Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи | [ Додати статтю ] |
Сценарій свята «Прощай, початкова школо!» День сьогодні такий незвичайний, Сонце встало, умите в росі. Скликав в школу всіх дзвоник останній І зібрались на свято усі! Скільки зустрічали свят у цьому залі, а такого свята ми іще не знали. І сумне й веселе в нас сьогодні свято, Будуть нас у п’ятий клас випроводжати. Але сьогодні в останнє свято Велике «спасибі» повинні сказати Усім вчителям в урочистий цей час, За те, що навчили ви добре всіх нас! Вчитель. Любі діти! Дорогі батьки, вся наша велика дружна шкільна родино! Шановні гості! Як одна прекрасна мить пролетіли 4 роки навчання в початкових класах. 4 роки минуло з того часу, як наші діточки вперше переступили шкільний поріг. 4 роки, за які школа стала нашим дітям справжньою домівкою, а вчителька нерідко замінювала батьків. 4 роки – це невеликий відрізок часу. Але всі ми за цей час навчилися гарно читати, красиво і грамотно писати, рахувати. 4 роки ми разом з вами піднімалися нелегкими сходинками до Країни Знань. Пригадайте, любі діти, скільки сил доклали ви, ваші батьки і ми, вчителі, щоб виконати програму і легко подорожувати стежиною знань. Тож бажаю вам сміливо крокувати далі, не схиляючись перед труднощами. Дорогі діти, дякую вам за вашу любов, за повагу. І я намагалася віддати вам всю свою любов і ласку, частинку себе. Я люблю вас усіх, кожного по – своєму. Мені шкода прощатися і розлучатися з вами, і я завжди буду чекати вас у своєму класі. Танець Вальс Тріпочуть листочки тополі, берізка ніжно шелестить. Сьогодні свято в початковій школі – дзвінок останній продзвенить.
Але сьогодні свято і ми не будем сумувати! Згадаємо 4 роки – перші успіхи, перші кроки…. Веселі перерви, цікаві уроки.
Першої вчительки слово, Де б не стелився нам путь, Так, як і матері мову, Нам у житті не забуть!
Шановна наша вчителько, вам вдячний весь наш клас. І це прощальне свято – дарунок наш для вас! Пісня « Перший дзвоник» Рано – ранесенько встану, як ніколи, Зайчики сонячні сяють у вікні. Так мені весело , бо іду до школи І співаю радісні пісні. Приспів. Перший дзвоник, перший дзвоник пролунає, Переливи, переливи золоті. Я сьогодні, я сьогодні починаю Першу стежечку в житті. 2. Травами, росами вкрилися доріжки, Ляльку й ведмедика вдома залишу. Стануть слухняними зошити і книжки, Перше слово «мама» напишу. Пр. 3. Вчительку лагідно я візьму за руку, Мама хвилюється, я їй посміхнусь. Підемо разом ми у світ науки , Разом я нічого не боюся. Пр. Давно – давно тому, 4 роки, Коли осінні дні були, Почулись в школі тихі кроки Це ми у перший клас прийшли.
Читати трошки ми вже вміли, Писати ж зовсім не могли. Батьки нас рахувати вчили, Такі маленькі ми були!
Ще довго літери вивчали І по складах ледь – ледь пливли… Колись на пальцях рахували, А до мільйонів аж дійшли.
Тепер вже нас і не впізнати, Бо скільки знань ми здобули! Писать навчилися, читати, Чотири сходинки пройшли!
А що, згадаємо, хлоп’ята, всі вісім сотень днів важких? Нехай почують мами й тата, Чого ми вчились тут без них Виходить учениця з табличкою «1 клас» Сценка « Вперше у 1 класі» Лунає дзвоник. Заходять 4 учні. Ой, мабуть урок починається! Швиденько сідаймо по місцях! Заходить учителька. Вчитель: - Ви, мабуть, прийшли вчитися? Діти: - Так! Вч. – А чому б ви хотіли навчитися? Діти. Я хочу навчитися збирати і розбирати свою машину! А я хочу бути тамадою на лялькових весіллях! А я буду лікарем! От навчуся усім уколи робити, тоді побачите! Та що ви кажете?! Треба учитися читати і писати, бо на роботу не візьмуть! Я навіть книгу приніс, ось! Учитель Так- так! Що ж, я навчу вас читати і писати, але спочатку вам треба стати справжніми учнями. Урок перший – шкільна форма! Діти. – А я знаю! Нам у школі, щоб навчитись, Треба форму одягти. Я взяла у мами туфлі макіяж зробила вправно. Головне для жінки правило – виглядати елегантно. Я у татка взяв годинник, і спортивні шорти вдяг, щоб довести- час ціную і до спорту теж мастак. Ну, а я приніс валізи та зимовий одяг свій, Бо сюди прийшов учитися я на цілий довгий рік! Учитель Ой, леле. Ну що ж, тоді правило друге: Щоб учитись гарно міг – правильно портфель збери. Учні. У моїм портфелі хліб і сіль, а ще сальце. Щоб я тут не зголоднів, поучився і поїв. Сумуватиму я дуже без улюбленців своїх. Тому у портфель поклала і принесла їх сюди. Ось мій гарненький тарган, він товстенький, як кабан. Ось вертлявий черв’ячок, він зігнувся, як гачок. Ну а що за хвостик там, може це гіпопотам? Ні, то миша Леопольд, будеш лізти, вкусить, от! Їх на парту покладу, щоб учились до ладу. Учитель. - Що ж мене чекає? Пам’ятайте, що навчання- шлях до світла, до пізнання. Слухай, вчи, не грай, не спи – і розумним станеш ти. Як задзвонить цей дзвінок , починається урок! Діти А мені твердо сидіть, подушечку підстелить! А я їсти хочу, от, де мій з салом бутерброд? Ну а я лізу під стіл, цей урок мене зморив! Сестри, браття, всі сюди, будем разом тут сидіть! Вчителька втрачає свідомість Почекайте, що робить? Наша вчителька вже спить! Може сну пора настала? То вона від нас упала! Треба дать їй нашатир! Не поможе, мені вір! Треба взяти таргана, щоб прокинулась вона. Вчительку виносять. От такі ми були діти, важко нас було учити!
Перший клас, наш перший клас! Скільки справ зустріло нас! Треба фрукти рахувати, По складах книжки читати.
А письмо – це справжні муки: Від напруги ниють руки! Вам би, пальчики – билинки, В ляльки гратися, в машинки! Та коли? Весь час веди Знаки, літери, склади. В зошита задрались вуха, Ніби він уважно слуха. Потім крейдою писали – Форми білі – білі стали!
Хтось під партою в кутку Робить справі нелегку: Все на пальцях полічили, бо без них немає сили.
Клас працює, а дівчата Вчаться булки доїдати. Потім ще б чайку напитись Й погуляти відпроситись
Дехто водить теревені: «Нащо вчитись? Змалку вчені!» Совість – зрадниця мовчить, І язик теж не болить. Пісня «Кадріль» Давним – давно колись там Артеми і Оксани, Каріни, Саші, Вови Йшли мовчки в перший клас. Сльозами обливались, Платками витирались, За тат і мам тримались І плакали – назад. Приспів. Ох, перший клас, ох перший клас, Навчив ти всіх любити нас І малювати, і читати, Й навіть чергувати. Тут слухати нас вчили, Ми жили, не тужили, Із книгами дружили, Навчились всьому ми. А вранці спать хотіли, ногами дріботіли, І ось якими стали Дорослими дітьми. Приспів. Уміємо співать, писать І любимо фантазувать, Дорогу знайдемо до знань, Все вивчимо ми без вагань. Табличка «2 клас» Другий клас. Пішла таблиця і почала часто сниться. Ми її вчимо, вчимо, на уроках – «горимо».
Різні дії як насіли – розібрать не має сили! Додавання, віднімання, Жарти, мінімум старання. А от множити, ділити – Годі, браття, й говорити!
Скільки буде двічі два? Три. Як то три? Ну, три з половиною. Я бачу, що ти нічого вдома не вчив. Ну, чотири. А чому ж відразу не сказав? А хіба можна відразу давати чотири, не поторгувавшись?
Стали в рід частини мови. Як багато, чесне слово! Як би тут не розгубитись І хоча б чогось навчитись!
Ми пейзажі в класі вчили (парти довго потім мили), Композицію картини і портрети - для людини. Для машин – автопортрет. Не знання, а вінегрет!
Як цікаво на природі! Ну, екскурсія, та й годі! Мінерали різні вчили, З ними досліди робили, І давали камінці нам потримати в руці!
Ми трудились, що є сили, Цінне все, чого нас вчили. Всю програму вже пройшли, Другу висоту взяли! Пісня на мотив «Чёрный кот» 1.Вот живет в школе наш дружный класс Состоит этот класс из всех нас. И сегодня мы песню поем Лишь о том, как мы дружно живем. Припев. Говорят, не повезет, Коль учитель в класс случайно збредет, Но пока наоборот, Лишь ученикам всегда и не везет. 2.На уроках мы тихо сидим, А в столовой мы дружно едим. Перемена, как сказка для нас, Сделать былью ее хотя бы раз Припев. Говорят, не повезет, Коль из школы кто то двойку принесет. Все хотят наоборот, Но случается порой и не везет. Мы умеем уроки учить, Мы умеем друг с другом дружить. Если трудно кому то из нас, То друзья нам помогут тот час. Припев. Говорят, не повезет, Если друг с тобою рядом не идет. Будет все наоборот- Если рядом друг, то точно повезет. Табличка «3 клас» Ось і третій рік ми в школі, Цифри вирвали доволі. Цифри вирівнялись строєм, Як солдати перед боєм.
Скільки їх? Не полічиш! Стулиш рота і мовчиш. А ще множити, ділити…. Мізки б тут не розгубити!
Грізно потяги гудуть, Пароплави все пливуть… Треба шлях порахувати, Звідки час і швидкість взяти.
Не задачі – просто мрія: Розбереш, яка тут дія! Їздимо ми по планеті шляхом, морем, на ракеті. Пісня «Школа» Я щоранку, мов кручі в омут, Поринаю у вир шкільний. Відпочинок – далекий спомин У невпиннім путі моїм Приспів. Школа – це дитинство, Несміливі кроки. Це веселі друзі, Шлях до майбуття. Школа – це перерви, Школа – це уроки, Школа- називається так моє життя. 2 р. Ти від вересня і до травня Нас тримаєш в класах своїх. Та не було б літо жаданим, Без уроків твоїх складних. Приспів. Хай горить в твоїх вікнах світло, Хай лунає веселий сміх. Твої двері високі привітно Хай відчинені будуть для всіх. Приспів. Табличка»4 клас» І читання далі мчить: В ньому майже кожна мить Відкриває шлях в світи Не були де я і ти.
Казка, вірш, оповідання Увесь час ведуть змагання: Хто цікавіше розкаже, Ще й корисне щось покаже. Можна всюди мандрувати, Коли вже навчивсь читати.
Нелегкі завдання в мові: Скільки звуків, букв у слові, Підмет, присудок знайди, Вірно речення склади… З дієсловом розберись І відмінювать навчись… Не питають чи ти здібна – Всім же грамотність потрібна!
Провідміняй слово «ходити» Я йду, ти йдеш. Швидше! Я біжу, ти біжиш.
Що таке «пряма мова»? Це коли говориш правдиво і відверто. А що таке «кур’єр»? Кур’єр – це той, хто курями торгує
Тим, хто час не марнував, Розум, пам'ять розвивав, Працював, не лінувався І байдужим не зостався, Хто доклав своїх старань Разом. Шлях прямий – в Країну Знань!
Звичайно, трохи страшнувато У п’ятий клас тепер іти. Та треба, хлопці та дівчата, Вагання ці перемогти.
Бо ми для вчителів – як квіти, Надія й віра для батьків. Ну як же тут не догодити? Вперед! В життя! Без зайвих слів! Інсценізація «Що нас чекає в старшій школі?» Лунає дзвінок, стоїть парта, виходять 3 учні.
Дзвоник всім нам дав наказ До роботи – швидше в клас! Біля парти станем чемно- Хай мине час не даремно. Будем уважні й старанні всі – сядем рівненько на місця свої. Сідають за парту. Заходить учителька з указкою. Учитель. – Добрий день, діти! Мене звуть… Учень. – Нам уже сказали, як вас звуть. Любов Миколаївна. Учитель. – Точно! Мене так і звуть. Ви прийшли до старшої школи. Поводитися треба тихо, спокійно. Діти починають шуміти. Учитель. Знову шум! Це що за лихо? Неслухняні діти! На уроці треба ж тихо у школі сидіти. Мабуть, правила забули? Сидіть так, щоб ви почули, як муха літає. Автор. Вмить настала тиша в класі, Тихо кожен слуха. І тут вирвалось і Васі…. Учень. – Ну, а де ж та муха? Жартівливий танець вчительки «Сон вчительки» Сценка «Проста арифметика» Автор Викликає вчитель Люду, слабку серед дітвори… Учитель - Скільки буде десять поділить на три? Автор Розв’язать вона не може, Звісно, знітилась й мовчить… Учитель - Так не гоже! Прості дроби треба вчить! Хай картоплі десяток- Розділім на трьох дівчаток. То по скільки припаде? Дівчинка. - Зайвий клопіт, і навіщо мені це знать? Я зварю їм цю картоплю, потовчу і хай їдять! «На уроці мови» На уроці мови я спитала Вову… А скажи тепер мені, як буде у множині іменник «людина»? Учень. - А це слово буде у множині «люди» Бачу, знаєш мову. Мудрий ти хлопчина! А як буде в множині іменник «дитина»? Учень. - Як таке не знати? Це ж буде «близнята»!
Англійську мову ми вивчали Не розуміючи слова. Але ми вчили, вчили, вчили, Що аж боліла голова. Тепер ми можемо сказати, Що вже готові за кордон, Та тільки б долари дістати. Пісня «Солнечный круг» (англ. мовою)
На уроках музики весело й цікаво І урок проходить неймовірно жваво! Музику ми любимо вчительку кохаємо. З маршем встаємо з піснею лягаємо Танець «Самбо» Перша вчителько добра, терпляча, Наче мама була нам, малим. І любов її щира, гаряча Зігрівала серденько усім.
Ми пам’ятаєм перший дзвоник В шкільному нашому житті. Ми пам’ятаєм ваші руки, Що в перший клас нас повели!
Швидко чотири роки минуло, Згадаємо їх ще не раз! Такі стоїмо ми дорослі – Четвертий закінчили клас!
Ой, нема де правди діти, Є ще всякі серед нас: Той у школі звик шуміти, Той урок не хоче вчити, Той запізнюється в клас! Та такого не було, щоб робив це хтось на зло! Бо усі ми повсякчас Разом. Дуже, дуже любим Вас!
Дуже просимо простити Нам маленькі ці грішки. Ми правдиво будем жити І трудитись так, як Ви!
Ах, мороки було з нами вчительці багато, Як по сто слів за хвилину вчились ми читати!
За Вашу працю, ласку і любов «Спасибі» скажемо ми знов!
Пісня «Перша вчителька»
Ми до батьків сказати хочем слово, І привітати хочем від душі. Подарувати пісню вам чудову, Найкращі прочитати вам вірші.
Бо без батьків чого ми в світі варті, Без маминої ласки і добра. Без батьківської мудрості і жарту І без свого родинного тепла.
Ви ж нас, як паша в гнізді зростили Давали дітям раду, як могли. І в наших душах сонце засвітили, І крила для польоту нам дали.
4 роки нас водили вранці, Несли портфелі наші, ранці, Із нами ви уроки вчили, І малювали, і лічили.
Писали з нами твори вдома, І як встигали , невідомо, При цьому готувати їсти, Білизну прати, місити тісто.
Нести домашнії турботи, Ходити на свою роботу, І залишатися на диво Красивими і молодими.
Ми любим вас, кохані мами й тата, Ми вам бажаємо здоров’ячка багато. Ми хочемо, щоб завжди ви раділи, І щоб в житті ніколи не хворіли.
Любі! Ми вам обіцяємо: учитись, дружити, Гарні оцінки додому носити, Щоб дарувати радість вам, любесеньким нашим батькам.
Пісня «Мама і тато» Матуся навчила нас пісню співати У полі ранкову стрічати зорю. Татусь нас навчив людей шанувати І вірно любити Вкраїну свою. Приспів Для нас тато і мама, мов святий оберіг, Де б не будем на світі , ми прийдем на поріг. Будем завжди любити, шанувати вас всіх. Обнімем, поцілуєм, бо ми вдячні усі! Матуся навчила добро пам’ятати, Топтати стежину у ріднім краю. Татусь нас навчив утоми не знати І вірно любити Вкраїну свою. Приспів.
Як сьогодні сумно всім! Прощаємось ми з рідним класом. Бо це – домівка наша, рідний дім Та прийдемо сюди ми з часом!
Ми сьогодні вже йдемо від вас По шкільній стежині у п’ятий клас! Школо наша початкова, прощавай і будь здорова, Нових діточок стрічай та про нас не забувай! До побачення школо! На деякий час. Три місяці літа – і знову у клас. Пісня «Скінчилось навчання»
Спасибі керівництву школи За те що школа – дім наш рідний Не підведем її ніколи, Її ми слави будем гідні.
Директор у школі – фігура центральна, Як кажуть в народі – всьому голова! Директор на місці – то й школа у шані, І як він скерує – так підуть діла!
Ви нам для навчання умови створили Ремонт капітальний у школі зробили. Завжди ви звертали велику увагу На наші екскурсії, свята розваги. За те, що були ви уважні до нас, Вам квіти сьогодні дарує наш клас.
А у директора є правая рука, так завуча в народі називають Робота в неї завжди нелегка і всі про це у школі знають.
Завучу вклоняємось, Вами ми пишаємось Ви наче перлинка для кожної дитинки. Ось і зараз свою пісню будемо співати Вам Той, кому вона належить, здогадається вже сам.
Пісня «Наша доля – рідна мова» Наше сонце, наше щастя, наша доля Наша втіха наша радість – рідна мова. Казку вечорову, пісню колискову Пригадаймо знову, знову пригадаймо І всі разом на уроці ми вам заспіваєм -2р. Приспів. Мова, рідна мова, ти для на чудова, Ти для нас, мов сонце, рідна, колискова, Солов’їна наша мова.
Дарують квіти. Для вручення дипломів про закінчення початкової школи запрошується директор і завуч. Вручення дипломів. Вчитель. Найголовнішим вчителем – наставником стане класний керівник – шановна Людмила Павлівна. Сонце наше, Людмило Павлівно! Посвячують вас в даму класну Прегарні душі дитячі. Ви зрозумійте їх і цінуйте по совісті. Побажаєм Вам від серця ми мудрості й терпіння. А подаруємо ми Вам, голубонько, Вся поради: по педагогіці ( книга), вихованню ( соска), психології (погремушка), покаранню ( пасок), заохоченню (цукерка), прийміть їх в свої рученьки білі і входьте в сім’ю нашу дружну. Класний керівник знайомиться з батьками і дітьми, коротенько розповідає про себе і обіцяє зробити все для того, щоб діти з бажанням ходили до школи, а добрі традиції класної родини примножувались. Мати. Прийміть за українською традицією хліб – сіль та дітей наших і ведіть їх далі по нелегкій шкільній стежині, а ми обіцяємо, що будемо в усьому Вам допомогати.
Хоч інколи ми пустуни маленькі, Хоч часто в школі ми здіймаєм галас й сміх, Та ми потягнемось до Вас, немов до неньки, Якщо полюбите Ви щиро нас усіх.
Шановна вчителько нова! За нас ви будьте певні, Хоч ми рухливі і шумні, Зате розумні й чемні.
Багато доброго, нового Життя відкриє ще для нас, Як перша сходинка до нього, Для всіх нас буде 5 клас!
У нас усіх – прощання настрій Ми схвильовані украй. Скажімо разом… Всі. Середня школо, здрастуй, Початкова школо прощавай!
Танець Дитинство Пига Людмила Андріїна, вчитель початкових класів Жашківської ЗОШ №3 ім. І.М.Ляшенка Черкаської області | |
Переглядів: 6189 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |