Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Зарубіжна література | [ Додати статтю ] |
«Мійоко Мацутані «Песик Сіро»
Тема уроку: Мійоко Мацутані «Песик Сіро» Мета: ознайомити учнів з літературною казкою японської письменниці; показати на основі прочитаної казки, що добро, людська праця, чесність, вдячність, вірність завжди у людей в пошані, а такі риси, як зажерливість, бажання легкої наживи, люди зневажають. Заохочувати учнів до читання літературних казок авторів різних країн, розвивати навички усного мовлення, кмітливість, логічне мислення та уяву; формувати в учнів моральні цінності, які утверджуються у казках. Обладнання: підручник, сигнальні картки, мультимедійна презентація. Хід уроку Збудить в серці почуття, Мов торкнеться до вогню – Вийде сміло на борню За добро і проти зла! В казці – сила немала! В. Бичко ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Прочитайте слова. (2 слайд) Стьнівір, нічемсть, ністьвдяч, родоб. - Сьогодні ми поговоримо по вірність, чемність, вдячність, добро. 2. Розділіть цей напис на слова і ви прочитаєте девіз нашого уроку. (слайд 3) РАЗДОБРОМНАЛИТЕСЕРЦЕВІКНЕПРОХОЛОНЕ Раз добром налите серце вік не прохолоне. - А все це ми зустрінемо і побачимо у країні казок. Готові вирушити в цю країну? (слайд 4) ІІІ. Робота над темою уроку. (Слайд 5) 1. Ознайомлення з біографією письменниці. (Слайд 6) Мійоко Мацутані - японська дитяча письменниця, лауреат численних національних літературних премій. Народилася в сім'ї адвоката 15 лютого 1926 в Токіо. У 1942 році Мійоко закінчила Вищу жіночу школу «Тойо» і в 18 років, ще під час війни, почала писати оповідання і казки. У 1945 році евакуювалася в Нагано, де познайомилася з однам із зачинателів японської дитячої літератури, Дзедзі Цубота, який і став літературним учителем молодої письменниці. За його ж рекомендації в 1948 році в дитячому журналі відбувся її дебют. Разом зі своїм чоловіком, фольклористом і керівником театру ляльок, вона відправляється подорожувати по країні. У поїздці вона слухає і записує казки селян і рибалок. Вона відкриває для себе улюбленого героя японських народних казок селянського хлопця Таро, трохи схожого на нашого Іванка-дурника. якого згодом зробила героєм трьох своїх повістей-казок: «Пригоди Таро в країні гір» (1960), «Таро і Вогняна птиця» (1965) і «Малюк Таро» (1970). За першу з них в 1960 році письменниця була удостоєна диплома імені Г. Х. Андерсена, а в 1979 році за цією повістю було знято повнометражний аніме-мультфільм (режисер Кіріро Ураяма), який набув великої популярності у всьому світі, під назвою «Таро - син дракона». Мійоко Мацутані дуже любить дітей. У дворі свого будинку в Токіо вона відкрила «Будинок книг та ляльок». Діти ходять сюди читати книги і дивитися лялькові спектаклі. Слайд 7 –9 – розповідь про твори. - Як я вже сказала, письменниця багато своїх сюжетів брала з народних казок, легенд, переказів. В Японії існує легенда про собаку Сіро (слайд 10), який був дуже розумним і вірним своєму хазяїну. Коли господар загинув, Сіро піднявся високо в гори і вив багато часу. Люди дивувалися, що пес так довго пам’ятає свого хазяїна. - Мійоко Мацусані зробила собаку Сіро героєм своєї казки і наділила його тими самими рисами: вірністю і відданістю. 2. Ознайомлення з казкою «Песик Сіро». 1) Читання казки вчителем. - Чи згодні ви з тим, що «Песик Сіро» - казка? - Доведіть свою думку? - Які почуття виникали у вас, коли ви слухали казку? - Назвіть головних героїв казки. 2) Словникова робота - Чи всі слова зрозумілі? – слайд 11. - А що означає вираз «почастувати березовою кашею»? 3) Самостійне читання учнями та аналіз прочитаного. - За кого ви переживали, читаючи твір? - А хто не сподобався? Чому? - Які слова використовує автор, коли розповідає про сусідів? (Розгнівався, взялися бити, лаяти, закричали, вдарив Сіро, розлютилися, не мав ні хвилі спокою, вихвалявся). - Робота в парах. З’єднайте стрілками героїв казки і риси характеру. Дід зажерливий доброзичливий заздрісний співчутливий Сусід щедрий злий - У кого з героїв позитивні риси характеру, а в кого – негативні? - Зіставте прислів’я з учинками героїв казки. (Слайд 12) - Згадайте девіз уроку. До кого з героїв підходять ці слова? 4) Вибіркове читання - Прочитайте ті частини твору, у яких описані чарівні перетворення. - Прочитайте абзац, де йдеться про те, як виростав Сіро. 3. Підсумковий аналіз казки. - Давайте спробуємо підсумувати нашу роботу і зробити узагальнюючий аналіз казки (слайд 13) ІУ. Підсумок уроку.
1.Тест «Перевір себе». (Слайд 14). - а – червоний кружечок, б – зелений. 2.На закінчення давайте складемо сенкан на слово казка. Слайд 15. На дошці – запис. - Наш урок закінчується, але ваша зустріч з казкою не закінчується і ви ще прочитаєте багато-багато казок. Оцініть свою роботу на уроці, виберіть смайлик. (Слайд 16) Джерело: http://www.docme.ru/doc/160298/Мійоко_Мацутані_«Песик_Сіро» | |
Переглядів: 2179 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |