Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

Сімейні сварки провокують хвороби

Сімейні сварки провокують хвороби

Дослідницька група університету штату Огайо довела, що нерозуміння і сварки в сім'ї призводять до погіршення стану здоров'я.

В експериментах взяли участь 37 подружніх пар. Лікарі відстежували стан їх здоров'я під час розмов у нормальному тоні і під час сімейних сварок. Результати показали, що у пар, які практикують позитивний стиль спілкування, стан здоров'я набагато краще за багатьма показниками. У них швидше гоїлися ранки й ушкодження шкіри, ніж у тих, хто постійно з'ясовував стосунки. Дослідники припустили, що секрет такого ефекту - в окситоцині.

Окситоцин - це захисний гормон. У людей з високим рівнем цього гормону в організмі швидше йшло загоєння ран.

Дані проведених експериментів були опубліковані в останньому номері журналу психонейронендокринології (США). Як припускають медики, дослідження дуже важливе - адже воно довело, що сімейні сварки набагато небезпечніше для стану здоров'я, ніж стреси на робочому місці.

А психологи радять спокійно і доброзичливо з'ясовувати всі спірні питання, не критикувати свого чоловіка, знаходити в ньому позитивні та цікаві риси. Це допоможе надовго зберегти ваш шлюб щасливим - і здоровим.

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (18.08.2010)
Переглядів: 1417 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!