Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Виховна робота | [ Додати статтю ] |
Тема: «Поспішайте творити добро!» Підготовила Скороход Н.О., вихователь ГПД Уманської ЗОШ № 3 Мета: допомогти учнямосягнути,що значить бутидобрим,що лежить в основі доброти,доброго вчинку,славлячи добро в людині,її правах і ставленні до інших.Розвивати бажання робити добро,формувати в підростаючого покоління моральні чесноти, почуття милосердя.Виховувати морально-етичні норми життя. Хід заняття -Подивіться на екран і складіть з букв (Б О Д О Р А Т) слово,дізнайтесь про що піде мона на занятті.(слайд 1). -Так,тема нашого заняття: «Поспішайте творити добро!»(слайд 2.) -Девіз: «Твори добро-бо ти людина!»(слайд3). Мудрець сказав: «Живи, добро звершай Та нагород за все це не вимагай Лиш в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи й звіра Нехай живе ця стара: Людина починається з добра. - Діти,що ви чекаєте від нашого заняття? (Учні по черзі висловлюють свої очікування). Розпочинається година доброти, Тож прошу Вас серця свої відкрити, Щоб зрозуміти і запам’ятати, Лише з добра усе бере початок! -Як ви думаєте ,що значить бути добрим?(Бути добрим-це…)(слайд4) -Добре відноситися до інших. -Не бути байдужим до чужої біди. -Слухати дорослих. -Поважати старших і слабших за себе. -Любити і берегти природу. -Робити добрі справи. -Піклуватись про дідуся і бабусю. -Правильно,отже доброта-це чутливе відношення до інших.(слайд 5-10).
-Я думаю,що ви в своєму житті теж будете дотримуватись цих заповідей. -А зараз ми дізнаємось які риси характеру притаманні добрій людині.Адопоможуть нам в цьому бджілки,що прилетіли у гості,принесши с собою на крильцях ці риси.до кого на парту вони сіли,назвіть риси характеру доброї людини.(діти називають.)А тепер давайте прикріпимо їх на квіти нашої галявини.(Діти прикріпляють.)Які чудові квіти доброти розквітли на нашій галявині,бо всі ці риси характеру,а саме чуйність,щирість,щедрість,доброта,доброзичливість,любов,співчуття,милосердність,ласкавість надзвичайно необхідні людям,адже добра людина схожа на сонечко,що зігріває своєю ласкою,турботою,любов’ю. Максим Горький якось сказав, що диваки прикрашають світ. ІНСЦЕНУВАННЯ «Диваки – рятівники світу» Вчитель Поглянь, це мабуть, один із тих диваків, який з’явився, щоб прикрасити наш світ. Учень 1 Він із ліхтарем удень! Учень 2 Хто ти і що шукаєш у нашому храмі науки серед білого дня з ліхтарем? Діоген Я- грецький філософ Діоген і прийшов до вас з IV століття до вашої ери. Я шукаю людину! Учень 1 Ну й дива! Він шукає людину, а хіба ж ти не зустрів по дорозі сюди тисячі людей? Хіба ж ти без ліхтаря не бачиш, яка перенаселена наша планета. Куди б ти не пішов чи поїхав, то ніде розминутись з людьми. Діоген Так, я бачу, що всі маєте вигляд людей. Але мати вигляд неважко, а от бути людиною важко. Чи знаєте ви, що значить бути людиною. Учень 2 Бути благородним. Учень1 Горіти заради іншого, як горить свічка. Учень 2 Бути надією для будь-якого подорожнього. Учень 1 Допомагати іншим, турбуватись один про одного. Учень 2 Допомагати кожному в біді. Учень 1 В наш час також є багато прекрасних і благородних людей. Діоген Я задоволений. Я ще бачу у вас людяність і заповідаю вам: будьте Людьми, а я піду шукати далі. Я вірю в силу доброти, Добро завжди сильніше злого, Дає наснагу, щоб цвісти І світу обирать дорогу.
Я вірю в силу доброти, Що на торжку не продається, Що кривди розбива пласти, Красою тулиться до серця.
Я вірю в силу доброти, Що має долю роботящих, Що хоче, щоб і я, і ти, І все було у світі кращим. Відгадайте імена казкових героїв,які зробили добрі вчинки: - Я дуже люблю свою бабусю, яка живе за лісом. Я дбаю про неї і часто ношу їй пиріжки. (Червона Шапочка) - Я в скрутну хвилину завжди поруч зі своїм господарем. Заради його щастя мені довелося битися з Людоїдом. (Кіт у чоботях) - Я, незважаючи на свій маленький зріст, врятувала ластівку. (Дюймовочка) - Наші герої раді, що ви знаєте про їх добрі вчинки.(Слайд 12). -А які добрі вчинки робили ви в своєму житті? (Відповіді дітей,вправа мікрофон. Правила добра 1.Щоб добрим чоловіком стати, Потрібно правила добра всім знати. Найперше з правил цих чудесних Уміння бути добрим, чесним. 2.А друге правило таке: Шануй ти маму й тата, Люби сестер, братів, людей, Добро сам будеш мати. 3.А третє правило просте, Щоб мати серце золоте Зла на людей ти не тримай, Учителів не забувай. 4.Ці правила виконувати мусиш, Тоді закону доброти ти не порушиш. Фізхвилинка. - Тепер можна подорожувати далі Створимо серце доброти Вчитель. Добро живе в серці кожного з нас і це так прекрасно і неповторно! Ми можемо творити добро своїми руками! Ми- творці добра на всій землі! Настала незвичайна мить. Саме зараз ми створимо усі разом велике серце доброти, вклавши у нього зі своїх сердець затонку добра!(слайд 13).
Учень 1 Я вважаю, що добро починається з батьківських сердець. Кожна мати, виховуючи своє дитя, не шкодує тепла, ніжності, любові свого серця! Я шаную своїх батьків, вдячна їм за те, що вони подарували мені життя! Батьки – мої друзі і порадники! Щоб жили довго і щасливо на цій землі, треба шанувати своїх батьків. Тому я віддаю у серце доброти сердечко поваги, вдячності та шани батькам. Роби добро, мені казала мати – І чисту совість не віддай за шмати! Благословенний мамин заповіт Ніхто в мені не зможе поламати.
Учень 2 Я хочу підсилити його життєдайність своєю частинкою доброти, яка завжди присутня у взаєморозумінні між людьми. Зрозумійте мене, Я ж людина на цій Землі, З неповторними струнами неба. Ви почуйте всі радощі мої , А засуджувати мене не треба! Ви послухайте музику серця мого: В двоголоссі звучить туга й щастя. Я прагну, щоб ви зрозуміли мене, Вірю, що в доброті це Вам вдасться! Ось моє сердечко взаєморозуміння.
Учень 3 Співчуваю, серцем співчуваю я чужому горю і біді, Руку допомоги простягаю всім, хто потребує на путі. Не пройду з байдужістю повз горе, в цьому зміст мого життя, Вселю віру тим, хто упав духом, у прекрасне й світле майбуття. Візьміть моє сердечко співчуття та допомоги. Учень 4 Кожен з нас повинен зробити вибір – як чинити в тих чи інших ситуаціях. Який шлях обирати в житті – добра чи зла? Кожен із нас вирішує для себе сам! Чи ти замислювався про ціну буття, Про те, що і від тебе теж залежить, Яким же буде наше майбуття? Про що ти мрієш, Те тобі й належить! Знайди себе, посій і прорости, Зійди зорею над землею ясно, Адже залишити у вічності сліди Добра, любові, миру так прекрасно! Я хочу додати до серця доброти сердечко вибору. Учень 5 Лише добро прагне миру і злагоди з усіма! Добро ніколи не будує свого щастя на чужій біді. Тому сердечко миру і злагоди я вкладаю у серце доброти. Не лінуйтеся робити добро, Лише зла не бажайте нікому, Бо воно, як велика гора, Стане вам на шляху земному. І заступить навколишній світ, Зробить серце жорстоким, холодним. Ви з любов’ю живіть з юних літ, Будьте чуйним, веселим і добрим.
Учитель . Биття нашого серця доброти все гучніші та гучніші, його ніжний голос сягає наших сердець. Учень 6 Пам’ятайте! Основою будь-яких добрих справ повинна бути любов. Хай Любов завжди буде у центрі вашого серця, вашої доброти. Любов на світі не одна. Вона земна і незамінна, Вона, як сонце, як зоря, Завжди горить і не згора. Тож і я додаю до серця доброти сердечко любові і хочу, щоб вона «розлилася рікою» у кожну добру справу і в усій повноті увійшла у ваші серця! Учень 7 Я помічаю, що добра навколо нас стає більше, а ніж зла. У моєму серці народжується віра і надія, що прекрасна у людині переможе потворне, що завтрашній день буде кращим за попередній. Присягаюсь залишатись вірним ідеалам доброти. Виношу з серця вірність доброти І обіцяю вірність цю плекати: Всіх шанувати, всім нести тепло, Завжди добро всім людям дарувати. Я дарую серцю доброти вірність свого серця. Учень 8 Мені так добре і спокійно на душі. Мені не хочеться згадувати про образи та непорозуміння. Я не ображаюсь ні на кого, я прошу пробачення у всіх, кого образив. Пробачте мені, будь-ласка ! Зі свого серця я віддаю саме цінне- уміння прощати. Учень 9 А мені так хочеться щось зробити, допомогти комусь! І мені не шкода часу, який витрачу на це. Я хочу бути причетною до щастя і успіху інших. Якщо поруч є людина, Що в тяжку негожу днину, Допоможе і розрадить, Прихистить і щось порадить, Тоді й в хаті оберіг, Запашний лежить пиріг Й паляниця на столі, Мир і спокій на землі Я дарую серце підтримки Учень 10 Я стала бачити красу добра в усьому! Писати хочу вірші та пісні. Я намалюю вам добро з любов’ю, Творити хочу щастя на землі! Врятує світ краса – Завжди ми так говорим. Тепер врятує світ лиш доброта, Бо однієї вже краси занадто мало, Бо стільки всюди зла – Людина вже не та. Учитель Я вдячна вам за ті частинки, які ви відірвали від ваших сердець і віддали для створення серця доброти. Яке ж серце ми отримали:
Знайте, що доброта є чистою криницею, черпайте з неї! І не була б доброта добротою, якби не віддавала себе іншим. Діти прикріпляють сердечка на велике серце доброти.
Пісня: «Якщо добрий ти.»(слайд 14). - СКРИНЯ МУДРОСТІ (з висловами відомих людей.Слайд 15.) «…Щоб повірити в добро, треба почати робити його… І ця твоя діяльність запалить у тебе любов до людства, яка і буде наслідком твоєї діяльності, спрямованої на добро» Л. Толстой Раз добром зігріте серце Вік не прохолоне. Т. Г. Шевченко Добре бачить тільки серце, Найголовніше очам не видно. Екзюпері Люди, невже вам не страшно, Поспішіть, відверніть зло, Щоб глуха байдужість Вам на совість каменем не лягла! Расул Гамзатов Треба, щоб за дверима кожної задоволеної, щасливої людини стояв хто-небудь із молотком і постійно нагадував би стуком, що є нещасні… Антон Чехов Якщо ти байдужий до страждань інших, не заслуговуєш назви людини. Сааді Робота в групах. Завдання групам. Група № 1.Скласти квітку на пелюстках якої вислів О.Довженка про доброту. (Життя коротке.поспішайте творити добро). Група № 2.Написати на пелюстках ромашки,з чим асоціюється добро?(тепло,літо,сонечко,усмішка,радість,мама.підтримка). Група№ 3.Вибрати людські чесноти,скласти у скриньку,щоб взяти з собою в життєву дорогу. Група № 4.Вибрати негативні риси характеру,скласти їх у сміттєвий мішечок,викинути у смітничку.Нехай вони ніколи не торкнуться нашого сердця. Група № 5.Скласти прислів’я.(Краще добро робити,ніж гарно говорити). 1.Не говори про доброту, Говорячі про доброту і милосердя не можна не згадати про події на сході країни.Сьогодні там триває війна.близько 2500 бійців загинуло,а ще більше поранено і знаходяться в шпиталях.Вони потребують лікування,уваги і тепла наших сердець.Сьогодні ми їїм збиремо мішечки з чаєм із лікувальних трав,вклавши туди сердечки з побажаннями.(діти складають мішечки і пишуть побажання.) Врятує світ краса — Завжди так говорили. Тепер врятує світ лиш доброта. Бо однієї вже краси занадто мало. Бо стільки всюди зла — людина вже не та. Тож, люди, на землі Спішіть добро творити, Щоб нам не. згинути у морі зла, Щоб кожен міг серед краси прожити У царстві справедливості й добра -Закінчується наше заняття,чи справдились ваші очікування? -Що найбільше сподобалось? Хвилинка фантазії.(слайд 16). Найвища наука життя-це мудрість.А найвища мудрість-бути добрим,тож поспішайте творити добро.Закінчуємо наше заняття піснею.до слів якої я приєднуюсь,вам,вашим родинам,всім присутнім я зичу добра! Звучить пісня Н.Май «Я бажаю вам добра!» Джерело: http://www.docme.ru/ULF6 | |
Переглядів: 1936 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |