усіх учнів разом унікальним класом. Підготувала вчитель
другої категорії Хмельницької СЗОШ № 18 ім. В. Чорновола Гончарук О. М. Джерело: http://docme.ru/koy | |
Переглядів: 8567 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |