Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Профілактика захворювань, що передаються водним шляхом

Профілактика захворювань, що передаються водним шляхом

За інформацією МОЗ України, з початком весняно-літнього сезону відпочинку збільшується ризик захворювань, фактором передачі яких є вода (вірусний гепатит А, дизентерія, холера, гострі кишкові інфекції, лептоспіроз тощо). 3 метою застереження громадян від цих захворювань Державна санітарно-епідеміологічна служба та МНС України нагадують населенню прості правила, які допоможуть залишатися здоровими.
Факторами передачі  збудників служать, насамперед, забруднена вода, інфіковані харчові продукти, брудні руки і предмети побуту. Механічними переносниками, що забруднюють харчові продукти, є мухи.
Серед інфекцій,  широко поширених на земній кулі, гострі кишкові захворювання  займають особливе місце. Немає жодної країни, де б не зустрічалася дизентерія, черевний тиф, паратиф та інші кишкові інфекції. До них відносять також сальмонельоз, холеру, вірусний гепатит А, коліентеріт та інші.
Гострі кишкові захворювання викликаються різними видами мікроорганізмів. Збудники проникають через ротову порожнину і активно розмножуються в шлунково-кишковому  тракті. Виділяючись з кишечника хворого, мікроби потрапляють в зовнішнє середовище: у ґрунт, воду, їжу, на предмети домашнього ужитку.    

 ГОЛОВНЕ – НЕ РОЗГУБИТИСЯ  

Часто життя людини в екстремальній ситуації залежить від елементарних знань правил безпеки й уміння керувати собою.
ПРОПОНУЄМО ДЕЯКІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ  
Якщо плавець потрапив у вир, йому потрібно набрати якнайбільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливати на поверхню.

Коли людина заплуталась у водоростях, вона не повинна робити різких рухів та ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Необхідно лягти на спину і м’якими, спокійними рухами виплисти убік припливу. Якщо це не допоможе, необхідно підтягти ноги та обережно звільнитися від рослин руками.

Якщо руки і ноги плавця зводять судоми, треба негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і плисти до берега. Якщо немає умов для негайного виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу. При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко, з силою стиснути пальці кисті руки в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак. При судомі гомілкового м’яза необхідно підігнути ногу і щосили потягнути ступню до себе за великий палець. Якщо судома не зникла, повторіть ці вправи кілька разів. 
Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (21.07.2010)
Переглядів: 1053 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!