Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я [ Додати статтю ]

Здоров’я – найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я в сім’ї
Тема. Здоров’я – найдорожчий скарб. Традиції збереження здоров’я в сім’ї.
Мета. Допомогти усвідомити дітям, що здоров’я – це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я – осередок збереження та зміцнення здоров’я. Формувати уяву про здоров’я та здоровий спосіб життя, вміння піклуватися про всіх членів сім’ї. Вчити учнів самостійно здобувати знання, використовуючи прийоми дослідницької роботи. Розвивати вміння презентувати результати особистої та спільної діяльності; показати, що дотримання всіх складових – провідна умова збереження і зміцнення здоров'я. В иховувати старанність у виконанні основних правил збереження здоров'я, бажання підтримувати традиції здорового способу життя в сім’ї.
Обладнання. Презентація «Здоров’я – найдорожчий скарб», мікрофон, плакат із зображенням замку, назви груп, матеріал для роботи в группах, аркуші кольорового паперу,дитячі медалі, грамоти, фото.
Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Емоційний настрій уроку.
Діти, сьогодні ми розпочинаємо наш урок, як і годиться, із привітання.
Встаньте діти, ви рівненько
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
А девізом нашого уроку, як завжди, є слова:
Не просто слухати, а чути.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Часу не гаємо, про здоров’я урок починаємо.
Усі люди відрізняються один від одного, кожен із нас унікальний, має свій колір очей і волосся, характер, настрій.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Уроки теж бувають різні. Мені б хотілось, щоб сьогодні ми з вами створили цікавий, змістовний творчий урок, вкладаючи серце.
Адже, як говорив Антуан де Сент- Екзюпері: «шукати потрібно серцем - найголовнішого очима не побачиш».
Щоб наша співпраця була пізнавальною і корисною, ми всі маємо працювати активно, старанно, дружно, наполегливо. Готові до такої роботи?

III Перевірка домашнього завдання
Раніше, коли людина потерпала від багатьох хвороб і медицина перебувала на низькому рівні, здоровим вважався кожен, хто був не хворим.
Згодом почали вважати тих, хто добре почувається фізично.
Ти - людина XXI століття, в якому здоров’я пов’язують з багатьма іншими вимірами її благополуччя .
І якщо наше здоров’я зобразити у вигляді квітки, то воно матиме такий вигляд.(слайд)
(« КВІТКА ЗДОРОВ’Я») . Давайте пригадаємо і за визначенням підберемо і підпишемо відповідні назви складових здоров’я.
1 пелюсточка. Як розумієш свої почуття і виявляєш їх, як долаєш невдачі та стреси- це …психічне (або емоційне)здоров’я.
2 пелюсточка. Що найбільше цінуєш і до чого прагнеш, як ставишся до себе та інших людей-це…духовне здоров’я.
3 пелюсточка. Як рухаєшся, харчуєшся, відпочиваєш і доглядаєш за своїм тілом- це…фізичне здоров’я.
4 пелюсточка. Як ладнаєш з різними людьми, умієш дружити і працювати в команді-це…соціальне здоров’я.
5 пелюсточка. Ми, діти, не вчили, але хочу ,щоб ви знали, що виділяють ще одну, дкже важливу складову -це інтелектуальне здоров’я. як набуваєш і застосовуєш свої знання, як умієш приймати зважені рішення.
А яка із складових найважливіша?
А зараз – традиційно ПОРАДИ від Здоров’ятка (Руда Анастасія про те, як зберегти і зміцнити своє здоров’я восени).

Технологія «Мікрофон»
Дома ви складали діалог по темі «Загартування» . Хто бажає бути кореспондентом і провести опитування (2 учні) . Дякую!
Тести.
1 . Загартування – це
а) духовна складова здоров’я;   б) фізична;   в ) соціальна.
2. Найкраща температура в кімнаті для прийняття повітряних ванн є:
а) +18    б) +25    в) +10
3. Під дією сонячного проміння у шкірі людини утворюється: 
а) вітамін К    б) вітамін Р    в) вітамін D
4. Загартування водою слід починати: 
а) взимку;     б) влітку;     в) навесні.
Відповідь: 1- б; 2- а; 3- в; 4-б.
Підсумок. Оцінювання.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Технологія «Мозковий штурм».
На дошці прикріплено малюнок казкового замку.
Діти, нам сьогодні на уроці ми будемо прокладати доріжку до цього прекрасного замку, назву якого ви повинні здогадатися, бо то є – найдорожчий скарб.
Уявіть, що ви заблукали. Перед вами роздоріжжя. На великому камені можна прочитати написи.
Перша дорога: Прямо підеш — багатство знайдеш, а здоров’я втратиш.
Друга дорога: Направо підеш — половину багатства знайдеш, а половину здоров’я втратиш.
Третя дорога: А наліво підеш — багатства не знайдеш, проте здоров’я збережеш.
Який ваш вибір?
Обґрунтуйте свою думку.
Висновок. Найкраще піти третьою дорогою, оскільки здоров’я — головне багатство людини. Тож тема нашого уроку (відкриваю назву замка)
Здоров’я – найдорожчий скарб .
Традиції збереження здоров’я у сім’ї.
Чому кажуть, що здоров'я - найдорожчий скарб?
Проблемна ситуація
- Діти, а що означає бути здоровим? Яку людину можна назвати здоровою?
(Бути здоровим - значить бути веселим, життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим).
Діти, підніміть руку, хто жодного разу не хворів.
На жаль, таких серед вас немає. За своє недовге життя ви встигли перехворіти, а дехто навіть встиг нагородити себе хронічними, тобто постійними, хворобами.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь :
- Чи можна надалі уникати захворювань?
- Що для цього потрібно робити ?
- А що ви очікуєте від уроку? У вас на партах лежать різнокольорові аркуші паперу, напишіть на них свої сподівання.

ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником (с.38-39)
Самостійно прочитати статтю «Здоров’я – найдорожчий скарб»
2. Відповіді на запитання.
1ряд - Як поводиться дитина, коли вона здорова?
2ряд – Виясніть, чому здоров’я цінніше за будь-які статки?
3ряд- Які народні прислів’я говорять про здоров’я , як найбільше багатство людини? Як ви їх розумієте?

Отже, здоров’я –одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. І зараз ми почнемо прокладати стежинку до нашого ЗАМКУ ЗДОРОВ’Я.

3. Руханка «Вітамінки»
Маленькі, як пилинки, є на світі вітамінки .
Знають, і дорослі, й діти з ними треба подружитись.
Як же нам до них дістатись, щоб улітку сил набратись?!
Ми з’їмо оті суниці , і малину, і чорниці,
Ще й смородину, порічки щоб рум’яні мати щічки.
Ділю учнів на 4 групи , вітаміни А, В, С, D.
Повторюємо правила роботи групи (вагончики з написами- говорити по черзі, бути активним, не критикувати, бути доброзичливим )
4. Робота в групах.
Закінчивши роботу, учні беруться за руки, підіймають їх догори, презентують виконане завдання, роблять висновок , приклеюють ступню з порадою на доріжку до Палацу здоров’я .
Вітамінки А. «Цінуй час». (Зображений годинник)
Скласти розпорядок свого дня так, щоб вистачило часу на все необхідне: сон, харчування, гігієнічні процедури, заняття в школі та виконання домашніх завдань, розваги, відпочинок і допомогу батькам ( і не забудьте, що ми навчаємося у другу зміну) (Зображений годинник – наклеюють проти цифр годинника )
Висновок: щоб бути здоровими і все встигати, радимо дотримуватися розпорядку дня. Роблять крок до палацу здоров’я - режим дня.
Вітамінки В. «Активні»
Скласти правила , які сприяють твоєму фізичному розвитку. Роблять крок до замку-фізична активність.
Вітамінки С. « Друзі природи»
Дослідить, які природні чинники людина використовує для зміцнення здоров’я ( повітря, веселка, грунт, град, сонце,глина, ходіння босоніж,рослини, купання у водоймах… - наклеюють на папір)
Відправляться на «Цілющу галявину», складуть букет із лікарських рослин.
Висновок: використовувати природні чинники для збереження здоров’я.(роблять крок - природні чинники)
Вітамінки D. «Кухарики».
На столі викладено хліб, молоко, крупа, горіхи, яйця, лимон,яблука, морква, буряк,кока-кола, чіпси, сухарики, жуйки, цукерки, банани.
У продуктовий кошик здоров’я вітамінки складуть тільки корисні продукти , а також впишуть у меню страви української національної кухні.
Висновок : слід вживати тільки корисну і якісну їжу (роблять крок –здорове харчування).
5. Робота в зошитах (с. 15)
Розгадати кросворд і дописати прислів’я . Ключове слово РОДИНА.
Всесвітня організація охорони здоров'я каже: «Здоров'я починається в сім'ї. Здорові діти - здорова сім'я. А здорова сім'я - здорова держава».
Як ви розумієте ці вислови?
А щоб краще вам зрозуміти цей вислів, то подивіться на цей гранат. Кожне зернятко в ньому - це сім'я, в якій живе дитина. Якщо декілька зерняток починає псуватися, чорніти, гнити, то згниє весь гранат. Так само: якщо нездорові, неміцні сім'ї, то в цілому не здорова держава.
Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія»
І дуже приємно, що існують традиції збереження у ваших сім’ях.
Фото. Мартиненки – зимове купання; Ганіча Іоанна, Ротая Яна – сім’ї.
Олег показує акробатичні вправи.
Розповіді дітей про свої спортивні досягнення та досягнення членів родини. У кого є медалі , одягають і виходять на клас, оплесками дякуємо. Відмічаю, що за кожною нагородою стоїть величезна праця дитини , а також багато часу тренувань . Іншим бажаю теж досягнути успіху.
Я часто вам повторю, що ми з вами теж – велика дружна класна родина, в якої вже є певні традиції . Це і спільний відпочинок в позаурочний час, екскурсії, спортивні змагання, щоденний чай «Здоров’я» .
(демонструються фото) – ( на природі, )
Важливим для зміцнення здоров’я є загартовування, заняття спортом та рухова активність. Фізичні вправи розвивають організм, зміцнюють м’язи, серце та інші органи, вимагають глибше дихати, покращується кровообіг, дають змогу залишатись стрункими та захищають від багатьох хвороб.
- Для збереження здоров’я, треба вести здоровий спосіб життя.
Мати або не мати шкідливої звички - справа особиста. Але якщо ви хочете гордо заявити про себе як про людину без шкідливих звичок, або якщо здоров'я вже не дозволяє ці самі звички, то ваш вибір - здоровий спосіб життя!
Яку роль відіграє сім’я у збереженні та зміцненні здоров’я дитини?
Розв’язування ситуативних задач. Допомога батькам, меншим і немічним.
- Маленький братик сумує, а ти …
- У сестрички не виходить задача, а ти …
- У бабусі болить голова, а ти…
- Мама прийшла втомлена з роботи, а ти …
- Першокласник упав у калюжу, а ти…
- Ти сидиш в автобусі, а в цей час заходить дідусь…

V Підсумок уроку
То які кроки треба робити, щоб жити у прекрасному замку здоров’я? Продовжити речення : Берегти здоров’я означає…..
(Заняття спортом, активний відпочинок, загартовування, корисні звички, особиста гігієна, дотримання режиму дня, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування)
Вправа «Обіцянка» (робота в парах)
Зробимо ще один крок до здорового способу життя. Поверніться один до одного,візьміться за руки і пообіцяйте робити те, що буде корисне здоров’ю.
Почніть словами : «Я тобі обіцяю, що….»
Пам’ятайте, шо обіцянка повинна обов’язково виконуватися!
Учениця (Коротюк Наталія)
Здоров'я родини - здоров'я дитини.
В цю істину вкладено глибокий зміст.
Здорова родина - здорова дитина.
У цих двох поняттях прокладено міст.
Хай міст цей єднає батьків і дітей,
Щоб правильно й радісно жити,
Іти по життю із девізом в руках:
«Здоров'я потрібно цінити».
А я скажу, запам’ятайте, діти!
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій Землі.
Хай кожен з вас запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває!

VI Домашнє завдання
С.38-39 підручника, закріпити матеріал
С. 40-42 підручника, самостійно опрацювати
с.16 зошита , заповнити
*зібрати перлинки прислів’їв про здоров’я та здоровий спосіб життя


Джерело: http://docme.ru/dRO
Категорія: Основи здоров'я | Додав: (25.10.2013) | Автор: Танасюк Наталя Григорівна
Переглядів: 10915 | Рейтинг: 3.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!