Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Виховна робота | [ Додати статтю ] |
УРОК – КОНФЕРЕНЦІЯ Тема: “Мій прадід і дідусь захищали рідну землю”. Мета: розширити відомості про події та учасників Великої Вітчизняної війни; сприяти формуванню активної життєвої позиції, загальнолюдських цінностей; почуття гордості за славні подвиги рідних в ім'я Вітчизни; виховувати на прикладах мужності та патріотизму. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань. Обладнання: мультимедійна дошка, ПЕОМ, слайди, ілюстративний і дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Привітання та перевірка готовності учнів до конференції. 2. Представлення присутніх на конференції та запрошених гостей. 3. Інформування учнів про закінчення вивчення теми: “Друга світова війна”. II. Повідомлення теми та, мети конференції Звучить музика. Початок демонстрації слайдів: Слайд № 1 (тема) Слайд № 2 (основні питання) ПЛАН 1. Події початку Другої світової війни. 2. “Цариця полів” – піхота. 3. Тяжкі роки окупації України. 4. Розвідка – очі командування. 5. Завоювання панування в повітрі. 6. Міць “Бога війни” – артилерії. 7. “Эх, путь-дорожка, фронтовая”. 8. “Чорні дияволи” – моряки на полях битв. IІІ . Розгляд питань Перше питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Слайди № 3–5 Вчитель нагадує про події початку Другої світової війни, трагічні події відступу Червоної Армії, життя людей на окупованій Україні, значні людські втрати. Увага учнів акцентується на вирішальній ролі у здобутті Великої Перемоги представників народів та національностей СРСР. Окремо наголошується на вкладі українського народу у поваленні нацистського режиму в Європі. Робота з історичним документом: «Карта обстановки за станом на 22 червня 1941 року» Друге питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про основний внесок у здобуття Перемоги “цариці полів”, як під час війни називали піхоту (нині – це Сухопутні війська). Слайд № 6 Розповіді учнів супроводжуються піснями часів війни та слайдами презентації Учні розповідають про своїх рідних, ветеранів Великої Вітчизняної війни, які захищали не тільки територію України, але й визволяли народи держав Західної Європи. Слайд № 6 Звучить пісня В.Висоцького “Мы вращаем Землю” Учениця 10-А класу Тєрліна Д. розповідає про свого дідуся Гайдуша Миколу Євдокимовича, який закінчив війну у 1943 році у польському Познані та після важкого поранення повернувся до рідного дому піднімати народне господарство. Третє питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про тяжкі роки окупації України військами нацистської Німеччини та її союзників. Слайд № 7 Учениця 7-А класу Голованова К. розповідає про свого дідуся Костенка Петра Тихоновича, який пережив жорстокі роки окупації, маючи на руках трьох братів та сестру. Але одразу після визволення в 1943 році рідного села Червоною Армією, дописавши собі декілька місяців, пішов на фронт. Форсував Дніпро, визволяв Київ, пройшов з боями до самого Берліну та особисто розписався на Рейхстазі. Четверте питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про нелегку та повну небезпеки роботу розвідників: військових на передовій та агентурних – далеко за лінією фронту, у глибокому ворожому тилу. Слайд № 8 Звучить пісня “На безымянной высоте” Учень 8-А класу Жук Г. розповідає про свого дідуся капітана Сівера Василя Кузьмовича, який загинув смертю хоробрих 10.10.1943 в м.Невелі. Ще й досі у них в родині зберігаються лист, який написали солдати-однополчани вдові героя, газета “Зірка”, де надруковано звернення бійців до дочки Василя Кузьмовича, Зінаїди, бойові нагороди, фотознімки та інші реліквії. Робота з історичними документами: солдатський лист; газета “Зірка”; фотознімки. П'яте питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає як завойовували панування у фронтовому небі аси авіаційних частин (нині – це Повітряні Сили). Слайд № 9 Звучить пісня про пілотів з к/ф “Небесний тихохід” Учень 6-А класу Лобанов О. розповідає про бойовий шлях свого дідуся, фахівця авіаційно-технічної служби, капітана Калініна Михайла Сидоровича, який воював з перших днів війни у складі Південно-Східного та ІІІ Українського фронтів, дійшов до Угорщини. Олександр демонструє бойові нагороди свого дідуся. Робота з історичними документами: бойові нагороди; фотознімки. Шосте питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про те, як нарощувалася міщь “Бога війни”, як під час війни називали артилерію (нині – це Ракетні війська та артилерію). Слайд № 10 Звучить пісня “Марш артилеристів” Про свого дідуся Лаговського Бориса Івановича розповідає учениця 9-А класу Каляєва М. Борис Іванович у складі ІІІ Білоруського фронту визволяв Білорусію, Литву дійшов до міста-фортеці Кенігсбергу, де був тяжко поранений, відправлений до шпиталю, в якому й зустрів День Перемоги. Сьоме питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про організацію та забезпечення військ та тилу усім необхідним за допомогою автомобільного транспорту. Слайд № 11 Звучить пісня військових шоферів “Путь-дорожка” Учень 9-А класу Куриндін О. розповідає про тяжку роботу фронтових водіїв, до складу яких відноситься його дідусь Куриндін Олексій Борисович. У жару та холод, під обстрілами доставляли вони на передову боєприпаси та інші грузи, які так необхідні були нашим бійцям, що кували Велику Перемогу. Восьме питання Розповідь учителя супроводжується слайдами презентації Вчитель розповідає про битви та бої військових моряків та морських піхотинців – “чорних дияволів”, як під час війни їх називали фашисти (нині – це Військово-Морські Сили). Слайд № 12 Звучить пісня військових моряків “Прощайте скалистые горы” Про бойовий шлях свого дідуся, військового моряка, мічмана Кравченка Григорія Дмитровича розповідає учень 9-А класу Халявко О. Григорій Дмитрович служив артилеристом на есмінці “Громкий”. За роки війни ескадрений міноносець “Громкий” здійснив 33 походи, виконав 18 артилерійських обстрілів берегових позицій противника, ще 7 разів застосовував головний калібр при відбитті повітряних атак. При цьому на рахунку “Громкого” вісім збитих літаків Юнкерс-88 та Юнкерс-87. Наприкінці конференції звучить вірш, який спеціально був написаний до конференції та присвячений пам’яті героїв та ветеранів Великої Вітчизняної війни у виконанні автора – учениці 9 класу Мозольової Я. ІV. Хвилина мовчання Звучить текст, метроном. Учні вшановують пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни. Слайд № 13 Звучить повідомлення Совінформбюро про Перемогу (Левітан). Слайд № 14 Звучить пісня “День Победы”. Підхоплює вся зала. Слайд № 15–16 V. Підсумки конференції Учитель оцінює роботу учнів і підбиває підсумки. VІ. Домашнє завдання Робота щодо збору матеріалів про ветеранів Другої світової війни, підготовки альбому, стенду та розміщення їх на сайті школи продовжується. Підготувати короткі оповідання та повідомлення про рідних, які приймали участь у війні. БОНДАРЕНКО К.П., вчитель історії та правознавства, "спеціаліст вищої категорії", старший учитель, відмінник освіти України середньої загальноосвітньої школи № 201 Дніпровського району м. Києва Презентацію можна скачати тут: Джерело: http://www.docme.ru/kbx5 | |
Переглядів: 1556 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |