Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Шкідливі іграшки у руках дитини!

Шкідливі іграшки у руках дитини!

 

Іграшка  —  велика радість для вашої дитини. Та, нажаль, ні підвищені вимоги стандартів щодо безпеки та якості, ні відчайдушне бажання батьків захистити життя та здоров’я своїх найдорожчих чад не здатні поставити надійний заслін напливу неякісних та небезпечних товарів на ринку продуктів харчування, іграшок та дитячих розваг.
Майже в кожній родині, де підростає дитина, батьки зіштовхувалися з жахливими наслідками гри малюка з неякісною іграшкою. Обираючи забаву малюку батьки мають усвідомлювати свою відповідальність.
Слід пам’ятати елементарні правила:
- обов’язково має бути присутнє спеціальне маркування та супроводжуюча інформація (українською мовою) про виробника: його повну назву, координати (адресу та телефони) або координати постачальника в Україну;
- неодмінно має вказуватися вік дитини, на який розрахована іграшка;
- у певних випадках додається інструкція з догляду та експлуатації — варіанти прання, чистки;
- необхідно пересвідчитися у відповідності іграшки нормам механічної, хімічної, протипожежної, радіаційної, електричної та шумової безпеки;
- не купуйте іграшку будь-де. Це зробити краще в спеціалізованому магазині чи відділі, де дотримання стандартів обумовлюється встановленими вимогами та нормами;
- має бути наявний сертифікат відповідності та гігієнічний висновок державної санепідемекспертизи МОЗ України.
Порушення вимог щодо безпеки іграшки, характерне для м’яконабивних виробів, полягає в неміцності швів та вмісті в набивці шкідливих домішок та збудників тяжких хвороб (ртуть, миш’як, свинець, туберкульозна паличка, стафіло- та стрептококи). Тому, придбана на ринку іграшка без упаковки (немов губка набрала в себе шкідливі речовини ззовні), ставши улюбленою для дитини, може викликати серйозні захворювання. Подбайте, аби в іграшці не було доступу до дрібних деталей: пружинок, кілець, коліс, що дитина могла б запхати до рота і проковтнути. Ще більша небезпека — іграшки зі снарядами, кульками, стрілами.
Лікарі також звертають свою увагу на те, що іграшки можуть принести шкоду не тільки своєю "начинкою", але і зовнішнім виглядом. Прилавки магазинів набиті страшними іграшками, здатними змінити психіку дітей. Якщо за санітарно-гігієнічними показниками іграшок ще стежать, то їхній зовнішній вигляд не контролює ніхто.
 Дитячі транспортні засоби повинні обов’язково мати висновок про перевірку на безпеку: системи управління, гальм, гострих кутів, ймовірності перекидання під час маневрів. Підвищений ризик мають і плавзасоби. Купуючи роликові ковзани чи скейтборди, варто слідкувати за тим, чи використовує син чи донька захисне спорядження й чи відповідає вага дитини допустимим межам навантаження на ковзани чи скейти.
Ігри та іграшки мають сприяти гармонійному розвитку дитини, водночас відповідаючи нормам та комплексним заходам безпеки.
Будьте обережними, іноді іграшка може зашкодити здоров’ю дитини і, навіть, її життю. Звичайно, кожному вирішувати, якої якості й ціни іграшки обирати для своєї дитини. Однак все ж таки купувати якісну продукцію і не економити на здоров’ї малят.

Матеріал підготувала: методист методичного кабінету Просяник Наталія

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (30.09.2010)
Переглядів: 1693 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!