Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини | [ Додати статтю ] |
Міністерство освіти і науки затвердило програму, згідно з якою вчителі та педагогічні працівники проходитимуть курси підвищення кваліфікації для роботи в Новій українській школі. Розповідаємо, що це означає і як буде реалізовано на практиці. Що це взагалі таке і навіщо?Програма розроблена в рамках реформи освіти і відповідає концепції Нової української школи.
Чого має навчати Нова українська школа У МОН хочуть, щоб усі вчителі НУШ володіли сучасними практиками, технологіями, методиками, формами і методами роботи. Усі вони будуть побудовані на принципах інноваційних освітніх підходів з урахуванням потреб вчителів, держави і глобального світу.
Річ у тім, що в компетентністній формулі НУШ провідне місце відводиться вчителям нової формації. Тобто тим, які перебувають в авангарді суспільних і освітніх перетворень і є агентами сучасних змін.
4 головні статті про те, якою буде Нова українська школа
Це означає, що буде переосмислена соціальна і професійна місія вчителя. НУШ потрібні фахівці, адаптовані до сучасних соціокультурних умов, здатні творчо працювати, приймати нестандартні рішення, уникати шаблонів і стереотипів.
Для дітей вони повинні стати наставниками, фасилітаторами, консультантами та менеджерами.
Хто потрібен сучасному учневі: вчитель чи ментор?
Що знатимуть вчителі?
Вчителі будуть знати й розуміти сучасні тенденції в освіті, законодавчі акти сфері початкової освіти, концепцію інклюзивної освіти, особливості процесів викладання та навчання учнів молодших класів.
Якою буде нова програма для початкової школи?
За час навчання викладачі повинні будуть освоїти 7 основних блоків компетентностей: професійно-педагогічна — знання в галузі педагогіки та психології; соціально-громадянська — знання прав і свобод людини; загальнокультурна — знання в галузі мистецтва; мовно-комунікативна — знання в сфері спілкування, комунікативної взаємодії; психологічно-фасилітативна — знання в сфері здоров’я дитини і важливості творчого розвитку; підприємницька — генерація нових ідей і їх реалізація на практиці; інформаційно-цифрова — орієнтація в інформаційному просторі.
Як вчителям уникнути паніки від реформи
А чого навчаться?
Вчителі НУШ вмітимуть самостійно конструювати й реалізовувати сучасні програми навчання молодших школярів.
Крім того, вони навчаться управляти проектною діяльністю школярів, проектувати власну програму професійно-особистісного зростання, організовувати культурно-мовне та освітньо-розвивальне середовище.
Микола Скиба: Як адаптуватися до змін в освіті та отримати від них задоволення
Яких цінностей набудуть?
Вчителі НУШ набудуть таких цінностей, як дитиноцентризм, готовність до змін, постійного професійного зростання, просування демократичних цінностей — поваги до різноманіття, права вибору, формування спільноти, полікультурності.
Як виховують толерантність до ЛГБТ у різних країнах
А як це все відбуватиметься?
Міністерство рекомендує використовувати цю програму в закладах післядипломної педагогічної освіти.
Крім вчителів молодшої школи, підвищення кваліфікації чекає також заступників директорів з навчально-виховної роботи в молодших класах і вчителів іноземних мов, які працюватимуть з молодшими класами з 1 вересня. Також програма рекомендована для вчителів тих шкіл, де діти проходять навчання мовами національних меншин.
Для вчителів будуть організовані тренінги, інтерактивні лекції, практичні заняття, дискусії, конференції, самостійні роботи. Програма ділиться на дві частини: обов’язкову й вибіркову.
Обов’язкова частина складається з очних сесій (60 годин) і дистанційного курсу (60 годин), а також охоплює професійні навчальні модулі.
Вибіркова частина містить 30 годин модулів, обраних відповідно до індивідуальних потреб педагога. У цілому виходить 150 академічних годин навчання.
Вчителі пілотних шкіл — про радощі та труднощі нової освіти
Вчителям розкажуть про концепцію НУШ, нові ролі й завдання вчителя. Як правильно навчати дітей грамоти й математики, як розвивати в них критичне мислення і правильно підходити до інтегрованого навчання.
Вчителів навчать розуміти роль батьків в освітньому процесі, розкажуть про форми співпраці з ними. Їх також ознайомлять з LEGO для дітей, навчать, як використовувати його на уроках та як загалом знаходити ігровий підхід до навчання.
Як навчити дітей вирішувати проблеми за допомогою кубиків Rory’s Story
Викладачі навчаться аналізувати власні компетентності, ознайомляться з основами нейропсихології та інклюзивної освіти.
Minecraft у школі: як діти вчаться за допомогою популярної гри
Вчителям розкажуть про оцінювання знань учнів, його значення, різні види оцінок.
У кінці відбудеться презентація авторського творчого продукту: проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок, модельних програм. Джерело: https://osvitoria.media/experience/chto-nuzhno-znat-ob-obyazatelnom-povyshenyy-kvalyfykatsyy-uchytelej-nush-2/ | |
Переглядів: 1305 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |