Шкільний конкурс «Учитель року»
Сценарій проведення фінальної частини
Ведучий: (читає вірш): Вчителю, друже, невтомний романтику! Діти квітками здаються тобі неспроста. Глянь: у дівчаток – метелики-бантики, І пелюстками жаріють рожеві вуста. Мусиш подвір”я шкільне їм розсунути, Аж до кордонів країни, що теж мов квітник… Зі школярами не відаєш суму ти,- Молодість вічна до тебе приходить від них! Здрастуйте! Продовжуємо шкільний конкурс "Учитель року”. Четверо вчителів протягом року змагалися за звання "Учитель-2003”, зустрічайте їх: Сидоренко Тетяна Омелянівна - вчитель хімії, ОБЖ Дзигунська Ольга Василівна - вчитель біології Джапарова Аліє Енанівна - вчитель англійської мови Тарасенко Юлія Михайлівна - вчитель рос.мови та зарубіжної літ.
Конкурс складався з чотирьох етапів. На першому етапі вчителям було запропоновано написати творчу роботу "Якби я був міністром освіти”. На другому етапі було проведено цікаві й різноманітні уроки. У третьому етапі вчителі отримали оцінки учнів 11 класу. Четвертим етапом був огляд кабінетів та дидактичного матеріалу. А п”ятий, заключний етап, буде проходити зараз, на ваших очах. Кращий з вчителів отримає звання "Учитель 2003 року”. Учасники конкурсу представлені.
А тепер дозвольте представити журі:
Пригода Василь Микитович – директор школи Палінічак Ольга Іванівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Третяк Валентина Олександрівна – заступник директора з виховної роботи Казакова Лариса Миколаївна – голова ПК Янковська Тетяна Григорівна - вч.вищої категорії Закора Оксана Василівна - голова батьківського комітету
Переходимо до нашої конкурсної програми.
І конкурс: Просимо учасниць дати відповідь на питання "Чому Ви стали вчителем?” (Учасники по черзі відповідають на запитання. Журі виставляє оцінки). Дякуємо Вам за Вашу працю. Ми продовжуємо наше змагання.
ІІ конкурс допоможе нам дізнатися, наскільки добре вчителі знають своїх учнів. Вгадайте учня. Запишіть відповіді на контрольних листах. (Пропонується вгадати учня за характеристикою та портретом. Журі виставляє оцінки).
Як і всі люди, наші вчителі мають своє хоббі. Просимо вчителів поділитися ними. (Вчителі розповідають. Журі оцінює).
Конкурс "Екзамен”: учасники повинні здати екзамен на професійну майстерність. Просимо тягнути білети. (Всі учасники тягнуть білети, відповідають на питання).
Шкільний конкурс "Учитель року” добігає кінця. Кращі вчителі школи блискуче демонстрували нам свою педагогічну майстерність.
Хай має вчитель менше свят, ніж буднів, Йому не треба більших нагород. Яке то щастя – буть корисним людям, Учить його величність – наш народ! Знання і мудрість дарувати дітям, Нести сердечне світло доброти. Почесніше покликання на світі І радісніш від цього не знайти. Настав час дати слово журі.
(Журі ділиться враженням про конкурс і називає переможця. Вручають подарунки.) Ми вітаємо учасників та переможця конкурсу_______________________, яка отримує звання "Вчитель 2003 року”. Бажаємо всім щастя й нових педагогічних знахідок. Всім здоров”я і добробуту!
До нових зустрічей! (Звучить музика).
Білет 1 1. Вирішити ситуацію: Учень приносить до школи ручного пацюка. В такий день всі уроки йдуть "шкереберть”. Що робити? 2. Скільки східців на ганку школи? 3. Розкажіть веселу історію, яка сталася з Вами або Вашими учнями в школі.
Білет 2 1.Вирішити ситуацію: Один з учнів постійно демонструє свою ерудицію, часом ставлячи вчителя у безвихідь. Як учителю себе поводити? 2. Скільки баскетбольних кілець у спортивному залі? 3. Згадайте прислів”я на тему "Школа.Наука”.
Білет 3 1. Вирішити ситуацію: Під час пояснення нового матеріалу учень ставить запитання, посилаючись на протилежне твердження іншого вчителя. Як поводитися в такій ситуації? 2. Скільки уроків у Вас у вівторок? 3. Розкажіть веселу історію зі своєї практики.
Білет 4 1.Вирішити ситуацію: У класі є лідер, який негативно впливає на дітей. Як поводитися класному керівникові, вчителю? 2. Скільки предметів вивчають п”ятикласники? 3.Згадайте цікаву історію зі своєї практики.
Білет 5 1. Вирішити ситуацію: У класі є дитина – "слабак”, як називають його однокласники, які не пропускають нагоди, аби познущатися над фізично і психічно слабким хлопчиком. Як учителю допомогти такій дитині? 2. О котрій годині починається робочий день вчителя? 3. Згадайте куплет пісні на шкільну тематику.
Джерело: http://www.library.kherson.ua
|