Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

"Чи не народити нам другу дитину?.."

"Чи не народити нам другу дитину?.."

Ваш первісток вже зовсім дорослий і самостійний. На батьків він дивиться з поблажливістю, весь вільний час проводить з друзями і дуже не любить, коли його опікають. А перед Вашим внутрішнім поглядом - його перші дні після народження, перше "Мама" і перший крок… Так хочеться повернути час назад, посадити собі на коліна теплого і м'якого карапуза, аби він посміхався своїм беззубим ротом - лише Вам і всьому світу одночасно.

Хочете знову пережити всі радощі і засмучення, пов'язані з народженням і вихованням маляти?

А чом би і ні?..

Багато подружніх пар серйозно замислюються про те, щоб народити маля тоді, коли старші діти стають самостійнішими. Кожна сім'я, яка задається цим питанням, робить це в різний час: хтось - коли старший йде в школу, хтось - коли він стає підлітком, а хтось - коли самі перетворюються на бабусю і дідуся.

Звичайно ж, кожна сім'я приймає своє, особливе рішення. Ця стаття підкаже Вам можливі переваги та недоліки, а якщо Ви все ж таки вирішилися народити маля - допоможе Вам уникнути деяких проблем.

"Як здорово бути знову молодими!"

Саме так можна назвати одну з найголовніших переваг мати дітей з більшою різницею у віці, але є ще й інші: • мама має більше часу, аби її тіло прийшло в норму до наступної вагітності; • Ви встигнете насолодитися спілкуванням з чоловіком "в перерві" між народженням дітей; • дістанете можливість з народженням маляти відкрити в партнерові забуті або досі невідомі якості, що дуже освіжає подружні стосунки, робить їх міцнішими і цікавішими для вас обох.

До того ж, старша дитина стає старшою в повному розумінні цього слова, а значить: - можете розраховувати на дійсну допомогу, підтримку і розуміння з її боку; - Ви встигнете виростити старшого, пройти з ним всі головні етапи формування його особистості і порадіти одне за одного; - друга дитина розвиватиметься швидше, спілкуючись із старшим; - як правило, самі батьки переосмислюють своє життя і відношення до дітей: заводячи "пізню" дитину, стають спокійнішими і урівноваженими по відношенню до неї.

"А здоров'я?.."

Це одне з найпоширеніших занепокоєнь таких батьків. Абсолютно правильно, що вже зараз Ви замислюєтеся про майбутнє Ваше і Вашого молодшого - чи встигнете Ви "поставити його на ноги". Поважно, аби це хвилювання було конструктивним - заздалегідь продумайте, як Ви готуватиметеся до народження маляти, укріплюючи своє здоров'я і створюючи в родині життєрадісний настрій. Пам'ятайте: оптимісти живуть набагато довше і краще, ніж песимісти!

Що ще може непокоїти батьків:

• діти, що мають велику різницю у віці, мають різні потреби, які деколи важко задовольнити одночасно (наприклад, одну дитину треба вести на тренування, тоді як молодшій час спати); • крім того, у таких дітей можуть бути різні інтереси, оскільки вони знаходяться на різних стадіях розвитку; • самим батькам може бути складно знову перестроїтися на режим нічних недосипань і занепокоєнь; • і, звичайно ж, всіх батьків хвилює, як складуться взаємини між старшим і молодшим.

І, нарешті, ще один плюс великої різниці між дітьми - це взаємини між братами і сестрами. Вони істотно впливають на розвиток дитяти. Старші брати/сестри утворюють особливу соціальну групу, стосунки між ними дають маляті досвід, що відрізняється від досвіду, що отримується в ході взаємовідносин з батьками; вони допомагають одне одному засвоювати соціальні ролі. Старші є важливими моделями, поведінку яких наслідують молодші.

Пам'ятайте: все - у Ваших руках. Відчуйте себе знову молодими, повними сил батьками! Допоможіть дітям знаходити спільну мову, насолоджуйтеся забутим щастям виховання маляти! І Ви знову випробуєте відчуття повноти життя, адже що може бути краще?

Успіхів Вам і Вашим дітям!

Анна Римаренко, психолог.

http://www.mama-tato.com.ua/

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (17.03.2010)
Переглядів: 820 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!