Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Прийомна дитина

Прийомна дитина

Якщо ви вирішили усиновити або удочерити дитину, вам слід мати на увазі два найважливіших моменти: по-перше, її треба брати в родину по можливості новонародженою, прямо з пологового будинку; по-друге, потрібно розповісти їй про те, що вона не рідна, як дільки малюк буде в змозі зрозуміти це. Все це є важливим з наступних причин.

1. У такому випадку відносини між вами та дитиною будуть набагато більше походить на споріднені, як з власною дитиною, ніж тоді, коли малюк проведе дитинство десь в іншому місці.

2. Більш тісний контакт малюка з вами дозволить йому знайти набагато міцнішу впевненість, ніж у випадку, якщо він буде в дитинстві переходити від одного з батьків до іншого.

3. Тривале спілкування з малям дозволить вам добитися того, що воно буде вести себе з вами, як ваша власна дитина, а не дитина тих людей, у яких ви взяли його.

4. У вас буде можливість добре пізнати дитину, і у неї не виникне питання, як вона жила раніше, і цей сумнів ні в якій мірі не вплине на її поведінку.

Сказати малюкові правду, тільки-но він зможе зрозуміти її, важливо тому, що:

1. Дитина, від якої приховали її походження, дізнається правду приблизно у віці між 9 та 12 роками, найчастіше від сусідських дітей, які чули розмови своїх батьків. Це настільки вражає дитину, що у неї виникає важкий психічний розлад.

2. Коли дитина дізнається про це із запізненням, у неї неодмінно народжується відчуття, ніби вона відкинута, виникає бажання дізнатися про все, що тільки можна: про своїх справжніх батьків, побачитися хоча б одним з них і з'являється недовіра до прийомних батьків, приховування від них правди.

3. Протягом якогось часу дитина виявиться не в змозі відповідати на глузування та зауваження інших дітей.

4. Одночасно посиляться деякі дивні моменти у поведінці малюка - якщо він був схильний замикатися в собі, то стане ще більш відлюдкуватим, якщо виявляв негативні або агресивні задатки, вони стануть більш явними, і, цілком можливо, він зверне свою ворожість на прийомних батьків. Крайнім проявом агресивності може стати відмова підкорятися тим, кого він буде дорікати, що вони «не справжні його тато і мама».

Але всього цього можна уникнути, якщо якомога раніше відкрити прийомній дитині її походження. Краще за все зробити це задовго до досягнення шкільного віку. Можна заговорити про це навіть у 2,5-3 роки. Якщо малюк і не зрозуміє толком, про що піде мова, все одно буде підготовлено ґрунт для спокійного усвідомлення свого походження згодом.

Скористайтеся народженням дитини у кого-небудь із знайомих або вагітністю подруги, щоб поговорити з малям про це. Але що саме слід сказати йому? Поясніть, що існують дві можливості мати дітей: звичайним шляхом і в деяких випадках, коли подружжя хочуть отримати щось незвичайне, виняткове, вони приймаються шукати таку дитину. Шукають її іноді роками у різних клініках, поки не знаходять серед новонароджених саме того, кого шукали. Тоді вони укладають спеціальний контракт - точно такий же, як при вступі в шлюб (за кордоном, та й у нас теж стає популярним, при вступі в шлюб укласти шлюбний контракт).

Аналогію з браком потрібно пояснити у всіх подробицях оповідання, як шукають жінку або чоловіка, як виникає велика любов, як полягає законний союз, як складається спільне життя, коли все ділиться навпіл тому, що люди дуже люблять один одного, як створюються будинок і родина. Іншими словами, малюк повинен зрозуміти, що прийомна дитина - це щось зовсім виняткове, і ми, батьки, завжди були переконані, що зробили найкращий вибір.

У вихованні прийомної дитини труднощі пов'язані в основному з відношенням до неї батьків, а не навпаки. Дуже часто дружини, які взяли дитину, прагнуть показати, що дуже люблять її, і в результаті занадто її балують. Саме тому, що вони хочуть, щоб прийомна дитина ставилася до них як до справжніх батьків, важливо і самим відчувати себе такими. Вони не повинні відчувати почуття провини, якщо дитина піддає випробуванню їх терпіння: всі діти - і прийомні, і власні - постійно роблять це.

Якщо в родині є і рідні діти, важливо, щоб батьки з усіма поводились абсолютно однаково, не віддаючи нікому з них уподобання. Небезпека тут прихована зовсім не в тому, що ви приділили менше уваги прийомній дитині. Добре, щоб і інші діти також як можна раніше дізналися, у чому справа. У будь-якому випадку необхідно також підкреслити, що дітей можна придбати двома шляхами, про які ми говорили, і що вони - справжні (!) брати і сестри, так як їх усиновили або удочерив і живуть вони разом, зовсім як якби народилися від одних батьків.

Нарешті, ваші досягнення у вихованні власних дітей - це запорука успіху й у вихованні прийомної дитини. Іншими словами, в цьому процесі особливих проблем не існує. Є звичайні труднощі, які іноді набувають деяких нюансів. Якщо ви зуміли встановити добрі відносини зі своїми власними дітьми, це в рівній мірі принесе користь і прийомним.

                                                                                 За матеріалами uaua.info

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (07.05.2010)
Переглядів: 1263 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!