Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Профспілки оголосили дату нових акцій протесту працівників освітньої галузі

Профспілки оголосили дату нових акцій протесту працівників освітньої галузі

Представники бюджетних профспілок ухвалили рішення про проведення 17 та 18 травня масових акцій протесту

До масових акцій протесту вчителів, що має на меті відстоювання трудових і соціально-економічних прав цього разу готові долучитися працівники інших бюджетних сфер, зокрема охорони здоров’я, культури, державних установ та соціальної сфери.

Рішення про проведення масових акцій протесту було прийняте на спільному розширеному засідання п’яти президій Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери.

Засідання було присвячене загостренню соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері у зв’язку з порушенням законодавства щодо оплати праці.

На засідання було запрошено прем'єр-міністра та профільних міністрів, проте керівництво профільних міністерств, зокрема і міністерства освіти і науки, молоді та спорту не винайшло можливості взяти участь у діалозі, зазначили в профспілках.

Представники профспілок наголосили на зубожінні працівників бюджетної сфери, що зумовлене порушенням Кабінетом Міністрів України зобов’язань за Генеральною угодою на 2010 – 2012 роки, ігноруванням норм чинного законодавства щодо оплати їх праці, причому в умовах підвищення цін на споживчі товари і тарифів на комунальні послуги.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов зазначив, що визначення розміру посадових окладів за розрядами ЄТС, на підставі встановленої урядом фіксованої величини замість законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати, спричинило втрату заробітку кожним педагогічним працівником за 2010 рік у середньому близько 16 тис. гривень. А втрата заробітку за січень - березень 2011 року складає близько 1400 гривень щомісяця.

У профспілках заявляють, що наслідком таких недоплат є штучне заниження майбутніх пенсій працівників.

Учасники засідання прийняли постанову, якою визнають незадовільними дії органів законодавчої, виконавчої влади щодо реалізації трудових, соціально-економічних прав та гарантій працівників бюджетної сфери і вимагають від Кабінету Міністрів, Верховної Ради вжиття заходів, спрямованих на врегулювання ситуації, що склалася.

Постановою передбачено проведення в регіонах 17, а в м. Києві 18 травня масових акцій протесту з метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав спілчан.

На засіданні було також прийнято звернення до Президента України, в якому проаналізовано нинішню ситуацію в бюджетній сфері і запропоновано заходи, вжиття яких має на меті реальне поліпшення економічного становища її працівників.

У профспілках наголошують на необхідності невідкладного забезпечення зменшення грошового розриву між посадовим окладом працівника I тарифного розряду ЄТС та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою із внесенням відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

У профспілках також занепокоєні поширенням практики переведення працівників на умови роботи з неповним робочим днем, неповні ставки, надання відпусток без збереження заробітної плати, зменшення або скасування виплат обов'язкового характеру та стимулюючих і компенсаційних виплат.

Нагадаємо, що наслідком березневих акцій протестів працівників педагогічної галузі стало прийняте урядом рішення про встановлення надбавки в розмірі 20 відсотків посадового окладу педагогічним працівникам деяких категорій.

Зокрема, оприлюднене рішення уряду, що набуде чинності з 1 вересня 2011 року, передбачає встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Втім, необхідно зазначити, що нова постанова уряду лише розширила коло педагогічних працівників, на яких має розповсюджуватися встановлення 20% надбавки та уточнила обсяг навчального навантаження встановлення доплат.

Цікавою є й полярність думок зацікавлених сторін, щодо прийнятого урядом рішення. Зокрема за результатами прийнятого рішення про встановлення надбавок, в міністерстві освіти подякували профспілкамза розуміння, підтримку та бажання вирішувати нагальні проблеми соціального захисту освітян.

В міністерстві освіти зазначили, що співпраця ЦК профспілки працівників освіти, Кабінету Міністрів та Міністерства освіти і науки щодо відновлення соціальної справедливості для працівників педагогічної сфери увінчалася продуктивним результатом.

Натомість голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти Олександр Яцунь, зазначив: "1 квітня Кабмін украй невдало "пожартував", давши на збільшення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду... 12 грн". Підкресливши, що акція протесту, яка відбулася 22 березня, - це тільки верхівка айсберга.

"На вулиці столиці та обласних центрів готові вийти сотні тисяч, можливо мільйон, доведених до відчаю педагогів", - зазначив Яцунь.

 

За матеріалами:Освіта.ua
Дата публікації: 21.04.2011

Категорія: Новини | Додав: [ADM]Irina (21.04.2011)
Переглядів: 983 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!