Каталог статей

Головна » Статті » Літній оздоровчий табір (пришкільний та ін.) » Барви сонячного літа [ Додати статтю ]

Програма тематичної зміни «Здорово живеш!»

Програма тематичної зміни «Здорово живеш!»

 

Мета: використати відпочинок дітей в оздоровчому таборі для їх комплексного оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної роботи, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг.

 

       Основні завдання:

·           формувати в дітей поняття здоров»я в широкому розумінні; сприяти виробленню і закріпленню навичок здорового способу життя;

·           презентувати позитивні зразки здорового способу життя з метою подальшого перенесення їх дитиною у власне життя, життя родини, однолітків;

·           забезпечити дітям у рамках тематичної зміни «Здорово живеш!» умови та можливості для позитивної самореалізації, корисного дозвілля, яке сприяло б дбайливому ставленню, примноженню та збереженню власного здоров»я;

·           удосконалювати наявні та створювати нові методики, технології, форми роботи з дітьми, спрямовані на продуктивну мотивацію їх на здоровий спосіб життя.

 

Пріоритетними напрямами роботи табору під час тематичної зміни «Здорово живеш!» є оздоровлення, виховання і розвиток дітей.

 

Обов’язкові передумови роботи табору:

 

1.         Ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, обливання, фізичні вправи на свіжому повітрі тощо).

2.         Збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів, натуральних соків, кисломолочних продуктів, йодомістких продуктів, оптимального співвідношення в раціоні білків, жирів, вуглеводів).

3.         Чітке дотримання у таборі встановлених санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, а також формування навичок особистої гігієни у дітей.

4.         Належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (ранкова гімнастика, спортивні змагання, формування навичок безпечної поведінки тощо).

5.         Належна організація інформаційно-методичної роботи. Випуск стіннівок, показ тематичних відеофільмів, проведення тренінгів.

6.         Дотримання режиму дня.

7.         Розвиток соціальної активності дітей, формування здорової атмосфери в колективі табору, загону.

8.         Різноманітні виховні заходи, розвивальні, розважальні програми.

 

Пам’ятка вихователю

 

Дорослі! Дорослі!

Обережно! Діти!

 Входити з любов’ю і турботою!

 

·             Якщо дитина живе в розумінні й доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

·             Якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе.

·             Якщо дитина живе у ворожнечі, вона вчиться агресії.

·             Якщо дитина росте в докорах, то вчиться жити з постійним почуттям провини, а це формує невпевненість у своїх силах.

·             Якщо дитину підбадьорюють, вона вчиться вірити в себе.

·             Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною.

·             Якщо дитину оточує чесність, вона вчиться бути справедливою.

·             Якщо дитина росте в безпеці, то вчиться довіряти людям.

·             Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.

 

Шановні дорослі, ті, хто вчить, виховує й ростить дітей, від вас залежить майбутнє.                                                        

Календарний план роботи шкільного оздоровчого табору «Сонечко»

Христинівської спеціалізованої школи 1-Ш ступенів №1

 

Тематична зміна «Здорово живеш!»

 

2.06. - День знайомств

       Знайомство учасників змі­ни в загонах. Медичний огляд. Інструктажі з техніки безпеки.

                   Екскурсія загонів по та­бору «Табір— територія здоров'я». Під час екскурсії відбувається зустріч дітей з певними службами та працівниками табору (працівниками кухні, медсестрою, спортивними інструкторами, бібліотекарем, керівниками гуртків, пред­ставниками адміністрації табору) в ігровій формі чи в формі бесіди. Працівники розповідають дітям про перс­пективи співпраці з ними під час табірної зміни в контексті здорового способу життя.

                   Виховний захід пре­зентація проекту «Здорово живеш»  (розповідь у яскравій сценічній формі про мету і зміст проекту, презентація подій проекту, гуртків, що будуть працюва­ти під час зміни, мотивація на активний, продуктивний відпочинок).

       Розучування девізів і промовок.

 

3.06.  - Відкриття зміни «Здорово живеш!»

Виховний захід – розважальна програма до відкриття зміни «Будьмо знайомі,  будьмо здорові!» (кожен загін готує презентацію свого загону, номери худ. самодіяльності)

 

4.06. - День фізкультури,  спор­ту та туризму

«Фізкультурний парад», під час якого відбуваєть­ся презентація спортивних подій зміни, реклама спор­тивних гуртків табору, висту­пи юних спортсменів, які є серед учасників зміни, і до­рослих спортсменів — пра­цівників табору. Кожен загін готує для виступу на параді масову спортивну компози­цію (виступи з різноманітни­ми спортивними атрибутами, елементи зарядки, фізкультхвилинки, виїзд на роликах, показ майстерного володіння м'ячем тощо).

«Олімпіада здоров'я» — першість у міні-змаганнях з багатьох традиційних та нетрадиційних видів спорту (кожна дитина обирає види змагань за власним бажан­ням). Змагання відбуваються одночасно на різних майдан­чиках табору (перетягування канату, туристична естафета, плавання, армреслінг, стрибки на скакалках, дартс, міні-боулінг, акроба­тичний рокнн-рол тощо).

 

5.06. – День зустрічі гостей

Виступ з концертом учнів та учителів музичної школи.

 

6.06. – День психічного здоров»я

Проведення психологом психологічних тренінгів  в загонах відповідно до віку дітей.

Уроки релаксації

Розважальна програма «Сміх – найкращі ліки» (гумористична «циркова» програма )

7.06. -  День безпеки життєдіяльності

Тестування дітей на виз­начення рівня тривожності та адаптивних здібностей. Аналіз тестування, визна­чення за результатами тесту групи, що потребує підтрим­ки психолога (протягом зміни психолог працює з цією гру­пою дітей з метою зниження рівня тривожності).

Конкурс візуальної рек­лами безпечної поведінки (плакати, малюнки, комп'ютерні малюнки, малюнки на асфальті за вибором загонів).

Програма «Агент безпеки життєдіяльності». Показ кожним загоном сюжету в жанрі соціальної реклами, з метою пропаганди безпечної поведінки.

Категорія: Барви сонячного літа | Додав: [ADM]Irina (10.06.2010)
Переглядів: 4055 | Рейтинг: 2.3/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!