Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

Сім способів посваритися зі свекрухою і одна порада, як цього уникнути

Сім способів посваритися зі свекрухою і одна порада, як цього уникнути

(Частина перша)

Невістка: Мамо, я так роблю?
Свекруха: Ні, не так.
Невістка: А зараз - так?
Свекруха: Ні, не так!
Невістка: А як же, як?!
Свекруха: .Не знаю як, але - не так!!!

Анекдот



Моя свекруха – чудова жінка. Ваша – тим більше. І, все ж таки: чому проблема взаємин невістки і свекрухи була і залишається такою животрепетною? Можу лише здогадуватися.

Запитайте себе: «Хто така свекруха?»

Можливо, ви не раз чули історії про те, як свекруха і невістка стають кращими подругами. Можливо, комусь свекруха навіть замінила матір. Напевно, ви зустрічали сім'ї, де невістка саме так до неї і звертається: «мама». Від цього запитання «Хто така свекруха», стає тільки ще заплутанішим.

Адже одна мама у вас уже є, навіщо ж вам інша? Давайте розставимо крапки над «і». Свекруха – це жінка, з якою вас зв'язує важливий збіг: її син і ваш чоловік – одна і та ж людина. Спробуйте подивитися на ваші відносини з цієї точки зору.

Ні ви - її, ні вона – вас не вибирали для спілкування (тим більше – для сумісного мешкання) свідомо. При цьому з нею треба якось ладнати, і, між іншим – довгі роки. Але як? Точної відповіді на це запитання, на жаль, не існує. Зате можу підказати сім вірних способів, як посваритися з власною свекрухою. Раптом, як «Шкідливі ради» Григорія Остера - неслухняним дітям, це допоможе вам?

Спробуйте з нею подружитися

Уявіть собі, що мама вашого чоловіка – ваша хороша приятелька, з якою ви спілкуєтеся не «за службовим обов'язком», а для задоволення і душевного відпочинку. Поділіться з нею тим, що у вас дивовижно квітне китайська троянда, весь колектив на роботі зворушливо привітав вас з днем народження, а чадо притягнуло із спортивної секції грамоту. А може бути, навпаки, вам захочеться розповісти, що з нагоди дружньої вечірки на роботі зі всіх зібрали по 200 рублів, що ви незадоволені своєю фарбою для волосся, що потрібно міняти кран на кухні, і що після всього цього ви жахливо сміялися, слухаючи скарги сусідки на щовечірню мігрень тому, що вам би її турботи!

Що відбудеться в цьому випадку? Відбудеться скорочення психологічної дистанції між вами, а зблизька, як відомо, усі дрібниці проступають виразніше. І, швидше за все, такими дрібницями виявляться різноманітні суперечності. Адже всі люди – різні! Звичайно, у житті трапляється все, і деяким жінкам дійсно щастить: в особі свекрухи вони зустрічають ще одну подругу. Але, повірте, це буває так само рідко, як і будь-яке звичайне диво. Швидше за все, скорочення дистанції відкриє вам обом те, що ви знали і раніше: ви занадто різні, щоб дружити. Для дружби вам не вистачає спільних інтересів, а стати вашою мамою свекруха все одно ніколи не зможе. Ви для неї – всього лише дочка другого сорту. Як і будь-яке неприємне відкриття, це – позначиться негативно на ваших відносинах.

Діліться фінансовими труднощами

Не народилася ще така людина, яка не знала б, що таке проблеми з грошима. І проблеми ці часто не стільки в грошах, скільки в людині. Ви, звичайно, погодитеся зі мною, що приватні школи краще звичайних, особистий автомобіль – це непогано, і що трикімнатна квартира з просторою кухнею і еркером нікому не пошкодить. Роздумуючи таким чином, ми, як правило, виявляємо себе біля м'ясного прилавка, де просимо зважити собі «невеликий шматочок шинки» і півкіло ліверу для собаки.

Коли ми чуємо про чиїсь проблеми, кожен з нас несвідомо приміряє ситуацію на себе. Будь-яка людина влаштована так, що зрозуміти іншого вона може, лише пропустивши інформацію крізь фільтр власного життєвого досвіду. У кожного з нас, між іншим, є ще й інша особливість: чужі біди завжди здаються нам дрібніше власних. Народ з цього приводу говорить: «Чужу біду рукавом відведу».

Якщо ви врахуєте все це, ви тут же зрозумієте, яка причина ваших фінансових труднощів в очах свекрухи. Здогадалися? Правильно: ви – погана господиня. Мама вашого чоловіка зовсім необов'язково подумає це вголос або навіть про себе. Але утриматися від такої підозри на її місці – просто неможливо. Особливо – якщо врахувати, що другого варіанту тут немає, адже якби він був, він звучав би так: «ваш чоловік заробляє недостатньо».

Чим більше різниця у віці між вами і мамою вашого чоловіка, тим більш виражений конфлікт поколінь. Як би не жила в молодості свекруха, зараз живуть інакше. Їй важко зрозуміти, що таке тренажерний зал, солярій або масажний кабінет. У глибині душі вона не довіряє навіть підгузникам, а комп'ютера – і зовсім боїться! У роки її молодості нічого такого собі не могли дозволити навіть дружини найзабезпеченіших людей – цього просто не було. Тому якщо ви, не дай бог, скажете щось подібне до «через ці прикрі проблеми мені довелося кинути шейпінг», у її очах ви виявитеся всього лише недалекою і розпещеною персоною.

Просіть порад

Коли якась справа не ладнається, кожному з нас приходить в голову думка звернутися за допомогою до когось досвідченішого. Можливо, у вас знову вибухнули мариновані огірки, не вдається зв'язати комір светра або вас цікавлять народні засоби від нежиті. Запевняю вас, що з кожної з цих тем видано багато відповідної літератури, і звертатися за порадою до свекрухи немає потреби.

Багатьох проблем в людських взаєминах не було б, якби не існувало так званої «проблеми статусу». Звучить вона так: «Хто тут головний?» Якщо прослідкувати, куди йде коріння конфлікту батьків і дітей, то, крім зміни часів, справа ще й у «статусній проблематиці».

Насправді, адже колись мама годувала нас з ложечки, а тато возив в колясці в ліс. Мама учила зав'язувати шнурки, а тато – кататися на велосипеді. Тато перевіряв зошити, а мама читала казки на ніч. Але одного разу мама хотіла сказати, що цей плащ зараз не по погоді (або – що ця помада дуже помітна), а ви відповіли: «Мамусик!..», і подивилися на неї з докором. І вона зрозуміла, що дочка виросла.

Чим частіше ми замислюємося про все це, тим ясніше усвідомлюємо: не можна вважати себе кращою за інших на тій лише підставі, що ти раніше народилася. Але так думають, на жаль, далеко не все. І, можливо, ваша свекруха – не виключення.

Коли ж ви просите поради, ви автоматично пожвавили підозру, що дрімала, що це саме так: розумніше той, хто прожив більше. І, як наслідок, маєте масу проблем: надалі ви ризикуєте отримувати вісім-десять порад на хвилину навіть тоді, коли вам вони зовсім не потрібні. Крім того, ви ризикуєте ще отримувати і несхвалення ваших дій у випадку, якщо поступили по-своєму і порадами цими не скористалися.

 

 

У далеку дорогу з дитиною? Просто

Якщо вам доводилося здійснювати тривалі подорожі на автомобілі з дітьми, то ви, напевно, знаєте, як нелегко даються такі переїзди маленьким непосидам і скільки витрачених нервів вартий вам такий вояж. Якщо ж ви збираєтесь, наприклад, поїхати влітку на море, то вам допоможуть наші ігри в дорозі:

1. Збираючись у дорогу, не забудьте прихопити з собою репертуар улюблених дитячих пісень. Запасайтеся дисками і співайте всі хором під час подорожі.

2. Разом з піснями можна захопити і Сd з аудіокнигою. За одне і у вас буде час, щоб послухати дитячі історії, які потім можна буде розповідати малюкам, наприклад, перед сном.

3. Можна узяти з собою в подорож і коробку, наповнену всякими дрібницями, наприклад, ключі, старий батьків гаманець, мамина біжутерія, і грати в загадки. По черзі діставати з коробки предмет, але не показувати його решті учасників гри. Потім всі по черзі ставлять запитання, наприклад «А якого розміру/кольору? З чого зроблено?» і намагатися вгадати, що це за предмет.

4. Звичайно, є і такий варіант: запропонувати дітям одним пограти в настільну гру. Вони, швидше за все, погодяться, якщо ця гра їм подобається і якщо вони ще не сильно втомилися в дорозі. А гру краще вибрати без дрібних предметів, щоб діти не розкидали їх по всій машині. Добре, коли фішки для гри міцно фіксуються на поверхні.

5. У дорозі можна грати в словесні ігри. У дорозі у вас буде достатньо часу, щоб пограти і в «Міста», а також пригадати і загадати дітям загадки. Можна також привернути увагу дітей до пейзажу за склом автомобіля: загадати вголос який-небудь предмет, який обов'язково зустрінеться по шляху, перемога присуджується тому, хто першим видивився загадане.

6. Хорошою підмогою для розваги дітей під час автомобільної поїздки може стати магнітна дошка, де зручно малювати, а потім і стирати намальоване. Діти старшого віку можуть грати на такій дошці і в «Хрестики-нулі», в «Шибеницю», в «Морський бій» (якщо є дві дошки).

І не забувайте, що під час довгого переїзду, навіть не дивлячись на цікаві заняття, дітям необхідно дати можливість фізично рухатися, бігати, стрибати. Тому варто робити періодичні зупинки, це дозволить і вам відпочити від дороги. Пам'ятайте також про правила безпечного перевезення дітей в автомобілі і встановить дитяче автомобільне крісло відповідної вікової групи.

Автор: Акимова Т.В. Переклад: МамаТато

http://www.mama-tato.com.ua/

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (17.03.2010)
Переглядів: 1502 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!