Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Школи можуть розробляти нетипові освітні програми

                                           Школи можуть розробляти нетипові освітні програми


Міністерством освіти надані роз'яснення щодо використання школами освітніх програм в перших класах початкової школи, що не є типовими, починаючи з 1 вересня 2018 року.

У відомстві зазначають, що заклади освіти можуть використовувати типові або інші освітні програми, розроблені ними, науковими установами чи іншими суб'єктами освітньої діяльності.

Разом з тим, освітні програми, окрім типових і тих, що розроблені на основі типових, мають затверджуватись за результатами проведення відповідних експертиз Державної служби якості освіти.

З метою проведення експертиз таких освітніх програм на відповідність їх вимогам Державного стандарту початкової освіти їх розробники мають подати до Державної служби якості освіти лист-клопотання щодо проведення експертизи, освітню програму (текст) за підписом розробників, електронну копію програми, експертні висновки і матеріали впровадження у разі їх наявності.

У Міносвіти рекомендують подати ці документи до 2 квітня 2018 року.

Планується, що висновки щодо відповідності програм вимогам держстандарту будуть надані до 1 травня 2018 року, і відтак, заклади освіти, які планують впроваджувати нетипові освітні програми, матимуть можливість належно підготуватися до роботи у новому навчальному році.

У Міністерстві освіти також повідомляють, що у зв'язку з тим, що деякі з освітніх програм потребуватимуть додаткових видатків на придбання навчальних матеріалів за батьківські кошти, батьки мають бути залучені до вибору таких освітніх програм.

«При прийнятті остаточного рішення рекомендуємо широко інформувати батьків та учнів про вибір освітніх програм на веб-сайтах закладу освіти, батьківських зборах, а також за допомогою інших способів інформування», - наголошують у відомстві.

Додаткову інформацію про процедуру затвердження нетипових освітніх програм можна отримати за телефоном (044) 236-50-96.Джерело: http://osvita.ua/school/reform/60373/
Категорія: Новини | Додав: (31.03.2018) | Автор: Оsvita.ua
Переглядів: 257 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!